Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Detivas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Detivas

  1. Dziękuję za podpowiedzi, tak zrobię. Pozdrawiam
  2. Dzień dobry, Mam garaż około 70 metrowy, murowany na płycie fundamentowej a w nim problem z topniejącą wodą która ścieka w zimie z aut. Posadzka że spadkami do +- środka. Nie mam w nim żadnego odpływu ani możliwości podłączenia się ( najbliższa rura 30 m kostki..). Czy dobrym pomysłem jest położenia gresu technicznego z zachowaniem spadków do środka a w środku zamontowanie na głębokość np 1m studzienki chłonnej ? Czy pod płytą fundamentową to nie mądry pomysł? Mógłbym zrobić odpływ liniowy i odprowadzić wodę na zewnątrz, w trawę ale po 1 byłby problem ze spadkiem bo płyta może 10 cm nad gruntem, po 2 boje się że przez całą długość potnę zbrojenie a tak bym nie chciał robić.. czy radzicie zamontować np na środku studzienkę z dnem i wodę wyciągać raz na tydzień przy śnieżycach..? Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi :)
  3. Cześć, Planuję postawić domek drewniany całoroczny z poddaszem użytkowym ( użytkowa razem około 65m2 ) i ciągle zastanawiam się nad ogrzewaniem.. Czy iść w stronę kominka z płaszczem wodnym + bojlerek elektryczny żeby w sezonie użytkować go tylko na wodę czy po prostu zrobić kotłownię na piec? np eko-groszek? Jakbym mógł to proszę o opinie co i jak lepiej wyjdzie i w zainstalowaniu (+- ceny) no i z czym ogólnie polecacie mi temat rozgryźć. Czekam na opinie i podpowiedzi , pozdrawiam !
  4. W jednej małej odpowiedzi dowiedziałem się więcej niż przez cały dzień ganiając po dziwnych urzędach i biorąc na klatę terminy których nie rozumiem... Dzięki wielkie, pozdrawiam !
  5. Witam wszystkich, To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. A teraz do brzegu. Mam działkę rolną ok 3 000 m2. Planuję za rok postawić na niej domek drewniany na zgłoszenie do 35 m2 . projekt domku będzie itd ale najpierw chciałem uzbroić działkę w media- i tu zaczynają się problemy. Jako nr 1 zdecydowałem załatwić sprawę prądu. Wchodzę na stronkę ENERGA i widzę: przed złożeniem wniosku należy dołączyć załączniki - dokumenty potwierdzające tytuł prawny i plan zabudowy lub szkic sytuacyjny. Akt własności mam więc zero problemu ale plan zabudowy.. Idę na gminę i tłumaczę a oni, że nie mają czegoś takiego, więc pytam czy może chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego- też dla takiej działki nie ma. Dzwonię do Energi to powiedziano mi " no , że to taki jakby szkic o promieniu 300m " - 0 wiedzy, jakby zbywanie. i tu moje może banalne dla Was ale dla mnie (laika robiącego to pierwszy raz) gdzie załatwić takie coś skoro w gminie nawet nie wiedzą o co chodzi i powiedziano mi, że są w konflikcie z energą bo są niekompetentni, sami nie wiedzą o co chodzi itd i tyle mi pomogli. I drugie pytanie - wyczytałem, że nie da się teoretycznie "uzbroić pustej działki", zawsze trzeba przyłączać pod budowę itp. Skoro chce postawić domek mały całoroczny to wiadomo- na zgłoszenie do urzędu, i czy na podstawie czegoś takiego mi podłączą prąd ? Przepraszam za chaotyczny post ale tak jak mówiłem, dla mnie to całkiem obca dziedzina a chciałbym się z tym uporać więc proszę o porady, wyjaśnienia. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...