Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

baku001

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O baku001

  • Urodziny 01.01.1993

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

baku001's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. na razie peletem, glownie chce uzywac gazu
  2. Witam. Docelowo mam zamiar ogrzewać dom gazem, ale puki co mam problem z przyłączem dlatego zmuszony jestem wybrać jakiś piec na paliwo stałe. Stoję przed dylematem budowy dwóch kominów - jeden na piec np. na pelet a drugi na piec gazowy. Znajomy hydraulik mówił mi, że nie muszę budować dwóch kominów, wystarczy jeden w który najpierw podłączę "kopciucha" a potem piec gazowy kondensacyjny. Zastanawiam się czy są jakieś przeciwwskazania żeby do jednego komina (jeden dymny i dwie wentylacje) podłączyć piec gazowy i np. na pelet. Miał ktoś z was doświadczenie z takim rozwiązaniem? Wiadomo, że dodatkowy komin by nie zaszkodził ale z drugiej strony po co wywalać pieniądze na komin którego nigdy nie użyje.
  3. W projekcie mam ściany monolityczne i pustak porotherm 25, muruje z maxa bo udało mi się go kupić w dobrej cenie. Biorąc pod uwagę fakt że w sąsiedztwie w ciągu kilku ostatnich lat powstało 10 domów i wszystkie miały lany fundament nie zastanawiałem się nad zmianą rodzaju fundamentu. Możesz to napisać trochę jaśniej?
  4. Witam wszystkich forumowiczów. Wkrótce przymierzam się do wbicia pierwszej łopaty na działce, ale przed przystąpieniem do prac muszę rozwiązać kilka wątpliwości. Mój dom będzie murowany z pustaka maxa 288x188x220. W projekcie mam ławy 60 cm i 25 cm ściany fundamentowe (monolityczne), zastanawiam się jak rozwiązać kwestie pustaka szerszego od ściany fundamentowej. Mój wykonawca proponuje poszerzyć fundament do tych 30cm, a ja zastanawiam się czy nie lepiej byloby wypuścić, np. 3 cm pustaka poza ścianę? W którymś wątku na forum widziałem takie rozwiązanie i zastanawiam się czy sam z takiego nie skorzystam. Drugie pytanie dotyczy izolacji poziomej: jak zaizolować 30 cm ścianę? W 25 cm wersji tniemy rolkę papy na 4 części, a w takim szerszym fundamencie? Tniemy po 33 lub na równe 30 i mamy odpad? Szukam producenta z papą o szerokości 120 cm ale nie wiem czy tak ciężko go znaleźć czy po prostu takich nie ma. Na co zwracać uwagę przy kupnie papy? 3 mm wystarczy czy nie zawracać sobie głowy papami cieńszymi niż 4 mm? Trzecie pytanie dotyczy izolacji termicznej. Czy wg was watro dołożyć do xpsa czy wybrać tańsza opcje eps a na to siatka i klej (nie licząc robocizny bo ocieplenie robie sam)? Jakie są wasze doświadczenia z folią kubełkową? Dawać ją na ostatnią warstwę między gruntem a styropianem czy pójść w koszta i położyć styropian>siatka i klej>dysterbit? Słyszałem, że pod folią kubełkową lubi robić się grzyb, a woda wcale tak rewelacyjnie nie odparowuje przez co styropian też dostaje w kość. Na co zwracać uwagę przy zakupie dysperbitu? Kierować się renomowanymi (drogimi ) markami czy brać co będzie na hurtowni? Wiem, że na moje pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dużo też zależy od warunków gruntowych na działce ale z góry dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...