Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

agresst123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

O agresst123

  • Urodziny 05.06.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Kod pocztowy
    93-460
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

agresst123's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam,

    Jestem zainteresowany wykonaniem ozc. Zostałem właścicielem dość osobliwej budowli i interesuje mnie z jakimi kosztami trzeba się liczyć podczas eksploatacji.Prosze o informację czy wykonuje Pan takie rzeczy.

    Pokaż więcej  
  2. Może przedstawię trochę danych. Dom malutki parter 55 m 2 piętro/poddasze 40 m 2 . Na poddaszu uchylone dwa okna w ścianie szczytowej + 4 okna dachowe + wyłaz dachowy który jest praktycznie zaraz pod kalenica. Na parterze drzwi zewnętrzne własnej roboty wiatr hula przez nie aż miło + uchylone 3 okna. W budynku ,, czuć '' przeciągi. Nie ma jeszcze ocieplenia poddasza także poprzez paroprzepiszalna membranę dachowa wilgoc ma ujście . Dlaczego taki ,, system '' nie spełni roli wentylacyjnej
  3. Witam, Mam pytanie z pozoru banalne ale nie jestem do końca pewny czy dobrze robię. Mam dom w którym wykonano wszystkie instalacje , tynki ,wylewki. Bez ocieplenia dachu i elewacji. Nie mam zainstalowanej centrali ręku. Wszystkie kanały zaślepione. Zastanawiam się kiedy jest odpowiedni moment na uruchomienie rekuperacji. W trosce o centrale chciałbym poczekać do zakończenia prac wykończeniowych przynajmniej tych generujących dużo kurzu i brudu ( gładzie ,zabudowy gk itd) . Martwi mnie tylko jak zadbać o odpowiednie wentylację do tego czasu. Czy samo rozszczelnienie lub uchylenie okien wystarczy ? Aktualnie posiadam tylko jeden pion wentylacyjny w kotłowni.
  4. Co do technik mocowania itd. jest sporo dokładnych poradników , łączenia płyt chciałem użyć taśma usa tuff tape
  5. Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy według forumowiczów wykonanie sufitów podwieszanych i zabudowy karton gips jest skomplikowana czynnością . Otrzymałem właśnie kilka wycen i jestem nastawiony na samodzielne wykonanie. Nie mam żadnych utrudnień ani kształtów. Poddasze z dachem dwuspadowym 4 okna dachowe . Na parterze sufit podwieszany prosty jednopoziomowy . Z zawodu jestem ślusarzem spawaczem wykonywałem konstrukcje stalowe także poziomica , miarka , laser krzyżowy te urządzenia są mi znane. Pomieszczenia są raczej małe max 15 m2. Gładzie będzie wykonywała już ekipa. Proszę o opinię czy ktoś bez większego doświadczenia zdecydował się sam robić jakie były efekty jakie trudności jakiegoś systemu użył. Pozdrawiam
  6. Nie ma chętnych więc odpowiem sobie sam - jaki materiał jest aktualnie najlepszy do ocieplenia poddasza. Tutaj cały czas mam wątpliwości ale postawiłem na Super Mate od Isovera - czy ocieplenie jedynie między krokwiami jest błędne Tak.Ocieplenie tylko między krokwie to błąd - czy wełna występuje w grubościach 16-18 cm Super maty nie spotkałem w takim wymiarze - czy konieczna jest przerwa między wełna a membrana dachowa. Wydaje mi się że jest konieczna - jak ocieplić okna dachowe , które jest między krokwiami ? Czy to będzie dobre? - czy położenie 15 cm między krokwie i 2 cm na całości ma jakikolwiek sens ? Planuje 15 cm między krokwie i 10 cm na - jeżeli nad poddaszem użytkowym znajduje się pomieszczenie ( strych ) to należy ocieplić od murłaty do płatwi kalenicowej i również sufit poddasza lub jak kto woli podłogę tego strychu ? Czy to jest poprawne? Jaki współczynnik U dla takiego dachu przy 10 cm na krokwie? Ocieplana powierzchnia dachu to 80 m2 powierzchnia krokwi 5,6 m2 I ostatnie pytanie czy wykonali byście izolację wełna 15 między krokwie oraz 10 na kosztem powierzchni poddasza użytkowego z dość niska ściana kolankowa ? Wiem że na cześć pytań odpowiedzi są na forum ale świat idzie do przodu i niektóre tematu są nieaktualne.
  7. Witam , Zabieram się do wykonania izolacji poddasza użytkowego i mam kilka pytań: - jaki materiał jest aktualnie najlepszy do ocieplenia poddasza. - czy ocieplenie jedynie między krokwiami jest błędne - czy wełna występuje w grubościach 16-18 cm - czy konieczna jest przerwa między wełna a membrana dachowa. - jak ocieplić okna dachowe , które jest między krokwiami ? - czy położenie 15 cm między krokwie i 2 cm na całości ma jakikolwiek sens ? - jeżeli nad poddaszem użytkowym znajduje się pomieszczenie ( strych ) to należy ocieplić od murłaty do płatwi kalenicowej i również sufit poddasza lub jak kto woli podłogę tego strychu ? I ostatnie pytanie czy wykonali byście izolację wełna 15 między krokwie oraz 10 na kosztem powierzchni poddasza użytkowego z dość niska ściana kolankowa ? Wiem że na cześć pytań odpowiedzi są na forum ale świat idzie do przodu i niektóre tematu są nieaktualne.
  8. Już pokryte . Dekarz stwierdził że przy takim kącie dachu to praktycznie nie ma szans na wyciek w tym miejscu. Ale będzie naprawa z uszczelniacza i taśmy do membrany. Uszkodzenie powstało przy montażu paneli fotowoltaicznych.
  9. Taka sytuacja . 5 sztuk nietrafione. Dach blachodachówka kąt 40 * . Czym naprawić?
  10. Ok. Podoba mi się pomysł żeby związać równolegle ściany . Jakiego typu belki użyć ? Myślałem o profilu stalowym. Uświadomiłem sobie również że na dalszym etapie ściany zostaną związane ze sobą konstrukcja sufitu podwieszanego z gk
  11. Ścianka nie jest i nie będzie kotwiona do słupa drewnianego. Tynki będą pękać. Jest dylatacja między ściankami a słupem 1 cm. Tak jak pisałem Ścianka trzyma się nadprożem i dołem. I jest wg mnie mało stabilna
  12. Zaznaczyłem ten kawałek. Jest on posadowiony na stropie na zaprawie murarskiej pierwszy bloczek dodatkowo zamocowany na kątowniki ciesielskie ( kołkami do stropu do bloczka wkręty z zaprawą) dalej na kleju cienka spoina do H+H. Górą połączony nadprożem(otwór drzwi) z ścianką.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...