Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mawi5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mawi5

  1. Czyli z salonu usuwamy 1 nawiew, a czy jeszcze macie jakieś rady? Bardzo o nie prosimy. Czy nie lepiej w kuchni dołożyć drugi wywiew?
  2. W tej kuchni każda firma doradza komin wentylacyjny grawit. do okapu, lub też pochłaniacz i powiem szczerze, że też mi to nie pasuje bo skoro mamy odgradzać szczelnie garaż i kotłownię od reszty domu w której będzie reku to dlaczego w kuchni zezwalają na podpięcie okapu do komina graw.? W kotłowni będziemy mieć kocioł gazowy.
  3. Witam. W przyszłym tygodniu będziemy robić strop monolityczny, obecnie firma robi nam zbrojenie i deskowanie stropu. Udaliśmy się do jednej z firm, aby rozrysowała przykładowy rozstaw otworów na rury dla rekuperatora. Dom parterowy, czerpnia i wyrzutnia w garażu najprawdopodobniej. W kotłowni i garażu wentylacja grawitacyjna, oraz w kuchni komin wentylacyjny nie podłączony do rekuperacji. Tak zalecają firmy. Zastanawia mnie czy rozstawienie przepustów jest prawidłowe, obawiam się, że już teraz musielibyśmy zdecydować z jakich rur chcemy korzystać, oferowano Nam Peflex, w drugiej firmie Spiro. Czy samo umiejscowienie podanych otworów w stropie na tym etapie wystarczy? Projekt będziemy mieć później, a nie chcielibyśmy wiercić w stropie żelbetowym, gdyż słyszałam, że koszt jest spory,a poza tym łatwiej zrobić przepusty teraz.. Z drugiej strony poczytałam trochę o samej instalacji i nie wiem czy dobrze wszystko rozumiem odnośnie potrzebnych nawiewów i wywiewów. Jak dalej przeliczyć ilość potrzebnej wymiany powietrza? Proszę o sprawdzenie. Nawiewy: 8 salon x3 pokój x1 pokój x1 sypialnia x1 gareroba x1 spiżarka x1 Wywiewy: 5 kuchnia x1 łazienka x1 łazienka x1 schowek x1 wiatrołap x1 Dołączam rozrysowane otwory (fi 125mm to otwór ok.150, rura fi200 - otwór ok. 300, rura fi 100 - otwór ok. 120) oraz rzut parteru.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...