Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomq3

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O tomq3

  • Urodziny 09.08.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Nysa
  • Kod pocztowy
    48-300

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomq3's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. O taką odpowiedź mi chodziło. Bardzo serdecznie dziękuję!! BTW Junkers jest z otwartą komorą spalania
  2. Wszystko fajnie, wielu rzeczy się dowiedziałem ale niestety jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie - brak. Czy jest ktoś kto jasno i klarownie wytłumaczyć co zrobić (tak, żeby pozostali nie negowali jego rad)?
  3. Czyli w takim razie, sciągnąć uszczelki z drzwi wejściowych? (Na klatce grzejniki zostały zdemontowane ale mimo wszystko się utrzymuje się ciepło).
  4. Jak okna są rozszczelnione, wszystko jest ok. Problem się pojawia, kiedy zaczyna się syf na dworze, to wtedy uszczelniamy okna, żeby się nie truć.
  5. Okna praktycznie cały czas są rozszczelnione, więc pytanie, czy dalej tego nie stosować. Dlaczego lepsze będą nawiewniki niż mikrowentylacja?
  6. Witam, Jestem tutaj nowy - chciałbym poznać Waszą opinię na temat mojej sytuacji. Otóż w moim mieszkaniu (rzut poniżej), dochodzi do zjawiska ciągu wstecznego. Głównie odbywa się z kratki wentylacyjnej w toalecie (zaznaczone na czerwono) ale też zdarza się to w kuchni (zaznaczone na żółto). W mieszkaniu jest piecyk typu junkers (kratka wentylacyjna w łazience działa poprawnie. Mieszkanie jest świeżo po remoncie, zostały wymienione okna, wszystkie instalacje, wstawiono nowe drzwi wejściowe. Kominiarz, który był rok temu na przeglądzie podczas remontu mówił, żeby zainstalować nawietrzniki. No właśnie i teraz zasadnicza sprawa. Czy istalować nawietrzniki, czy spróbować usunąć uszczelki z drzwi wejściowych? Dodam jeszcze, że mieszkamy w bardzo zanieczyszczonym smogiem miejscu, więc zależałoby mi na rozwiązaniu, które nie powoduje istotnego spadku jakości powietrza w domu (chociaż to nie jest warunek konieczny, bo mam oczyszczacz - w domu małe dzieci). Będę wdzięczny za radę. Słyszałem o nawiewnikach z filtrem antysmogowym. Ale gdzie najlepiej je ustawić? Na wszystkich oknach nie ma raczej sensu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...