Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MarsjaninBielsko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

O MarsjaninBielsko

  • Urodziny 01.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bielsko-Biała
  • Kod pocztowy
    43-300
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

MarsjaninBielsko's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Thomas007, tutaj odpowiedź na Twoje pytanie: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?158501-Wylewka-Miksokret-czy-tradycyjna
  2. To i ja się tutaj podepnę. W chwili obecnej do wyboru są następujące rozwiązania na tarasy/balkony 1) papa i na to deski lub płytki w formie wentylowanej (opcja najtańsza, wymaga trochę miejsca - dystanse, legary) można dać listwy albo zostawić bez, wtedy papa będzie widoczna z czoła. 2) jak wyżej ale zamiast papy dajemy membranę PCV albo EPDM dookoła montujemy listwy okapowe. Niestety aluminiowe listwy okapowe są bardzo drogie i znacząco podnoszą koszt systemu. EPDM w teorii jest wieczny, membrana to 30 lat spokoju 3) żywice weber/sika zbrojone mata z włókna szklanego. Według producentów, aprobata na 25 lat. Cena dość wysoka ale ostatecznie zbliżona do punktu 2. Długi czas wykonania ze względu na przerwy technologiczne poszczególnych warstw 4) płytki położone na Sikabond T-8 a w formie fugi użyty Sikaflex 11fc. produkty Sika nie są tanie to wszyscy wiedzą, do tego dochodzi układanie i przycinanie płytek. Jednakże ten sposób wykonania powinien być trwały. Teraz pytanie do zainteresowanych. Czy macie jakieś negatywne opinie na temat powyższych opcji? Przemo2267 wspomniał o grzybach i pleśni w przypadku wersji wentylowanych, tutaj to będzie opcja 1 i 2 z tym, że na EPDM to chyba nic się nie rozwija? Była też wzmianka o krótkiej żywotności żywic ale to zapewne dotyczyło ich taniej wersji, nie w wersji 6-7 warstw zbrojonych matą.
  3. Informacje znajdziesz tutaj: http://www.izolacje.com.pl/artykul/id1310,jak-wykonac-szczelny-taras-i-balkon Wierzchnia warstwa najtaniej to: a) papa/epdm/membrana pcv i na to taras wentylowany w formie deski lub płytek, ewentualnie ta trawa b) żywice weber/sika w systemie kilku warstwowym zbrojone matą z włókna szklanego
  4. Cześć, dostałem informację, że z tym typem wykończenia balkonu/tarasu może pojawić się problem po 3-4 latach. Występują podobno pęknięcia itp. Czy ktoś słyszał o takich problemach, ewentualnie w ogóle o problemach "kamiennego dywanu"?
  5. Dwie budowle osobne? Zdajesz sobie sprawę, że podatek będzie *2?
  6. Jest jeszcze opcja nr 3, sprzedać tę działkę i kupić bardziej kształtną. Okna od południa/zachodu dają dużo ciepła a przynajmniej tyle teorii.
  7. Mało realne by ktokolwiek miał w tym momencie jakieś doświadczenia z tymi drzwiami. To jest nowość wprowadzona w roku 2018 przez tę firmę. Raczej za wcześnie na jakieś uwagi itp. Ja osobiście oglądałem je kilka dni temu i na pewno robią bardzo pozytywne wrażenie, dużo lepsze niż stalowe drzwi innych producentów które oglądałem do tej pory.
  8. Mogę spróbować przedstawić więcej zdjęć (jest tam ponad 15 okien) montaż w każdym wygląda prawie identycznie jak na zdjęciach. Kotwy podobnie, prawie wszystkie na jednym kołku, w niektórych przypadkach można kołek wyciągnąć w palcach. W oknach które nie posiadają profili podokiennych, nie ma klocków podporowych ale tego nie ma jak ukazać na zdjęciach. tylko jak wtedy zabezpieczyć balkony? Tam ma być wylewka z ociepleniem na tarasie i balkonach.
  9. Dziękuję za wszystkie uwagi. Nie bardzo jednak rozumiem co mam dalej z tym zrobić. Zamówiłem kompleksową usługę demontażu starej i montażu nowej stolarki z użyciem taśm paropszepuszczalnych wraz z wykonaniem okien. Czy zaakceptować sposób naprawy? Może trzeba to zrobić całkowicie inaczej?
  10. Cześć, jakiś czas temu poszukiwałem firmy która dostarczy mi okna oraz wykona ich montaż na terenie Bielska-Białej. Wybrałem ostatecznie firmę Albud z Bielska ze względu na kompleksową ofertę. Firma przystąpiła do działania, okna zostały wymienione jednakże w pewnym momencie wykonania, montaż wzbudził moje wątpliwości. Posiłkowałem się wytycznymi ITB, zgłosiłem swoje uwagi do firmy których część została uwzględniona i zaproponowano poprawę wykonania. Jako, że nie mam niestety doświadczenia w tym temacie przedstawiam zdjęcia montażu. Oraz proponowany sposób naprawy przez wyżej wspomnianą firmę. Prosze o informację czy to jest/będzie wobec tego prawidłowe zamontowanie okien po uwzględnieniu poprawek czy może lepiej by zostało tak jak jest? Sposób naprawy zaproponowany przez firmę Albud: - dołożenie dybli montażowych w celu dodatkowego ustabilizowania okna, kotwy pozostaną tam gdzie są - w oknach balkonowych będzie zastosowana lista podparapetowa zamiast poszerzenia, mają zostać zastosowane klocki podporowe. - zostaną wyrównane jedynie brzegi szpalet tak aby możliwe było przyklejenie do równej powierzchni taśm Na niektórych oknach nie widać profili podokiennych gdyż niektóre okna miały nie mieć wewnętrznych parapetów. Dodam, że zdjęcia przedstawiają montaż który nie został zakończony - prace są obecnie wstrzymane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...