Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arturjakis

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O arturjakis

  • Urodziny 29.10.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kłodzko
  • Kod pocztowy
    57-300
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

arturjakis's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich posiadam małą wąską łazienkę z oknem na którą nie mam pomysłu. Nie mogę przenieść pionu kanalizacyjnego, z drzwiami też jest problem, o oknie nie wspomnę. Pomieszczenie jest totalnie nieustawne i najłatwiej byłoby zrobić z tego WC a nie łazienkę jednak muszę tam upchnąć kabinę prysznicową. Rury CO idą obok pionu kanalizacyjnego więc i gdzieś tam trzeba upchnąć grzejnik - drabinkę łazienkową. Czy mógłbym liczyć na Waszą pomoc.
  2. Prosił bym o informacje czy usytuowanie nawiewów i wywiewów jest prawidłowe i czy ilość zastosowanych rur flex 75 jest poprawna. Czy nie będzie problemów w związku z tym że nawiewów jest 5 (8 rur 75) a wywiewów 4 (7 rur 75) i większy nawiew będzie na piętrze a wywiew na parterze. Oraz czy usytuowanie czerpni powietrza z zewnątrz oraz wyrzut zużytego powietrza nie będzie za blisko siebie. I może macie jakieś dobre rady na temat wykonywanie przebicia przez strop akermana (kontra 60).
  3. 1. Piwnica jest nieogrzewana i posiada wentylacje grawitacyjna. 2, 3. To co należy zrobić? dać nawiew? nierozumieniem - wydawało mi się że będzie przepływ powietrza jadalnia ->kuchnia znalazłem zapis że "dla kuchni otwartej wyposażonej w kuchenkę gazową należy przyjąć 70m3/h wywiewu krotność wymiany 2x" Jak to poprawić aby było dobrze?
  4. Witam. Proszę o sprawdzenie koncepcji wykonania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dom z lat 70 XXw ok. 120m2, 3 osoby, Zabieram się za generalny remont. Właśnie wymieniłem okna na nowe 3 szybowe na profilu Veka SL82, zamierzam jeżeli się uda jeszcze w tym roku ocieplić cały dom styropianem grafitowym 15cm. Instalacje chcę wykonać sam na rurach pe-flex 75mm, parter i piętro będzie rozprowadzone pod sufitem w zabudowie z płyt gk. Ogrzewanie grzejnikowe w całym domu, piwnica i weranda nieogrzewana. Na chwilę obecną palę koksem, ale docelowo wymiana pieca na piec gazowy dwu funkcyjny z małym zasobnikiem cieplej wody. Wyliczenia i rysunki zrobiłem sam na podstawie informacji, jakie znalazłem głównie na tym forum. W związku z tym, że jestem zielony w tym zagadnieniu, prosiłbym o sprawdzenie mojego pomysłu i uwagi. Rozprowadzenie rur w systemie Pe-Flex 75mm na dwóch skrzynkach rozdzielczych zlokalizowanych na parterze pod sufitem w łazience i przedpokoju. Anemostaty zlokalizowane w zabudowie pod sufitem, w której będą znajdować się rury ewentualnie w salonie i pokoju na piętrze nad salonem zamiast anemostatów wyrzutnie powietrza. 2 skrzynki rozdzielcze 8 i 7 x75/1x160 8x nawiew, 7x wywiew Wywiew w pracowni dlatego, że żona lubi malować a ja lutować więc zapachy lepiej, żeby zostały odessane, niż niosły się po całym domu. Rekuperator myślałem o Onyx Dream 200 230m3/h lub jakiś podobny do 250m3/h np Kinetic 250 na 3-osobową rodzinę myślę, że więcej nie potrzeba. W kuchni będzie okap z wyrzutem powietrza na zewnątrz budynku, kuchenka gazowa.
  5. Witam wszystkich i proszę o pomoc. Posiadam domek jednorodzinny z lat 70tych tzw kostka. Chciałbym dokonać termomodernizacji budynku. W pierwszej kolejności chciałem ocieplić i odnowić izolacje pionową fundamentu, następnie chciałem ocieplić dach i na koniec ocieplić ściany. Fundament wg projektu ławy fundamentowe z betonu 110, ściany piwnicy beton 90 grubość 30cm. Izolacja pionowa smoła (wg projektu powinien być lepik), izolacja pozioma 2x papa na lepiku (tak jest w projekcie co w rzeczywistości ciężko powiedzieć). Piwnica zagłębiona w gruncie na ok 1m, grunt gliniasty, nie ma większych problemów z wilgocią. Moje pytanie dotyczy wykonania nowej warstwy izolacji pionowej. Chcę odkopać fundament do wysokości ław fundamentowych bez odkopywania ław. Następnie wyczyścić ścianę z ziemi, następnie zagruntować ścianę na istniejącą izolację. Istniejąca izolacja (smoła) z tego co widać do paru centymetrów pod gruntem jest twarda i się nie łuszczy. Jaki środek użyć jako grunt aby nie pogryzł się ze smołą oraz z jakiego środka wykonać nową warstwę izolacji pionowej do której będę mógł przykleić styropian XPS? Po kilku dniach jak odparuje rozpuszczalnik chcę przykleić do tego na klej/piankę poliuretanową płyty XPS 10cm. Na ocieplenie chcę nałożyć folię kubełkową. Następnie zasypać ziemią z wykopu. Czy tak wykonane odnowienie izolacji pionowej wraz z ociepleniem zda egzamin, jakich środków użyć na istniejącą smołę. Wcześniej myślałem że jest lepik dziś po dokładnym sprawdzeniu okazało się że jest smoła i trochę mi to pokrzyżowało plany. Stropodach wentylowany wg projektu to: strop kontra 60; 23cm – żużel granulowany; 10cm – warstwa powietrza; 5-30cm – płyty korytkowe 10cm – szlichta cementowa 0,5cm – 2x papa na lepiku. Papa termozgrzewalna wymieniana była jakieś 15lat temu papa wygląda jak nowa, nie jest spękana, pofałdowana itp. Jedynie na połączeniach lepiku który wypłynął podczas klejenia na złączach były spękania ale dwa lata temu wszystkie połączenia zostały z zewnątrz poprawione jakąś masą renowacyjną. Dach nie przecieka. Trochę się naczytałem o dachach płaskich ale ze względu na koszty usuniecie korytek, wybranie żużlu, ocieplenie wełną oraz wykonanie nowej więźby dachowej odpada. Początkowo myślałem żeby wdmuchnąć w pustkę powietrzną jakiś granulat ale ze względu na niewielka wysokość tej pustki takie rozwiązanie nie jest dla mnie. Myślałem też o styropianie tzn styropapie albo natrysku pianki z tym że nie wiem czy to coś da skoro stropodach jest wentylowany. Czy przez te otwory wentylacyjne stropodach się nie wychłodzi w zimie? I czy nie wyrzucę niemałych pieniędzy w błoto. A jeśli ten typ ocieplenia się sprawdzi co wybrać piankę czy styropapę. Bardzo proszę o wszelkie sugestie, uwagi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...