Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

elcoyote

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

2 obserwujących

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Kod pocztowy
    61-131
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

elcoyote's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Trzeba było umowę podpisać z prawnikiem a nie samemu bez szczegółów a nie liczyć na kogoś (firmę), która liczy ale swoje $ a nie Twoje. Ale tak tak jest, więc nie jesteś odosobniony.
  2. Pierwszy ciepły dzień trzeba wykorzystać bo następne podobno dopiero za tydzień. Blaszak zamówiony, pozbruk dotarł i podłogę można zrobić.
  3. przede wszystkim ciepła, prosta, szybka. projekt jeszcze jest w trakcie obróbki a dom tak będzie na płycie bo buduję cały w technologii izodomu. Łączenie będzie na wysokości stropu piwnicy (podpiwniczenie pod połową domu od strony garażu), zazbrojone i wylana zostanie już jedna podłoga. w części płyty 25 cm a na stronie standardowo. przy ławach musisz robić stopniowanie, ale płyta inaczej przenosi obciążenia. płyta sama ma 25 styropianu, więc pod nią poza chudziakiem i folią nic nie będzie, a płytę zalewasz 25 cm betonu. dopiero w domu będzie 10 na podłodze, więc wystarczy. można dać coś jeszcze ale to już nie robi takiej różnicy. piwnica oczywiście, że będzie ogrzewana, bo będzie kotłownia, pomieszczenia rekreacyjne. ściany 15 styro/15 betonu /5 styro. płyta trochę drożej wychodzi, ale mam mam pół metra ocieplenia i żadnych mostków cieplnych.
  4. Witam forumowiczów Od wielu lat w rzeczywistości jak i po przeczytaniu wielu dzienników nurtuje mnie pytanie, dlaczego większość najpierw kupuje działkę a potem szuka projektu? a potem tylko same problemy. To zmuszanie się przecież do kupna jakiegoś gotowca co będzie pasował albo kombinowanie z indywidualnym, aby coś rozsądnego powstało. Ja szukałem działki spełniającej cechy pod wymarzony dom w lokalizacji, w której również chciałem mieszkać. Zajęto to co prawda prawie 10 lat, ale wszystko jest idealne. Może ktoś, napisze racjonalne argumenty za taką kolejnością?
  5. Zbudowałem taki dom z rodzicami ponad 15 lat temu a teraz buduję swój i jak kolega wspomniał to są kształtki styropianowe zalecane betonem, więc dom jest z żelbetu a nie ze styropianu. co byś chciała wiedzieć? styropiany w technologii izodom masz 2 biały albo grafitowy. system izodomu jest o tyle dobry, że jest kompletny, od płyty fundamentowej, poprzez ściany, strop docinany na wymiar do izolacji dachu. projekt do technologii nie ma znaczenia albo i ma, bo jest jeden szczegół, że ząbki w kształtkach są co 5 cm i tak jak ja mam projekt indywidualny to mam rozrysowany co 5 cm, tak aby nie musieć go ciąć w wielu miejscach gdzie nie ma potrzeby. dom jest łatwy i prosty w budowie i ciepły w eksploatacji. oczywiście reku obowiązkowe, bo termos totalny. oczywiście okna muszą być porządne bo inaczej taki system ocieplenia nie ma sensu. link jak wygląda dom w przekroju w tej technologii
  6. A czemu taki ciężki strop na poddasze nieużytkowe? Czy tak przyszłościowo? Bo albo drewniany mógłby być albo też z izodomu
  7. elcoyote

    Wybór projektu

    Jak jest plan to nie ma rozmowy. To jest już pozew o niezgodne z prawem wydanie pozwolenia na budowę. Chyba że powstały przed jego wydaniem to nie ma tematu
  8. elcoyote

    w pigułce

    No to szybko i od tyłu, bo najpierw to się szuka projektu do wymarzonego domu, kontrolując jednocześnie koszty budowy a pod niego wybiera się działkę. A tak wszyscy dom dobierają pod działkę co jest dla mnie nienormalne i jak dziś ktoś ubolewał, że mu plan poddasze przewiduje a działka kupiona. Osobiście podziwiam kolejność.
  9. elcoyote

    Wybór projektu

    A nie sprawdziłeś przed zakupem działki co można wybudować i o jakich parametrach?
  10. Precyzyjnie to tak w 30% od północnej. tak musi być bo tam jest tam cześć działki z domkiem dla dzieci. Poza tym nie ma to znaczenia bo dom stoi pod kątem i słońce oświetla całą zachodnią i północną ścianę działki a co zatem idzie jest idealne. Od 12 do zachodu jest słońce na całej czesci ogrodu. Dlatego takie okno narożne.
  11. ktoś pytał o wygląd więc załączam wizualizację prosta bryła bo kształt działki to wymusił, ale z drugiej strony dobrze to wpływa na mostki, nieskomplikowany dach i łatwość budowy. widok od narożnika zachodnio północnego. na razie zamiast domu stoi 100-letni gospodarczy do rozbiórki
  12. bo każda ekipa robi kilka budów i tak sobie małymi etapami do każdego po trochu przyjeżdżają. dzisiaj mi klient mówił, że jogo ma 4 budowy i ma lekki poślizg a potem jak nie masz umowy i kogo pozwać to kasa poszła w błoto :(
  13. już idź lepiej budować swój szkielet z pomocnikiem a bo bycie nauczycielem to nie moja branża. jak sobie tylko liczysz styropian x2 i piszesz publicznie, że całość budowy wychodzi 2x drożej to puknij się w czoło. po pierwsze to nie chce murowanego i ocieplanego bo są w pewnych miejscach mostki, których nie unikniesz, poza tym ja chcę mieć styropian od środka bo on bardzo dużo wnosi, po kolejne w Poznaniu nie ma pomocników bo wszyscy się cenią, nawet tacy co się na robocie nie znają, a nie mam brata, wuja czy innych do pomocy, a mam za to czas popołudniami czy weekendami lub czasem w dzień, różnie zależy od pracy, więc tak nagle jak mam czas na telefon mogę sobie panią co najwyżej zamówić, poza tym murowanie zajmuje czas i energię a więcej zarobię niż będę stał i murował, zatem licząc docelową energetykę ciepną, szybkość i łatwość wykonania, możliwość ułożenia samemu stropu czego ty nie zrobisz przy terivie to mnie to wychodzi taniej. a co do szkieletu to ja dziękuję, a świeży koszt z tego tygodnia jaki widziałem z umowy wybudowania ok 90mkw to 2500 za 1mkw, do tego wykończenie i się robi ponad 3 tysie. u mnie w bardzo wysokim standardzie wyjdą 2 tysie. więc mogę sobie przepłacić TROCHĘ za ściany już od razu z ociepleniem, pracować nie męcząc się, aby w ogólnym rozrachunku posiadać masywny dom pasywny wybudowany tanim kosztem. a samochody nie mając nic wspólnego z domem i nie pisz bzdur, wszystkie to badziewie które się psuje a dom i jego eksploatacja to długie lata. dziękuję za rady, ale sobie wszystko przeliczyłem i zdania nie zmienię. a liczenia nie robię z jakiś stron tylko na podstawie rzeczywistych cen rynkowych.
  14. https://www.budujemydom.pl/sciany-i-...an-warstwowych jak już wyżej pisałem masz porównanie brutto i wychodzi nie wiele więcej bo w normalnej technologii właśnie zjada robocizna murowania i ocieplania, kleje, pianki, kołki a tu jest 4x szybciej i taniej, dlatego nie można sobie tylko przeliczać styropianu bo wtedy wychodzi głupota i faktycznie nikt nie zapłaci 4x więcej za ścianę. a że ja wszystko kupuje w dobrych cenach i nie liczę robocizny bo będę sam robił to za te 200 zł/mkw dom pasywny postawię. a szkieletowy też nie jest tani, sam nie zrobię i wolę masywny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...