Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dimat

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dimat

  1. Czy są jakieś przeciwwskazania gdy dochodzi do krzyżowania się tras kanałów elastycznych (np. peflex 75), i układamy jedne ma drugich bez zastosowania specjalnych przejściowek? Załóżmy że na stropie przewidziano 30cm warstwy ocieplenia.
  2. Będe sam układał wentylacje na nieużytkowym strychu wg. załączonego projektu. Co sądzicie o skrzynce oznaczonej niebieską strzałką. Znajduje się ona bardzo blisko rozdzielacza. Poprowadzić przewody od skrzynki do rozdzielacza łukiem, wydłużając drogę powietrza?
  3. Będę miał kocioł gazowy kondensacyjny. Rurę wylotową spalin zamierzam puścić kanałem wentylacyjnym komina o średnicy 17 x 12. Czy u szczytu komina, mogę zmienić kierunek wylotu spalin zakładając kolanko 90 stopni? Załatwiło by to sprawę szczelnego osłonięcia komina przed deszczem, czapa kominowa przykrywała by szczelnie cały otwór komina. Dodatkowo nie zaburzało by ciągu komina spalinowego z kominka salonowego (który jest bezpośrednio obok). Dziękuję za fachową radę.
  4. Czy kanał wentylacyjny 12x17cm wystarczy do instalacji: piec kondensacyjny i rura koncentryczna?
  5. Chce ocieplić styropianem nieużytkowany strop, wykonany z terivy i na niego płyty OSB (15cm). Czy są wady takiego rozwiązania? Wg. mnie plusy to: -2x taniej niż styropian + wylewka -w każdej chwili łatwy dostęp do instalacji ułożonej w styropianie: przede wszystkim kanałów wentylacji mechanicznej (a także prąd, skrętka itp.)
  6. Jestem na etapie planowania otworów okiennych. Ściana BK + 20cm styropian. Rolety integro (podobno skrzynki mają 18 cm grubości) Moje pytanie, czy jeśli cofnę nadproże to czy mogę wtedy wysunąć okna celem montażu w warstwie ocieplenia? Jeśli tak to o ile najlepiej cofnąć nadproża i ile wysunąć okna? Szukałem informacji na forum, ale nikt nie pisze o cofaniu nadproża i jednoczesnym wysunięciu okna.
  7. Czy w instalacji komina do pieca kondensacyjnego gazowego, który zrobiony jest z przewodu rury koncentrycznej (wsadzonej do przewodu wentylacyjnego komina systemowego), wymagana jest jakaś minimalna długość tejże rury koncentrycznej? Pytam bo piec kondensacyjny będę miał przy samym kominie, a zastanawia mnie czy krótka długość tej rury >1m, nie będzie przeszkodą w poprawnym działaniu systemu kondensującego skropliny. Z góry dziękuję za merytoryczną odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...