Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michallyko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez michallyko

  1. no ciekawe, a jakie przepływy były na tych rotamerach jak jeszcze były na rozdzielaczu?
  2. Mam takie pytanie w temacie ogrzewania podłogowego pod deską 3 warstwową 14mm. Pokój na piętrze ma spory balkon i duże drzwi tarasowe, czy robi się zagęszczenie rurek przy układaniu pętli? bo gdzieś czytałem że pod płytkami jak najbardziej ale pod deską nie robi się zagęszczenia w strefie brzegowej. I czy taką deskę lepiej kleić do wylewki? lepsze przewodzenie?
  3. do przepływu 24l/min dawać pex 40?, tylko tak się zastanawiam dlaczego oni te rozdzielacze robią zawsze z podejściem calowym nie zależnie czy na 2 czy na 12 pętli
  4. ale zakładając 12 pętli ogrzewania z jednego rozdzielacza i na każdą pętle 2l/min przepływ to mamy 24l/min w głównej rurze, i jak damy pex o średnicy zewnętrznej 25mm to mamy prędkość rzędu 1,2 m/s i koło 750Pa/m
  5. ale rury pex o średnicy zewnętrznej 32mm albo 40mm między kotłem a rozdzielaczem to chyba bez kolanek nie da się zrobić. Czy da się?
  6. Czyli rury miedziane z lutowanymi kształtkami umieszcza się w warstwie izolacji pod wylewką?
  7. jakiej pojemności zbiornik sugerowalibyście dal 5 osób w domu z dwiema łazienkami, w każdej łazience wanna i prysznic
  8. jak to jest z tą dylatacją anhydrytu przy ogrzewaniu podłogowym? np pokój 30m2 który ma dwie pętle ogrzewania dzielić dylatacją? albo salon z kuchnią o powierzchni 70m2 i nie prostokątnym kształcie dzielić na prostokąty? kto określa dylatacje?
  9. stary temat, ale jako laik mam takie pytanie, rury miedziane miedzy kotłem kondensacyjnym a rozdzielaczem ogrzewania podłogowego będą miały pod posadzką połączenia? w sensie lutowane kolana? nie lepiej zrobić to na jakiejś rurze bez połączeń?
  10. PP absolutnie w sensie? że tak?
  11. z tego co sie dowiedziałem to opory na rurze 32 są cztery razy większe niż na 40. A rozdzielacze to Solter, generalnie boje się połączeń w podłodze, jedynie pex chyba bez połączeń da się przeprowadzić, a może rury lutowane miedziane będą lepsze? albo PP ? tak się zastanawiam czy takie lutowane połączenia są bezpieczne? lepszy jest zaciskany pex czy lepsze są te pexy łączone przez nasuwane pierścienie?
  12. Mam taki dylemat, w projekcie do rozdzielacza ogrzewania podłogowego główne rury są o średnicy 40x3,7 alu/pex . Ponoć na upartego można dać 32x2,9 i takie zamierzam dać. przepływ na rozdzielaczu jest około 22 l/min. Czy da się taką rure poprowadzić bez złączek tylko za pomocą gięcia? istnieją rozdzielacze do ogrzewania podłogowego z przyłączeniami wiekszymi niż 1 cal?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...