Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

myszu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O myszu

  • Urodziny 21.03.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Szamotuły
  • Kod pocztowy
    64-500
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

myszu's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Bardzo dziękuję za informację. Z karty charakterystyki moich paneli wychodzi że dla obwodu otwartego ich napięcie to 40,22V. Czy zimą może ono wzrosnąć aż do 50V i przekroczy 1000V? Co się wtedy może wydarzyć? Czym grozi praca z napięciem poniżej mmtp ?
  2. Witam serdecznie. Aktualnie na moim dachu spoczywają 22 panele po 315 Wp każdy. Łącznie ok 6.92 kWp. Podpięte są 2 stringami do falownika. W każdym po 11 paneli. Przy instalacji prosiłem aby falownik był mocniejszy niż zalecany do instalacji, po to aby w przyszłości móc rozbudować instalację. Falotnik to Sofar 8.8 KTL-X o parametrach które można np tu podejrzeć https://sofarsolarpoland.pl/wp-content/uploads/2020/10/Instrukcja-obslugi-SOFAR_KTL-X-PL.pdf. Dane są od 50 strony. Wiem że ten falownik to tani chińczyk, ale jak na razie po 3 latach jestem bardzo zadowolony z działania instalacji i jej wydajności. Jak sensownie rozbudować taką instalację? Chciałbym dołożyć ok 2kWp. Znalezienie takich samych paneli i dorzucenie po 3 szt do każdego stringa już nie da rady. Firma która montowała mi instalację twierdzi że stare panele wrzucić na 1 string, nowe panele na drugi. W takim wypadku 1 string miałby 6,92 kwp, drugi string np 6 nowych paneli o mocy 2,4 kWp na drugi string. Wydaje mi się że ten falownik nie obsłuży z pełną mocą tej linii gdzie byłoby 6,92 kwp i powstaną jakieś tam straty. Dorzucenie innych paneli w jednej lini ze starymi panelami też chyba nie jest możliwe? Jak to rozbudować i czy jest to możliwe w oparciu o tą moją aktualną instalację ? Jaką maksymalną moc mogę do tego falownika mogę jeszcze dołożyć?
  3. Dzień dobry, Mam nowo założony trawnik. 3 tygodnie temu zaczął wschodzić. Pogoda była dość korzystna, jestem już po 2 koszeniu. Mam założony system automatycznego podlewania. Aktualnie podlewam codziennie rano po 1,5L/m2. Jak często podlewać taki trawnik i jaką ilością wody na m2? W niektórych miejscach trochę ptaki zjadły nasion i trawnik gorzej wstawał, pojawiło się tam więcej chwastów. Czy na takim młodym trawniku moge je już jakoś zacząć zwalczać czy muszę poczekać? Trawnik dostał dawkę nawozu startowego przy wysiewie trawy, czy kolejne nawożenie zrobić po mięsiacu, może 2 ? Denerwują mnie chwasty które wstały razem z trawą, jest jakaś opcja ich zwalczenia na młodym trawniku bez ręcznego pielenia? Nawóz 100 dni + zwalczanie chwastów też chyba nie da rady z młodym trawnikiem
  4. Dziękuję bardzo za pomoc! Faktycznie winowajcą była siatka. Na maksymalnej mocy z brudną siatką rekuperator dawał 120m3/h. Siatka wycięta, doszedłem od wewnątrz budynku. teraz rekuperator jest w stanie dawać 300m3/h. Przy normalnej pracy ok 80m3/h zuzycie prądu jest 3 krotnie mniejsze niż z tą siatką. Jeszcze raz dziękuję za pomoc
  5. Mam okragla czerpnie z siatka. Od dolu nie widac czy brudna. Jest wysoko na szczycie domu, nie dojde od zewnatrz. Czy od wewnatrz bede w stanie to zrobic?
  6. Witam szanowne grono. Chciałbym się dowiedzieć jaka powinna być maksymalna odległość czerpni od rekuperatora. Mam rekuperator Thesslagreen 500V. Czerpnia jest ok 12-13m od rekuperatora. Jest to elastyczny kanał fi200mm w otulinie. Na początku zdawało to dobrze egzamin - jednak teraz mam wrażenie ze przy dużej mocy, kanał zapada się w środku, dodatkowo może mocno się przy dużej mocy zwężać w miejscach gdzie musiał być zagięty. Jest to taki sam przewód wentylacyjny jakich używa się pomiędzy rekuperatorem a skrzyniami rozdzielczymi na nawiew i wyciąg. Przewód to "1000A SONODEC CLASSIC Przewód elastyczny aluminiowy izolowany - Średnica przewodu : 200mm" Po złożeniu instalacji do kupy, przepływ powietrza na czerpni był dobry, jednak po 1,5 roku użytkowania mam wrazenie że wewnętrzny kanał tego przewodu się zapada i drastycznie zmniejsza się jego średnica, a przepływ powietrza z czerpni spadł o ponad połowę. Filtry są nowe, rekuperator i system pomiarowy powietrza tez jest sprawny - po odpięciu przewodów i rekalibracji systemu smiga wszystko bardzo dobrze. Moje pytanie, czy ten elastyczny przewód w otulinie na czerpni zmienić na jakąś twardą rurę i dać ją w otulinę/jakąś izolację i zostawić tak jak jest 13m, czy może zrobić nową czerpnię w pomieszczeniu gdzie stoi rekuperator, wtedy byłoby to może 4m.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...