Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

metgear

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O metgear

  • Urodziny 01.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    00-169
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

metgear's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry, W związku z tym, że planuję przenieść kuchnię na wymiar do innego pokoju proszę o informację, a) czy fronty kuchenne lakierowane na biały połysk dolne można przerobić tzn. z frontu 60 cm z uchwytem przerobić (przyciąć) na rozmiar np.45 cm? W jaki sposób zamaskować boki frontu po przycięciu w stosunku do całej powierzchni frontu? b) czy fronty kuchenne lakierowane na biały połysk górne (uchwyt 4 cm od dolnej krawędzi) można przerobić na front dolny (uchwyt 8 cm od górnej krawędzi). W jaki sposób ukryć dziury po uchwytach i różnice koloru po zdjęciu uchwytu wokół dziur? c) w jaki sposób zakryć dziury we frontach z akrylu, mowa o boku słupka/lodówki? d) czy bardziej opłacalne jest jednak wymiana całych frontów bez przeróbek? Proszę o informacje.
  2. Proszę o ocenę nw. projektu. Czy dużym problemem jest kuchnia indukcyjna, która jest w bliskiej odległości od słupka? Czy wstawienie pomiędzy słupkiem a indukcja pionowej drewnianej listwy o szerokości 5 cm (ukryta szafeczka) powinno uchronić bok słupka przed ewentualnym przypaleniem podczas gotowania? Czy można zabezpieczyć w jakiś inny sposób bok słupka, np szkłem hartowanym? Czy takie rozwiązanie jest stosowane przy projektowaniu kuchni?
  3. A jakby zamontować zlew narożny okrągły (może być bez ociekacza, aby zaoszczędzić miejsca). Jakie wymiary powinna mieć w takim przypadku szafka pod taki zlew?
  4. A jakby zamontować zlew narożny okrągły (może być bez ociekacza, aby zaoszczędzić miejsca). Jakie wymiary powinna mieć w takim przypadku szafka pod taki zlew?
  5. Dzień dobry, W związku z tym, że kuchnia zostaje przenoszona do salonu (aneks kuchenny), wykorzystując sprzęt i meble (na wymiar) z poprzedniej kuchni, chciałbym zasięgnąć rady ekspertów czy projekt będzie optymalny. Za ścianą o wymiarach 2,6 m znajduję się łazienka (doprowadzenie hydrauliki) i dlatego sprzęt taki jak zmywarka i zlew został umieszczony po tej stronie. Projekt Dla przykładu wizualizacja żródło: http://abckuchnie.pl/aneks-kuchenny-bialym-polysku-mieszkaniu-42m2-wyszkow/#
  6. Posiadam okno tej samej firmy ale ale czy na pewno "prosta" strona czopa powinna być skierowana do zewnątrz w celu zwiększenia docisku okna i eliminacji chłodu?
  7. Dzień dobry, Blok mieszkalny w nowym budownictwie z 2019 r., mieszkanie na 3 piętrze (ostatnie). Po roku użytkowania odczuwalne straty ciepła w sezonie jesienno-zimowym. Różnica temperatur do 10 stopni C pomiędzy temperaturą przy suficie a wewnątrz pomieszczenia. Na załączonych zdjęciach widok komina (w pokoju znajdują się w sumie 4 kominy w tym z parteru , I i II piętra). Pomiary wykonane profesionalnym urządzeniem termowizyjnym. Straty ciepła na całej długości komina. Fachowiec stwierdził, że występuje tu zjawisko "ciągu wstecznego" a mi się wydaje, że to wada ocieplenia budynku. Mieszkanie jest wietrzone, kaloryfery ustawione na połowę mocy. Występują także preparaty ocieplające od wewnątrz AERO-THERM ale nie miałem styczności z takim preparatem. Proszę o informacje czy ktoś z Państwa spotkał się z ww. problemem.
  8. Szukałem inspiracji urządzenia kuchni na różnych portalach, ale nie widziałem wizualizacji, na której w kuchni są kominy wentylacyjne (80x32 cm) w rogu pomieszczenia. Czy ktoś z użytkowników tego forum spotkał się z taką aranżacją?
  9. To była tylko pierwsza propozycja. Dokładnie wszystkie te elementy powinny się znaleźć w salonie aby był funkcjonalny. Czy w takim układzie stół jest w odpowiednim miejscu? Poniższe wizualizacje przedstawiają ciekawsze rozwiązanie (półki, miejsce na książki, dolny blat na całej długości ściany)
  10. Witam Z uwagi na to, że użytkownicy tego forum są bardzo pomocni w aranżacji wnętrz i udzielają cennych wskazówek chciałbym otrzymać informacje jak można urządzić salon o powierzchni 22mkw. Przeglądam propozycje różnych wizualizacji ale nie mogę dobrać odpowiedniej do tego projektu. W salonie znajdują się kominy wentylacyjne o łącznym wymiarze 160x25 cm. Wspomniane pomieszczenie początkowo miało pełnić funkcję pokoju z aneksem kuchennym, ale zrezygnowano z takiego rozwiązania. Poniżej umieszczam moją propozycję aranżacji. Z góry dziękuję za pomoc.
  11. Na ogrzewanie podłogowe z powrotu grzejnika? Czy przeniesienie kaloryfera obok stołu? Reasumując wszelkie sugestie ostatecznie powstały dwie propozycje. Która propozycja z tych wymienionych jest najlepsza?
  12. Jeśli szerokość grzejnika będzie większa od 60 cm (zaproponowany stół półokrągły o śr. 60 cm) to nie będzie to estetyczne. Myślę nad zrezygnowaniem z kaloryfera w kuchni (obok stołu) i wdrożenia ogrzewania podłogowego "z powrotu grzejnika". Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
  13. Niestety takiej możliwości nie było, więc trzeba podjąć wyzwanie ze stanem deweloperskim tej kuchni. Ciekawa propozycja aranżacji. Czy mowa o grzejniku znajdującym się pod stołem na ww projekcie? Czy grzejnik 600x500 (gł. ok. 10 cm) wystarczy? Widzę, że podobna propozycja wizualizacji pojawiła się na początku tego tematu.
  14. Agnieszka55 a czy w kuchni jest kaloryfer/ogrzewanie? Czy otwieranie piekarnika /szafek nie przeszkadza siedzącym przy stoliku osobom? Czy w projekcie znajduję się okap/zmywarka? Projekt poprawny tylko u mnie niestety występują kominy wentylacyjne 80x30 cm, które najbardziej utrudniają w aranżacji wnętrza.
  15. Dziękuję za wszelkie porady a w szczególności anika1003. A czy ktoś stosował ogrzewanie podłogowe z powrotu grzejnika w kuchni podobnej do opisywanej? Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...