Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mjoker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mjoker

  1. wodomierz mam typu JS2,5 wiec jeszcze mniej niz zakladales bo wg katalogu ma 2,5m3/h. Teraz maja mi wymienic wodomierz. Ciekawe jaki zaloza Do wodociagow juz szlo niejedno pismo. Nic z tym nie maja zamiaru zrobic. Mowia, ze kiedys bedzie przebudowany rurociag. W umowie tez sie zabezpieczyli. O cisnieniu wody pisze tylko tyle, ze musza zapewnic takie, jak opisano w warunkach technicznych budynkow. A tam jak byk jest napisane, ze minimalne cisnienie na wylocie kranu to 0,5 Bara i maksymalne 6 barow. a taka instalacje bym zrobil podlaczajac hydrofor:
  2. a tego nie wyczytalem Natomiast tu fragment z instrukcji pompy IBO ze strony Dambat.pl: "ZASTOSOWANIE: Hydrofory i pompy, których dotyczy niniejsza instrukcja obsługi przeznaczone są do zaopatrywania gospodarstw domowych w wodę z własnych ujęć wodnych. Urządzenia te mogą być takŜe stosowane do podnoszenia ciśnienia pod warunkiem, Ŝe ciśnienie napływu po stronie ssącej nie rzekroczy 3 bar (300000 Pa). W przypadku wykorzystywania pompy w instalacjach wodociągowych komunalnych (zbiorczych) przed pompą musi być bezwzględnie zainstalowany zawór zwrotny uniemoŜliwiający powrót wody do publicznej sieci wodociągowej."
  3. Tyle że ma się to nijak do tego, że deweloper na sąsiedniej ulicy, która podłączona jest do naszego, starego osiedlowego rurociągu, w każdym z lokali (na razie 16, kolejne 16 w budowie) zainstalował pompy grundfosa, starsza wersję scala2:)
  4. Jeśli pompa mh2200 jest za mocna, to z Twoich wskazówek mh1300 byłaby w sam raz. Wysokość podnoszenia 55m, wydajność max 100l/min czyli 6m3/h
  5. Te niecałe 2 bary jest tuż za wodomierzem na piętrze mam już często poniżej 1,5 Tak tak, hydrofor wpiety równolegle. Tak, by w przypadku awarii odciąć hydrofor a korzystać z obejścia. Mam już nawet wstępnie rozrysowana instalacje, ale zbila mnie z tropu informacja o tym, że pompy hydroforowe nie wytrzymują ciśnienia na zasilaniu. Wieczorkiem wstawię rysunek mojej wymyslonej instalacji.
  6. Jak pisalem wczesniej, instalacja hydroforowa miałaby wyglądać następująco. Za hydroforem trójnik. Z jego jednego wyjścia bezpośrednio na ogród, do podlewania. Z drugiego wyjścia na reduktor i do instalacji w domu. Gdybym w kabinie prysznicowej miał nieco ponad 2 bary byłoby super. Bo teraz w szczycie mam 1.8, gdy ludzie jeszcze spia. W godzinach kiedy zazwyczaj człowiek się kapie jest 1.5 lub nawet mniej. Z deszczowni nie da się korzystać. Dzwonilem do serwisu do firmy dambat. Twierdzą, że pompe mozna podłączyć pod ciśnienie. W instrukcji znalazłem wpis, że max ciśnienie jakie może być na wejściu do pompy to 3 bary, więc by pasowało. Wodomierz faktycznie dziś sprawdzę. Dostałem pismo o konieczności jego wymiany. Może poprosić o większy?
  7. nie ma takich pomp wg opiniii jednego ze sprzedajacych. Dlatego pisze tu, bo moze ktos z fachowcow tu zaglada, lub osob ktorzy korzystaja z takiego rozwiazania. Co do umowy z wodociagami.... odszukalem ja i: 1/ w czerwonej ramce ze moge domagac sie obnizenia ceny za wode o 10% jesli nie zapewnia cisnienia okreslonego w war. technicznych. czy ktos sie orientuje jak jest to okreslone w warunkach technicznych? 2 /zolta ramka - co do instalacji pompy lub hydroforu, to jedynie pod to moga podciagnac, ze wodomierz moze zle wskazywac.
  8. reduktor na zasilaniu pompy, tez o tym myslalem, ale chyba ograniczylby przeplyw wody... W sumie mam to gdzies czy narusze przepisy. Oni nie moga zapewnic komfortowego korzystania z urzadzen sanitarnych wiec dlaczego ja mam cierpiec?
  9. pomimo tego, ze moje osiedle jest osiedlem "starym" (moj budynek ma 34 lata a numer z koncowych na osiedlu) to dodatkowo jest najwyzej polozonym osiedlem w miejscowosci. Ponadto, niedawno doszly nowo budowane 2 ulice (domki 2 i 4 rodzinne) ktore sa podlaczone do tych samych rurociagow. Na jednej z tych ulic deweloper od razu zastosowal pompy grundfosa (starsza wersja Scala2). Podobno dziala i cisnienie podnosi, ale wysysajac wode z rurociagow. Chcialbym rowniez aby wode wysysalo, dlatego myslalem o hydroforze, gdzie pompy sa ssace np MH2200. Dlaczego hydrofor a nie Scala2? 1/ Scala2 kosztuje 1700zl. Jest to urzadzenie typu monoblok. Zepsuje sie, trzeba wydac kolejne 1700zl. 2/ Hydrofor sklada sie z kilku elementow. Pompa, hydrostop itp. Cos sie zepsuje, wymieniamy tylko dany element i jedziemy dalej. 3/ hydrofor ze zbiornikiem 150l - zawsze jest ten zapas wody, gdyby pompie nie udalo sie na biezaco sciagnoc z rurociagu. 4/ mysle, ze hydrofor lepiej poradzilby sobie z nawadnianiem ogrodu. Ogolnie jestem zwolennikiem prostych konstrukcji, gdzie liczy sie eksploatacja. Wynalazki czesto sie psuja - nauczylo mnie tego zycie:) Dlatego sklanialbym sie do zakupu hydrofora, ale slyszalem, ze nie mozna podlaczac pompy pod cisnienie wody. Ze nie wytrzymuja uszczelnienia i zalewa silnik.
  10. Cisnienia nie sa w stanie zapewnic, bo musieliby zryc cale osiedle. Rury sa zakamienione i nie sa w stanie zapewnic odpowiedniego cisnienia. Moge cierpliwie czekac, pewnie wiele lat, albo na wlasny koszt probowac podniesc cisnienie
  11. Witajcie. Pisze do Was, gdyz mam problem z niskim cisnieniem w instalacji. Tuż za wodomierzem mam niecale 2 bary, a na pierwszym pietrze juz tylko 1,5 bara. Chcialbym podniesc cisnienie w sieci, oraz chcialbym, aby system dal rade jeszcze z nawadnianiem ogrodu (zraszacze itp). Z tego co wiem, sa specjalne pompy dedykowane do tego celu, jak Grundfoss Scala2. Ale jest to pojedyncze urzadzenie, monoblok, ktore jak sie zepsuje, to kolejne 1800zł trzeba wydac. Druga opcja, jest hydrofor. Ale tu slyszalem, ze pompy hydroforowe nie sa przystosowane do podlaczenia zasilania pod cisnieniem. Podobno nie wytrzymuja uszczelnienia i pompa ulega awarii. Ktos ma jakas wiedze na ten temat? Czy rzeczywiscie tak jest? Myslalem o hydroforze 150l z pompa mh2200, za hydroforem trojnik, na jednej jego galezi reduktor cisnienia ( na instalacje domowa), na drugiej galezi trojnika wyjscie bezposrednie na nawadnianie. No ale to cisnienie wody na wejsciu pompy mnie martwi. Co prawda 2 bary, ale jednak. Co o tym sadzicie? Druga sprawa... Czy jest sens dawac tak mocna pompe jak mh2200 kiedy bedzie ona za wodomierzem (zmniejszony przeplyw na ssaniu)? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...