Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aarnn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    247
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Aarnn

  1. Porównaj z tym projektem https://allegro.pl/oferta/garaz-drewniany-wiata-domek-altana-zadaszenie-8238435461?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_pla_pmax_catch-all&ev_campaign_id=17960360629&gclid=CjwKCAjw6raYBhB7EiwABge5KglMo3YUyMWrdIgbYfbORKAPGEkNjBm7WUGdmlaZObgTqWWvdjyNpxoCb_oQAvD_BwE
  2. Może odwróć wiatę, tak żeby z przodu były wyższe słupy i daj zastrzały od słupów do górnej belki nad wjazdem.
  3. Dodaj z tyłu słup, przez środek dachu belkę i śpij spokojnie.
  4. Samochód jaki by nie był to może stać pod płotem albo gdzieś w kałuży, ale motor to już całkiem inna sprawa...
  5. W rogu salonu, obrazek jest obrócony o 90 stopni. Docieplenie normalne, bez cudów, ściany porotherm 25 + 15 cm grafitowego, strop drewniany + 20 cm bardzo dobrej wełny, szczyty drewniane 40 cm wełny, dach piana około 25 cm. Tu mają najlepsze ceny http://www.airengineering.pl http://www.kupklimatyzator.pl a montaż większość robi po 1400-1600 brutto, chociaż dostałem jedną wycenę na 6500 zł (!!!) ...części do VW i Boeing też są robione w Chinach.
  6. w40, tak to jest ta perfera, produkcja czeska. Klima umieszczona jest w prawym dolnym rogu, patrz rysunek. Dom nie jest zamieszkany, ale klima chodzi od dwóch miesięcy, ustawiona na 18 stopni i w salonie termometr pokazuje 20, w pokojach 17-18, w łazience 17 a na poddaszu 15-16. Jak temperaturę ustawię na 23 to wszędzie zwiększa się mniej więcej proporcjonalnie. nie ma wiatrołapu i ścianki z lewej strony schodów, poddasze całe otwarte
  7. U mnie jest daikin 40, jeden klimatyzator w salonie, ogrzewa bez problemu w sumie 160 m2 liczone po podłodze. Na najniższych obrotach 19 dB.
  8. Musi być hydroizolacja pod pierwszą warstwę cegieł, a tą folię wywija się na buty żeby zabezpieczyć xps podczas zacierania płyty, potem można ją obciąć.
  9. Szukanie projektu, projektowanie, adaptacja, uzyskanie pozwolenia na budowę to minimum pół roku. Policz ile potrzeba przerwy technologicznej dla fundamentów, stropu, wieńca, tynków. U mnie 9 okien i drzwi montowali niecałe 3 godziny.
  10. Kolor może mieć znaczenie i skąd czesane. Te spod ogona mogą mogą lepiej wiązać z jajami.
  11. Cześć, budowę skończysz za 2 lata a wtedy taki dostawiany garaż może będzie kosztować 300 tysięcy. No i czy jesteś pewny, że dostaniesz pozwolenie na taką dobudówkę? Przyjrzyj się rzutowi pomieszczeń tego domu. Wrysowane meble to miniaturki chyba dla dzieci. Ośmio osobowy stół w salonie powinien być prawie 2 razy dłuższy, łóżko w waszym pokoju gdyby było normalnych rozmiarów to wtedy nie wejdziesz do garderoby.
  12. Rozrysuj sobie jak to będzie jak dodasz jeden stopień wysunięty na hol. Teraz masz odległość 185 i zmniejszy się do 160.
  13. Tu masz wzór na schody, jeśli mieścisz się w tym to będzie ok. 2*h + s = 60-65 cm, gdzie: h to wysokość stopnia. s to głębokość stopnia.
  14. Pewna kwoka traktowała świat z wysoka... Zakładasz sąsiadom bambosze, każesz dywany rozkładać i może jeszcze dzieci oddać do szkoły z internetem. A jak gotujesz kapuśniak albo pieczesz kawałek zabitego stworzenia to smrodu nie produkujesz na całą klatkę?
  15. Przekrój przewodu kominowego nie może być mniejszy od przekroju rury dymowej wychodzącej z pieca. Zanim się zdecydujesz to zaproś kominiarza. No i zadbaj o wentylację, bo ten piecyk potrzebuje dużo tlenu.
  16. Mur ściany dwuarstwowej postawisz 2x szybciej niż ściany jednowarstwowej. Oklejenie styropianem 1 dzień. Na drugi dzień kołkowanie, siatka i narożniki. Trzeci dzień na związanie kleju. Czwartego dnia tynk. Ścianę jednowarstwową murujesz 2x dłużej niż dwuwarstwową. Jak murarz paprak to mogą być nierówności rzędu 2-3 mm, ale to wyrównasz tynkiem. Tynkowanie 2-3 dni. Płyta fundamentowa od a do z to maksymalnie 4 dni. Czyli płyta i ściana 2w i jesteś pewnie tydzień do przodu )) Ogrzewanie klimą to super rozwiązanie.
  17. Zostały mi 3 całe pustaki i kilka połówek.
  18. Sativum, jeśli budowałeś z Porothermu i wymurowałeś krzywe ściany i miałeś popękane pustaki to napisz o swoim przypadku. U mnie nic takiego nie miało miejsca. Oczywiście beton komórkowy jest łatwiejszy w obróbce, można w nim patykiem dłubać. Do ceramiki używa się narzędzi i przecięcie piłą pustaka porothermu zajmuje tyle samo czasu co bloczka BK. Na czym polega problem z wierceniem w Porothermie? 4x droższy kołek kosztuje 2 czy 3 złote? Nie uważam, że porotherm jest lepszy od betonu komórkowego ani od silikatu. Każdy z tych materiałów ma inne właściwości, z każdego wybudujesz dom, ale też w każdym przypadku można robotę spartolić. Potem pojawiają się wpisy typu: ceramika to nie, bo kołki są do niej drogie, BK jest do niczego, bo szwagier składował go na dnie stawu i mu nasiąknął a silikat jak spadnie ze stropu na głowę to może zabić, a w szkieletowym jak gaz wybuchnie to chałupa się spali.
  19. Kolega powinien zmienić auto na nowe, prawdziwe nowe a nie roczne nowe. No chyba, że nie stać to dalej jeździj 3 letnim złomem, razem z nami, motłochem.
  20. Porotherm jest super. Murowałem na pianę, pustaki układasz praktycznie jak klocki lego, mury wychodzą równiutkie. Żaden pustak nie miał pęknięć. Możesz w nich wiercić, kuć i co jeszcze zapragniesz. Przycina się tak samo łatwo jak beton komórkowy. Przed deszczem zaleca się rozłożyć na murze folię (dobrze sprawdza się folia fundamentowa), ale jak tego nie zrobisz to nic się nie stanie, po dwóch dniach pustaki będą suche.
  21. Wątpię aby ktoś jeszcze dzisiaj murował na tego typu "zaprawy długowieczne".
  22. Cześć, równe płytki, dobry klej, poziomica i krzyżyki to jest najlepszy system.
  23. znalazłem, podaję dla tych, którzy będą tego kiedyś szukali https://www.daikin.pl/pl_pl/about/daikin-innovations/seasonal-efficiency.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...