Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

omaral

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

omaral's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. omaral

    Baterie Kohlman

    Odświeżę trochę stary wątek. Mam zamiar kupić mieszacz podtynkowy z trzema wyjściami firmy Kohlman z seri Foxal oraz baterię zlewową. Ktoś jest obecnie coś w stanie więcej powiedzieć na temat produktów tej firmy? W wątku tym są informacje z przed jakiegoś czasu o dobrej jakości - czy ta jakość dalej się utrzymuje? Jak się ta produkty sprawują po kilku latach użytkowania? Będę wdzięczny za opinie.
  2. No pewno tak byłoby ok - ale nie jestem jeszcze pewien czy będę miał taką możliwość od strony formalno prawnej - mieszkanie w bloku - dlatego rozglądam się za alternatywą. Suche metody wiążą się z koniecznością podniesienia poziomu posadzki o conajmniej 2cm - nie chcę tego robić dlatego zainteresowała mnie metoda frezowania kanałów. Dodatkowo metoda sucha ma chyba dużo mniejszą bezwładność niż płyta betonowa co wg mnie jest minusem. Dlatego zastanawiam się czy ktoś jest w stanie coś powiedzieć w kwestiach o które zapytałem tzn: .
  3. I jak tam temat frezowania w wylewce? Mam podobną sytuację - gotowe wylewki a chciałbym podłogówkę. Też myślałem podobnie aby wyfrezować kanały w wylewce na 20-25mm i czymś zalepić a następnie na to wylać jakąś masę samopoziomującą ze 6mm. Uważam jeszcze że rurki należy położyć "na czymś" - tzn: wyfrezowane kanały, robione jak w podanym linku, będą miały prostokątne dno więc po włożeniu okrągłej rurki będziemy mieć przestrzenie powietrza pomiędzy dnem kanału a rurką co będzie izolowało przekazywanie ciepła od rurki do betonu. Wydaje mi się więc że rurki trzeba w kanałach położyć/wkleić na czymś no i od góry czymś zalepić - zastanawiałem się nad jakimś klejem do płytek wysoko elastycznym - zastanawiałem się także czy nie miałoby sensu wklejenie jeszcze na te kanały jakiejś siateczki wzmacniającej. Ogólnie to ciekawi mnie jaka będzie "sprawność" takiej podłogówki położonej w kanałach wyfrezowanych w wylewce. Wiadomo przy podłogówce to wylewka jest grzejnikiem. Gdy rurki położone są pod wylewką to nagrzewają całą wylewkę od spodu - ale czy rurki położone na górze wylewki też nagrzeją całą wylewkę? Wydaje mi się, że w tym wypadku wylewka też się nagrzeje bo mimo że ciepło dostarczane będzie od góry to będzie rozchodzić się w betonie dążąc do wyrównania temperatury (bilans cieplny) - oczywiście mogę się mylić. Zastanawia mnie też kwestia elastyczności wylewki. Zdaje się że do betonów wykładanych na ogrzewanie podłogowe dodaje się plastyfikatory w celu uelastycznienia wylewki. Jak będzie więc reagować na ogrzewanie podłogowe wylewka która nie była przewidziana na to a dodatkowo w której wyfrezowano kanały - może to np. popękać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...