Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wawrzyniec Wiór

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O Wawrzyniec Wiór

  • Urodziny 15.06.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubomierz
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Wawrzyniec Wiór's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czuję się jakbym czytał o innym piecu U mnie gracka z wyposażenia w ogóle nie mieści się w komorze. Sama komora ma rant na brzegu, który bardzo utrudnia wygarnięcie stamtąd popiołu (poradziłem sobie z tym tak, że włączyłem wentylator i wydmuchałem co się dało).
  2. Dzięki, dokładnie o to mi chodziło Dzisiaj pierwszy raz miałem wygaszony kocioł do czyszczenia i zastanawiałem się, czy nie jest to założone odwrotnie, bo ostatnio dość mocno grzał mi się podajnik a na przodzie paleniska miałem sporą górkę popiołu. Inna kwestia: wcześniej Jarecki pisał: Coś może wiadomo więcej w tym temacie ? Dodano: I jeszcze jedna wada kotła: komora powietrzna pod paleniskiem jest bardzo niewygodna w czyszczeniu.
  3. Kobra64 mam pytanie do Ciebie: otwory w ruszcie paleniskowym powinny być bliżej podajnika, czy drzwiczek kotła ??
  4. Dzień dobry, staję przed koniecznością zakupu / zamówienia ww rolet. Ofert jest niemało, więc zwracam się z prośbą o polecenie producenta najlepiej z Dolnego Śląska, a jeszcze lepiej jak najbliżej Jeleniej Góry. Rolety mają być montowane na ścianie.
  5. Co zrobić w przypadku niedopalania węgla przez piec: zmniejszyć czas podawania, czy zwiększyć przerwę pomiędzy podawaniem?
  6. Ja bym prosił o wyjaśnienie mi paru kwestii związanych może bardziej ze sterownikiem i ogólną mechaniką spalania w tego typu piecach. Sztokerem steruje sterownik Cobra z PID i teraz czy: 1. Sterownik steruje automatycznie tylko wentylatorem, pompami i zaworem 4D, a podajnik chodzi jedynie tak jak mu ustawiliśmy czas podawania i pauzę? Jeżeli tak, to trochę kicha, bo właściwie sterownik nie reguluje ilości spalonego paliwa. Po prostu albo spali to co mu podajnik podsunął, albo nie spali tyko podajnik wywali niedopalone. 2. Na sterowniku można sobie ustalić profile temperatury kotła. Fajnie, tylko że dla mnie najbardziej istotna jest temperatura ZA zaworem 4D, bo to idzie na grzejniki. Więc co mi z tego, że ustawię sobie przykładowo 65 stopni od 8.00 do 20.00 a 60 stopni od 21.00 do 7.00 jak i tak w mieszkaniu na kaloryferach będę miał cały czas 45 stopni, bo tyle ustawiłem na zaworze (chyba, że się mylę i jest jakaś możliwość zmiany tej temperatury automatycznie) To na razie tyle. Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie powyższych kwestii.
  7. Ja to bym wolał słyszeć same dobre (w sensie, że nie ma złych) Mam ten piec od tygodnia, tylko, że jest w miejscu, gdzie jeszcze na stałe nie mieszkam, więc widzę się z nim dorywczo. Piec ogrzewa mieszkanie 95 mk, które stało puste i nieogrzewane osiem lat. Pierwsze, co mi się rzuca w oczy "na minus", to mała szufladka na popiół, która jest jeszcze ustawiona tak, że w połowie jest nie wykorzystana - popiół z palnika wypada tylko do przodu i bardzo szybko robi się przed nim górka. Palę na tę chwilę ekogroszkiem z Juliusza (w kolejce czeka Bartex Gold). Wychodzi mi tego na razie +/- 25 kg na dobę. Z ustawieniami idę tak: podawanie 10 sek. przerwa 60 sek. Temp. na piecu 60 stopni. Wentylator 40% max. 25% min. I teraz ja mam pytania w którą stronę kombinować z ustawieniami, żeby było "taniej", a w którą, żeby było "cieplej".
  8. Tak, ale tego na Dolnym Śląsku - od "Samych Swoich". Będę się teraz przeprowadzał na inne mieszkanie (służbowe) i montują mi tam właśnie tego sztokera, więc pewnie będę miał sporo pytań, bo to mój pierwszy kocioł na ekogroszek.
  9. Dzień dobry! (mój pierwszy post ) Pytanie ode mnie jak kocioł się sprawował podczas ostatnich mrozów?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...