Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Martineezz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O Martineezz

  • Urodziny 24.09.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bełchatów
  • Kod pocztowy
    97-400
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Martineezz's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Nie chcę zakładać nowego tematu, bo dopiero zgłębiam temat i moje pytanie będzie bardzo ogólne. Mam graniczący z domem budynek gospodarczy, murowany. Chciałbym przerobić go na letniówkę z możliwością sporadycznego spania zimą, być może w przyszłości zamieszkania. Dlatego jeśli chodzi o parametry energetyczne, to nie muszą być najwyższe parametry, ale powinny być w miarę solidne. Zacznę od podłogi. Obecnie jest betonowa, ok 10 cm, ale nierówna, więc ciężko określić. Nie ja budowałem, więc nic więcej nie wiem, ale chyba pod spodem jest piach. Jak najlepiej zaizolować podłogę? Instalacji w niej nie planuję. Myślałem o wylewce z perlitem, bo to wydaje mi się względnie proste do wykonania. A może styropian lub wełnę skalną? Jakie wtedy ewentualnie kłaść warstwy? Kłaść jakieś folie? Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.
  2. Ja tylko koleżance dodam, że jeżeli chodzi o ocieplenie to spoko, ale jeżeli problem z wilgocią i grzybem również występuje, to może to być też problem wentylacji. Ja muszę działać dwutorowo, co by wilgoć z domu miała gdzieś ujście i w tym celu myślę nad poprawieniem cyrkulacji powietrza.
  3. Strop betonowy. Zewnętrzne ocieplenie raczej powyżej linii stropu, przynajmniej tak to wygląda. Termometrem laserowym czy czymś takim mierzyłem temperaturę ścian i właśnie sufit miał najniższą. W sumie sprawdzę jeszcze na narożach. Przy czym to urządzenie za 50-100 zł, więc nie wiem jak bardzo miarodajne. A tak na marginesie. W większości domu mam wentylację grawitacyjną, mechaniczną w łazience i kuchni, ale i tak chciałbym ją poprawić. Czy są wentylatory, które nawiewają i wywiewają? Oczywiście nie jednocześnie, ale którymi można stalować. Chodzi mi o poprawienie cyrkulacji powietrza.
  4. Mnie chodziło o membranę co by para wychodziła i nie wracała. W sumie teraz rozważam ten perlit. Wcześniej nie wiedziałem o takim rozwiązaniu a myślę, że ma sporo plusów. Z tego co teraz wyczytałem, to rozumiem, że on stale jest sypki, więc można po nim chodzić czy też mieć łatwy dostęp do instalacji, które są na podłodze. Dobrze rozumuję?
  5. A czy jak nie będzie folii, to nie ma ryzyka, że woda będzie się skraplać na wełnie? Chodzi o parowanie od dołu, bo dach jest szczelny i strych w tym miejscu suchy. A co do tego perlitu, to jak się mają jego właściwości w porównaniu z wełną? Wydaje się to dość ciekawym rozwiązaniem i względnie łatwym do zastosowania. Czy perlit lepiej czymś przykrywać, zostawić luzem czy nie ma to znaczenia?
  6. Dzień Dobry Czytałem trochę na wspomniany temat, ale opinie są tak różne, że chciałbym uściślić pewne rzeczy. Zacznę od opisu sytuacji. Mam dom, gdzie jeden pokój nie jest w bryle domu i nie ma termoizolacji od sufitu. To skutkuje wilgocią i grzybem. Póki co z grzybem poradziliśmy sobie, ale i tak trzeba wyeliminować problem. Poddasze nie jest ocieplone, jedynie podłoga poddasza nad resztą domu. Nad wspomnianym pokojem dach jest nisko, ale chciałbym zachować możliwość poruszania się po nim, chociaż w części. Póki co planuję położyć na podłogę poddasza folię wysoko paraprzepuszczalną. Z desek zrobić korytka na wełnę mineralną i przykryć płytami osb. Czy przykrycie płytami osb może w czymś zaszkodzić? Czy nad wełnę a pod płyty kłaść jeszcze jakąś folię? Proszę o porady w tym zakresie abym nie zrobił jakiejś głupoty. Nie chcę zostawiać wełny bez przykrycia bo mam wrażenie, że się szybciej zniszczy i łatwiej myszy zalęgną. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...