Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bluesmagickinder

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bluesmagickinder

  1. @Pytajnick- piec gazowy jest z otwartą komorą spalania. Ten wentylator z czujnikiem wilgoci to chyba bardzo dobry pomysł.
  2. A więc: -sprawdziłem okna - faktycznie na zewnętrznych są zamontowane uszczelki. Jak na okna skrzyniowe są dość szczelne. - w łazience i w kuchni te kratki wentylacyjne pod sufitem zaznaczone na niebiesko wciągają powietrze z zewnątrz do środka, a nie wyrzucają na zewnątrz, a kratka w kuchni nad piecem zaznaczona na czerwono mocno wyrzuca powietrze do komina wentylacyjnego w przedpokoju. Termperatura waha się w granicach (od 18 do 21 mierzone przy wejściu do pokoju 2) raczej zimnolubni domownicy. O tym, żeby rozszczelnić okna to już wiem, ale co dalej? Na 90% w pokoju 1 jest wolny komin do którego można by podłączyć obydwa pokoje, a np łazienkę i WC podłączyć do komina wentylacyjnego w przedpokoju (zaznaczonego na czerwono) gdzie też jest podłączona kuchnia?
  3. Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum i znalazłem się tutaj szukając fachowej porady w sprawie usprawnienia wentylacji w mieszkaniu. Mieszkanie znajduje się na piętrze w ponad 100 letniej kamienicy, ceglane ściany zewnętrzne o grubości ponad 50cm otynkowane, brak ocieplenia zewnętrznego, ani wewnętrznego. Okna są stare drewniane skrzyniowe ( wyjątek tylko w łazience jest szczelne plastikowe z nawietrznikiem manualnym). Centralne ogrzewanie gazowe, (piec w kuchni) kaloryfery nowego typu w pomieszczeniach zamontowane pod oknami, brak nawietrzników w pokojach, ani żadnych kratek wentylacyjnych. Kuchenka gazowa w kuchni bez wyciągu. Poniżej zamieściłem plan mieszkania. http://www.fotem.pl/data/15e1bc06bc4c73bd84c5db477088e.png Uploaded with fotem.pl Na planie mieszkania na niebiesko zaznaczyłem obecne 2 kratki wentylacyjne na zewnętrznych ścianach w kuchni i łazience obok okien zamontowane wysoko pod sufitem. W kuchni zaznaczyłem na czerwono kratkę wyciągową zamontowaną w ścianie pod sufitem nad piecem CO podłączoną do komina wentylacyjnego biegnącego w ścianie przedpokoju. W mieszkaniu w sezonie grzewczym utrzymywana jest temperatura na poziomie 18-20 stopni (termostat przy wejściu do pokoju 2) Łazienka bardziej się wychładza, więc podczas kąpieli jest dogrzewana elektrycznym grzejnikiem. Piec kaflowy w pokoju 2 bardzo sporadycznie używany. Wietrzone w pokojach zazwyczaj 2x dziennie. Jaki jest problem: w łazience łuszczy się farba ze ścian zewnętrznych, pleśń na zewnętrznych ścianach, woda skrapla się na oknie, w pokojach zaduch i również pleśń na ścianach zewnętrznych. Mieszkanie nie remontowane od wielu lat. Spodziewam się, że dużym problemem może być brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza w mieszkaniu i przemarznięte ściany. Myślę, czy nie zrobić nawietrzników w pokojach w okolicy okien (pod sufitem czy na dole?) i oprócz tego w obydwu pokojach nad drzwiami wejściowymi zrobić przewody do komina wentylacyjnego do którego podłączona jest kuchnia. ocieplić styropianem ściany od wewnątrz? (od zewnątrz nie ma możliwości) Co zrobić w łazience? Płyta zielona na ścianę? Proszę o porady i sugestie jak usprawnić wentylację w tym mieszkaniu, aby poprawić komfort domowników? Z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...