Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lazi10

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lazi10's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Odświeżę temat ponieważ mam podobny problem co autor wątku. Przechodząc do tematu, ostatnio firma wywierciła mi studnię głębinową, której głowica znajduje się w studzience rewizyjnej podobnej do tej: Studzienka ta ma kształt rury z tworzywa z otwartym dnem i jest wkopana na głębokość 1 metra. Problem polega na tym, że wody gruntowe są dość wysoko i obawiam się, że w sezonie jesienno zimowym, woda gruntowa będzie podchodzić na tyle wysoko, że zaleje mi sterowniki. Plan na to mam taki, żeby wylać na dnie około 5-10cm betonu, a później to czymś uszczelnić. I tu właśnie pojawia się pytanie - czym? Musi to być chemia, która jednocześnie będzie przede wszystkim dobrze (szczelnie) przywierała do materiału, z którego wykonana jest studzienka, ale też do betonu. Znacie może jakiś produkt, który się do tego będzie nadawać? Czy np. żywica epoksydowa dobrze zwiąże się z materiałem studni i będzie na tyle elastyczna, żeby się nie rozszczelniła po kilku latach? Myślę też o folii w płynie. Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.
  2. Tak, pion kominowy z tą kanalizą jest na projekcie. Koszty w porównaniu z bałaganem mnie nie przerażają Ehh, chyba jednak będę musiał ją zostawić zabudowaną
  3. Witam specjalistów Chciałbym się poradzić czy mój pomysł nie narobi problemów w przyszłości. Otóż deweloper uszczęśliwił mnie rurą kanalizacyjną w rogu kuchni o średnicy 110. Moje mieszkanie jest na parterze, a nade mną jedyni sąsiedzi mają w tę rurę wpięty zlewozmywak i zmywarkę (czyli zakładam przekrój max. 50mm - do sprawdzenia dla pewności). Ponieważ jak już doczytałem, nie mogę w ścianę nośną wkuć się na głębokość 110mm, pomysł jest taki, aby przewęzić w pionie 110 do 50 i tę 50 wkuć tylko w miejscu gdzie będzie blat i kafle. W zasadzie nie ma na rynku redukcji PCV w kierunku ze 110 (kielich) na 50 (bosa) i znalazłem jedynie coś takiego z nierdzewki: https://onninen.pl/produkt/BLUCHER-Redukcja-zmiana-srednic-110-kielich-x-50-mm-bosy-850-110-050-S,210661 Wiem, że trochę pokombinowane, ale zależy mi żeby nie tracić miejsca na zabudowę czy to w formie meblowej czy też poszerzaniem ściany. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy systemy PCV i stalowe można ze sobą łączyć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...