Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

R47

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez R47

  1. Dawno mnie tu nie było na kotłach.Do tego czasu przeszedłem drogę przystosowania do peletu bez większych kosztów i przeróbek i jestem zadowolony o familii nie wspomnę.Jak ktoś jest zainteresowany to mogę to opisać.Pozdrawiam wszystkich.
  2. A pewnie że tak i zamierzam się od tego uwolnić bo jak chatę budowałem a robiłem to dawno temu i z długimi przerwami to wiele z techniki obecnie dostępnej słychać nie było a gazowe piece też były paliwożerne tyle że gaz tańszy był a do sieci gazowej mam 80 metrów. Wiem że powinienem zrobić to w trakcie budowy ale było wiele innych uwarunkowań i padło na kopciucha.Poza tym truję was intensywnie niecały rok bo niedawno się wprowadziłem. PS. A co masz przeciw solarom? Pozdrawiam.
  3. R47

    izolacja od wewnątrz

    Z mojego praktycznego doświadczenia każde ocieplenie trzeba robić na suchych murach i przyklejać całą powierzchnią z kołkami dla zabezpieczenia przylegania na czas schnięcia.Po wyschnięciu nałożyć fasadę.Od środka też można tyko cienki i tak do 3 cm,przyklejać na całej powierzchni.Potem karton gips lub jakiś tynk na siatce tyle że od środka trzeba brać pod uwagę ewentualne wieszanie szafek i pólek.Same ocieplenie od środka też dużo daje przekonałem się o tym sam. To na razie tyle,będę w miarę wolnego czasu się udzielał. Pozdrawiam.
  4. Witam wszystkich dyskutantów.Dołączę się swoim doświadczeniem że ponowną budowę domu oparł bym na mediach w jakie chciałbym go zaopatrzyć tj. np. solary do wody i prądu, instalację ppoż, stację prądotwórczą itd. a przede wszystkim to budynek byłby z podpiwniczeniem i max 2 kondygnacje do góry solidnie konstrukcyjnie ze sobą powiązane z dachem którego Katrina by nie zabrała i wiele innych rozwiązań na które dziś i jutro stać mnie nie będzie. Ale choć namiastkę z tego wszystkiego staram sobie zafundować. Ale jedno zrobiłem od początku dobrze, tj, *INDUKCJA* nie zamienię na nic innego:). Pozdrawiam wszystkich.
  5. A warto rozważyć kotły Witkowski ,osobiście to ze wszystkich producentów ostatnio te kotły są w moim zainteresowaniu ze względu na łatwość czyszczenia i palnik ma bezobsługowy. .Dzwoniłem i wiem że to ceny brutto i dowożą własnym transportem oraz mogą przyjechać żeby dobrać konfigurację wejść i wyjść itd. żeby jak najmniej przeróbek było i dopiero robią pod zamówienie. Dla mnie jest to co potrzebuję.Jak ktoś woli i lubi majstrować to też można kupić zestaw tegoż palnika ale to u innego dystrybutora i zamontować samemu w swoim kopciuchu lub przez instalatora. Osobiście zrobiłbym tak u siebie ale trochę cienko z miejscem na palnik o odprowadzaniu popiołu nie wspomnę. Pozdrawiam wszystkich.
  6. Ok.dzięki to miej więcej jak na forum Bolecki podane wartości pelet 700 kg/m3, ekogroszek 1400 kg/m3 to wychodzi pelletu 210kg/300l.
  7. Mam pytanie do forumowiczów bo przymierzam się do koła na pellet. Ile potrzeba wsypać worków 15kg pelletu w kosz 300l bo ciekaw jestem na ile starczy przy katalogowym zużyciu . Jak nikt nie będzie wiedział to kupię worek bo i tak pod świnki morskie pójdzie i przy okazji zmierzę.A obliczenia podam.
  8. Trochę nie doprecyzowałem, mam do wykonania przyłącze więc za przygotowanie wszystkiego pod piec mam ofertę 6 tys. i reszta jak dalej a co do palnika KIPI to udowodnij linkiem że nie jest tak różowo.
  9. Osobiście też stoję przed wyborem gaz czy pellet. W moim przypadku koszty gazu:2,5 przyłącze, 800 geodeta, 1,7 projekt z opinią kominiarską, 6,0 robota, 4,0 piec to w sumie 15 tys. i trochę biegania z papierami no i zbiegi o dofinansowanie. A piec na pellet 10,500 z montażem, łatwy w obsłudze i z palnikiem ostatni krzyk techniki - KIPI. I mam dylemacik co wybrać bo biorę wiele rzeczy pod rozwagę. Jaką decyzję podjąłem napiszę niebawem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...