Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maniek_83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez maniek_83

  1. To pora podjąć decyzję Aqua-Soft Basic 20 Ecoperla Toro 20 Viessmann Aquahome 20-N WATER TECHNIC 20 UP-FLOW Cenowo wszystkie w budżecie, Pomoże ktoś?
  2. Nie wiem czy mnie zaraz ktoś nie posądzi o reklamę ale coś takiego by dało radę https://bluewater24.pl/nowoczesny-zmiekczacz-wody-clack-25-cl-lewatit-s-p-1107.html 4 osobowa rodzina, 2 łazienki twardość wody wg testu kropelkowego 21st
  3. A jak byś już uzbierał powiedzmy do tych 3 tyś do własnego domu co być zamontował? Nie chodzi o reklamę tylko czyste doświadczenie, które posiadasz Rodzina 2+2 (ok 10m3/mieś), twardość wody ok 21st niemieckich wg "kropli". Tak żeby rodzina mogła wziąć szklankę i napić się prosto z kranu. Woda z wodociągu, czyli podstawowe parametry zachowane + kanaliza jako odpływ. Założenie to uniknięcie kamienia na armaturze oraz szklanka wody z kranu.
  4. dokładnie, dlatego zapadła decyzja o zakupie na własność. pozdrawiam
  5. Oferta BałtykGaz - instalacja zbiornika 5000 PLN + 429 zł/rok dzierżawy. Sprzedaż gazu wg notowań e-petrol. Minimalna ilość to 1000l na rok. Umowa na czas nieokreślony z 3 mieś. wypowiedzeniem. 600 zł. koszt demontażu po zakończeniu umowy. Dom nowobudowany o pow. 120 mkw + c.w.u. 4 os. Co o tym sądzicie? Czy lepiej instalacja własna? Jakieś namiary na firmę instalującą zbiorniki w wlkp?
  6. Tak woli uszczegółowienia chudziak jest pęknięty przez prawie całą długość salonu. Mniej więcej tak jak na rysunku. W innych pomieszczeniach też są pęknięcia ale nie widać aby się podnosiło.
  7. Poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie - chudziak wylany w sierpniu 2017 - mury i strop koniec listopada 2017 - przyszła zima, grunt zamarzł dodatkowo stemple trzymały dystans do marca 2018 - po zdjęciu stempli budynek delikatnie osiadł i chudziak zaczął pękać ??? Wizyta KB będzie na pewno..
  8. podsypki jest ok 20-30 cm myślę że dość mocno ubitego. Chudziak jest zbrojony pod ścianami działowymi siatkami i w tych miejscach nie ma pęknięć. Nie ma dylatacji, beton był lany na żwir i w tym samym dniu zacząłem go polewać wodą.
  9. Nie robiłem niwelatorem, mierzyłem miarą taśmową. Wiem pomiar nie dokładny. Po przyłożeniu długiej łaty/deski widać gołym okiem lekkie zawyżenie na środku salonu i spękanie odchodzące na 4 strony. Wydaje mi się że zaczęło się to po zdjęciu stempli pod stropem.
  10. Drodzy, od pewnego czasu, ok 2 miesięcy obserwuje podnoszenie się chudziaka i pojawianie się pęknięć na "ślepej posadzce". Jest na środku salony wywyższona ok. 1 -1,5 cm w stosunku do posadzki przy murach - SSO. Grunt pod posadzką to glina zasypana ok 30 - 40 cm żwiru i zagęszczona. Chuda posadzka była zalewana w sierpniu 2017 natomiast mury i strop w grudniu 2017.Fundamenty na ok 80 cm - I strefa przemarzania zaizolowane. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy należy się tym martwić czy na razie obserwować? Dach oraz okna mają być montowane we wrzesniu tego roku.
  11. Dobry wieczór, chciałbym zasięgnąć opinii dotyczącej termoizolacji dachu płaskiego o nachyleniu 5st. Budynek parterowy o powierzchni zabudowy ok 200 mkw. Rozważam dwa rozwiązania: - pokrycie stropodachu styropianem o grubości 20 cm wraz z warstwą spadkową. Pokryte to dwoma warstwami papy podkładowej 4 i wierzchniej 5,2. - pokrycie płytami warstwowymi PUR o grubości 15 cm. Które rozwiązanie będzie bardziej trwałe i wymagało mniejszych nakładów i konserwacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...