Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aszewska

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O aszewska

  • Urodziny 01.10.1991

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-349
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

aszewska's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry, Projektuję dom o pow. do 35m2 bez zgłoszenia (działka siedliskowa). Na działce, na której zlokalizowany będzie budynek rozpoczęła się budowa innych obiektów gospodarczy zgodnie z wydanym już pozwoleniem na budowę. Pozwolenie na budowę obejmuje również budynek mieszkalny, który nie będzie na ten moment realizowany, studnię głębinową, zbiornik na nieczystości ciekłe oraz instalację elektryczną. W momencie kiedy wybudowany zostanie budynek gospodarczy 35m2 nieobjęty pozwoleniem ani zgłoszeniem (nie ma takiej potrzeby) zaistnieje potrzeba doprowadzenia tam instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Czy na rozbudowę takiej instalacji wymagane jest zgłoszenie lub pozwolenie? Czy jeżeli mam pozwolenie na budowę instalacji na działce to czy jej rozbudowa w granicach działki będzie wymagała zgłoszenia lub kolejnego pozwolenia? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
  2. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź! Chciałabym lepiej zrozumieć temat: rozwiązanie nr 2 jest najlepsze ze względu na niski stopień skomplikowania instalacji? Czy kosztowo również będzie atrakcyjne w porównaniu z kominkiem z płaszczem wodnym?
  3. Dzień dobry, Jestem na etapie projektowania małego domku (35m2 pow. zabudowy) całorocznego. Chciałam doradzić się w kwestii doboru ogrzewania. Podstawowym źródłem będzie kominek ze względu na dostęp do taniego drewna. Czy w tak małym obiekcie zasadne jest stosowanie płaszcza wodnego? Jeśli tak, jak zabezpieczyć instalację przed zamarzaniem? W obiekcie nie będzie miejsca na kotłownię, a na działce nie ma gazu. Myślałam więc nad zastosowaniem ogrzewania elektrycznego. Nie wiem jednak, jak miałabym wyglądać taka instalacja. 1 opcja: Kominek z płaszczem wodnym oraz ogrzewaniem podogowym, a jako ogrzewanie dodatkowe ogrzewanie elektrycznymi grzejnikami + przepływowe ogrzewacze wody? 2 opcja: Kominek zwykły + ogrzewanie elektryczne podłogowe/grzejnikowe + przepływowe podgrzewacze wody? 3 opcja: Kominek z płaszczem wodnym + kocioł elektryczny, który podgrzeje wodę w kranach jak i grzejniki jako opcja dodatkowa, gdy kominek nie działa? (nie jestem pewna ,czy tak to działa). Może jest jeszcze jakaś inna opcja? Będę wdzięczna na każdą wskazówkę- nie jestem doświadczona w temacie, a przeczytanie wielu artykułów tylko namieszało mi w głowie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...