Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wiktor71

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kalisz
  • Kod pocztowy
    62-800

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wiktor71's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jak nie muszę to nie wydaję. Potrzebuję 43 m3, a obecnie różnica EPS do XPS jest większa około 100 zł
  2. Na działce mam dobre warunki gruntowe i folia zaplanowana pod EPS ale po tym co napisał kaizen i kaszpir teraz się zastanawiam. Może lepiej folię dać w innym miejscu. Bezpośrednio pod beton raczej nie mogę bo mam zbrojenie dramix ale może folię dać miedzy warstwy EPS bo idzie 2 x po 10 cm. co takim rozwiązaniu sądzisz?
  3. A hydroizolację robią pod czy nad EPS ?
  4. czyli nie ma tragedii dzięki
  5. Hmm EPS to nie wełna idzie jako termoizolacja, a pod jest planowana folia 0,4mm, a pod jest piach więc EPS nie powinien chłonąć wody.
  6. A czekając na dodatkowe opinie … Płyta oprócz roli fundamentu u mnie ma również akumulować ciepło. Powoli się nagrzewa ale i powoli stygnie. W teorii faktycznie w domu szkieletowym najlepiej sprawdzi się ogrzewanie którym łatwo sterować (obniżać temperaturę na noc lub gdy nas nie ma w domu). Napisałem w teorii, bo w moim przypadku w grę wchodziłby tylko prąd, a to pomimo korzyści ze sterowania i tak wychodzi drożej niż niskotemperaturowa podłogówka. Na nagłe obniżenie temperatury ma pomóc kominek.  Ze względów wykonawczych podłogówka jest w wylewce, a nie w płycie: 1) rozmawiałem z kilkoma firmami i był problem z maszynowym zatarciem (przeszkadzały im rury, przepusty) albo kosztowało to więcej niż zrobienie dodatkowej posadzki z mixokreta, co tez ma swoje plusy. 2) zbrojenie dramix Dlaczego EPS 200 zamiast XPS 300 – „Zastosowany materiał jest styropianem twardym, stosowanym pod najcięższe możliwe obciążenia, pod obiekty typu parkingi, hale przemysłowe, hangary lotnicze i inne obiekty inżynierskie. Zastosowanie styropianu EPS 200 daje gwarancję, że przeniesie on obciążenia, które wywołują naprężenia ściskające o wartości › 200 kPa, to znaczy, że bez problemów przeniosą zadane obciążenia związane z ciężarem konstrukcji budynku posadawianego na takim fundamencie” to cytat ze strony wiodącego producenta płyt systemowych w Polsce. Dom szkieletowy jest 10 x lżejszy od tradycyjnego, a EPS 200 jest tańszy od XPS stąd decyzja…
  7. Dzięki za wszystkie opinie. ale może jeszcze ktoś, coś w temacie głębokości posadowienia podpowie ? Wiem, że jest zasada posadowienia fundamentów poniżej poziomu przemarzania - w Polsce 80-140 cm, ale płytę fundamentową zgodnie z PN można 50cm. A np. w Szwecji obowiązuje 30 cm. Ja mam 10 cm, i dostałem pozwolenie na budowę. Ten przepis to widzimisię czy może jednak czymś grozi za płytkie posadowienie płyty?
  8. Witam, proszę o opinię/poradę. Mam zaprojektowaną pod dom szkieletowy następującą płytę: humus już zebrany, grunt piaszczysty pospółka min 30 cm folia 0,4 mm na to 2 x po 10 cm eps 200 dalej 20 cm B 20 z włóknem dramix plus zbrojenie obwodowe 4x #12 na to ogrzewanie podłogowe w wylewce 8 cm Poziom zero 40 cm nad gruntem. Posadowienie płyty wychodzi 10 cm poniżej gruntu rodzimego, a PN mówi o 50 cm. Czy tak może być ? Jakieś konsekwencje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...