Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cichyłowca

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Cichyłowca

  1. Witam, Mam następujące pytanie: Niedługo (bo na razie były tylko prezentacje), mają wykładać do konsultacji MPZP. Obok nas biegnie linia wysokiego napięcia 115 kV z 1970 roku. Linia biegnie wzdłuż ulicy, po wydzielonej dla niej działkach. Na prezentacjach MPZP był pokazany oddzielny obszar wydzielony dla tej linii 115 kV wzdłuż drogi. Moje pytanie jest, czy jak będą konsultacje społeczne, to czy moja spółdzielnia, bądź też ja sam, lub grupka ludzi, możemy prosić o to by w tym miejscowym planie ta linia była wpisana jako linia doziemna? Tj. by zakopali ją w ziemi. Czy w ogóle praktykuje się takie zapisy? Czy raczej przechodzą czy są odrzucane? Linia zapewne jak była budowana, to na tych obszarach było mało zabudowań (bo jednak zawsze jakieś były, ta okolica to jedna z dzielnic Warszawy), jednak teraz są tu pobudowane osiedla, bloki itd., bardzo dużo osiedli i ta linia, krótko mówiąc, nie wygląda zbyt estetycznie. I pomyślałem sobie, że może zawalczyć o to by przy następnej przebudowie, pewnie za 10 - 15 lat, albo i dłużej, może by udało się ja skablować.
  2. Witam, mam zapytanie natury technicznej. W załączniku zdjęcie ze ścianą. Płytki ścienne 25 x 75 cm Wymyślone zostało, że na ścianie robimy układ z płytek i mam problem z docinkami. [ATTACH=CONFIG]409079[/ATTACH] Z układu wynika, że: 1. Tniemy pierwszą (1) płytkę na 43 cm - jest to płytka gładka - tu nie ma problemu - dajemy odciętą stroną do ściany w narożnik 2. Druga (2) i trzecia (3) płytka - płytki ze strukturą - dokładnie Paradyż Daikiri Wood Brown, mają być za umywalką, płytki ażeby było symetrycznie będą cięte obie i będą miały po 60 cm. 3. Kolejno idzie cała (4) 75 cm gładka i potem docinka (5) 57 cm (tu nie ma problemu bo dociętą częścią idzie do ściany) Największy problem to dwie płytki ze strukturą po 60 cm, obie są cięte, co daje że będzie krawędź cięta w ciągu płytek, pytanie jest teraz, czy jest to możliwe do wykonania tj. jak mamy płytkę ciętą krawędzią do ściany w narożniku to jej nie widać, tu mamy w ciągu płytki cięte. Czy Będzie to wyglądać estetycznie? Płytki dodatkowo są strukturalne - czy po ich przecięciu nie będzie problemu z ich ułożeniem? Tj. płytki przy krawędziach są gładkie, po docince może wyjść, że jest środek górki. Co prawda możemy je ułożyć docinanymi krawędziami do siebie i powinny pasować (czyli płytki 2 i 3 obracamy odciętymi krawędziami do siebie). Układ wynika z mebli tj. na części gładkiej (43 cm) będzie słupek wysoki, potem podwójna umywalka 2x60 potem znowu słupek wysoki 40 cm, ściana szklana i prysznic. Nie przeszkadza nam, że na tej ścianie z racji docinek fugi pionowe ze ściany nie trafiają w fugi podłogi (płytki podłogowe 75 x 75) - z racji słupków i szafki pod umywalkę, nie będzie tego w ogóle widać. Pytanie jest też odnośnie docinki. Ogólnie bez fug, wychodzi mi, że na dole (zaczynając całą płytką od góry) wychodzi docinka 9 cm, z fugami zostaje nam 7 cm. Czy w tym przypadku nie wypadałoby przesunąć całości troszkę do góry i u góry zrobić mniej więcej pół płytki i na dole pół płytki?
  3. Witam, mam zapytanie natury technicznej. W załączniku zdjęcie ze ścianą. Płytki ścienne 25 x 75 cm Wymyślone zostało, że na ścianie robimy układ z płytek i mam problem z docinkami. Z układu wynika, że: 1. Tniemy pierwszą (1) płytkę na 43 cm - jest to płytka gładka - tu nie ma problemu - dajemy odciętą stroną do ściany w narożnik 2. Druga (2) i trzecia (3) płytka - płytki ze strukturą - dokładnie Paradyż Daikiri Wood Brown, mają być za umywalką, płytki ażeby było symetrycznie będą cięte obie i będą miały po 60 cm. 3. Kolejno idzie cała (4) 75 cm gładka i potem docinka (5) 57 cm (tu nie ma problemu bo dociętą częścią idzie do ściany) Największy problem to dwie płytki ze strukturą po 60 cm, obie są cięte, co daje że będzie krawędź cięta w ciągu płytek, pytanie jest teraz, czy jest to możliwe do wykonania tj. jak mamy płytkę ciętą krawędzią do ściany w narożniku to jej nie widać, tu mamy w ciągu płytki cięte. Czy Będzie to wyglądać estetycznie? Płytki dodatkowo są strukturalne - czy po ich przecięciu nie będzie problemu z ich ułożeniem? Tj. płytki przy krawędziach są gładkie, po docince może wyjść, że jest środek górki. Co prawda możemy je ułożyć docinanymi krawędziami do siebie i powinny pasować (czyli płytki 2 i 3 obracamy odciętymi krawędziami do siebie). Układ wynika z mebli tj. na części gładkiej (43 cm) będzie słupek wysoki, potem podwójna umywalka 2x60 potem znowu słupek wysoki 40 cm, ściana szklana i prysznic. Nie przeszkadza nam, że na tej ścianie z racji docinek fugi pionowe ze ściany nie trafiają w fugi podłogi (płytki podłogowe 75 x 75) - z racji słupków i szafki pod umywalkę, nie będzie tego w ogóle widać. Pytanie jest też odnośnie docinki. Ogólnie bez fug, wychodzi mi, że na dole (zaczynając całą płytką od góry) wychodzi docinka 9 cm, z fugami zostaje nam 7 cm. Czy w tym przypadku nie wypadałoby przesunąć całości troszkę do góry i u góry zrobić mniej więcej pół płytki i na dole pół płytki?
  4. Okej, tak zrobie. Nierówności jak teraz pomierzyłem na płytkach to max 2 - 3 minimetry, wyrównam, zeszlifuje klej na gładko i na to podkładka z pianki i kibelek. Dzięki za pomoc
  5. Okej. Dzięki za info. Pytam też bo jest promocja na drzwi DRE i montaż jest za 1 zł, ale liczą sobie po 30 zł netto za pianę na jedne drzwi...
  6. Witam, będę wstawiał drzwi wewnętrzne, chciałbym orientacyjnie zapytać ile wam wychodzi na jedne drzwi piany z puszki 850 ml? Otwory są po niemal idealnie 90, drzwi 80, mieszkanie stan deweloperski - gładko.
  7. To jest sensowne. Myślałem może by w jakiś sposób wyrównać te płytki np. może klejem montażowym, zrobić gładką powierzchnie a następnie na to matę elastyczną i kibelek.
  8. No właśnie też myślałem w ten sposób, że może pod samym kibelkiem nie dawać nawet nic i tą uszczelkę piankową oprzeć od razu o płytę. Ewentulanie myślałem o zdarciu płytki i np. wyrównaniu jakąś zaprawą i dopiero na to uszczelka i kibelek.
  9. Witam Dość proste pytanie, robimy zabudowę pod WC podtynkową. Wymyśliliśmy sobie płytki na niej imitujące drewno - mają one fakturę w postaci kwadracików o różnych wysokościach - czyli nie są gładkie: https://www.paradyz.com/plytki/daikiri/daikiri-brown-sciana-wood-kostki-struktura-rekt Pytanie czy na takiej płytce można zawiesić miskę ustępową? Różnice w wysokości to kilka 4 - 5 minimetrów pomiędzy tymi kosteczkami. I jak ją zawiesić? Czy uszczelka piankowa wypełni nierówności?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...