Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AK11

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O AK11

  • Urodziny 11.11.1960

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Jaworzno
  • Kod pocztowy
    43-600
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

AK11's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

13

Reputacja

  1. AK11

    Panasonic Aquarea

    Niestety, moja pompa ma już pięć lat. Jednak odmowa współpracy mojej pompy z adapterem sieciowym CZ-TAW nie daje mi spokoju (co pewien czas gdy sobie o tym przypomnę). Postanowiłem skontaktować się z centrum obsługi klienta Panasonic (Aircon). Opisałem mój problem i otrzymałem odpowiedź że moim problemem jest wadliwy moduł CZ-TAW1B i należy go reklamować. Moje zgłoszenie uznano za zakończone i nie ma możliwości odpowiedzi na nie. Zniechęciło mnie to na pewien czas do kontaktów z centrum obsługi klienta (do momentu gdy zdałem sobie sprawę że tak to pewnie miało zadziałać Postanowiłem ponownie skontaktować się z nimi, tym razem telefonicznie powołując się na numer poprzedniego zlecenia i dodać dodatkową informację, że moduł jest sprawny, komunikuje się z siecią i z pompą dopóki nie uruchomi się pompa wody i wtedy generuje błąd H76. Na drugi dzień odzwonił do mnie przełożony przyjmującego zgłoszenie, z którym podzieliłem się wszystkimi moimi spostrzeżeniami na temat problemów mojej pompy ze współpracą z adapterem sieciowym i obiecał że sprawa będzie wyjaśniana z kolegami z działu technicznego. Po tygodniu czy dwóch otrzymałem uprzejmą odpowiedź, że w moim przypadku problemem będzie płyta główna lub przewód do adaptera. "W celu dokładnej diagnozy i usunięcia usterki należy kontaktować się bezpośrednio z firmą która montowała pompę lub centrum serwisowym – nr tel. itd. itp. Niestety w Pana przypadku zarówno moduł internetowy jak i pompa ciepła, jest już po okresie ochrony gwarancyjnej. W związku z powyższym diagnoza i usunięcie problemu będzie odpłatne." No i to by było na tyle... Próbowałem jeszcze nieśmiało zauważyć, że być może w takim razie moja płyta była od początku wadliwa, bo przecież nikt wcześniej nie próbował do niej podłączać adaptera. I czy w takim razie nie była to wada ukryta? Niestety moje odpowiedzi wysyłane na adres podany w mailu (info.pl.hvac@eu.panasonic.com) wracały z uwagą "Informujemy, że ten adres e-mail nie jest monitorowany pod kątem odpowiedzi, więc nie będziemy mogli odpowiedzieć na Twoją wiadomość. Jeśli potrzebujesz dalszego wsparcia, prosimy o otwarcie nowej sprawy poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: info.pl.hvac@eu.panasonic.com oraz podanie poprzedniego numeru sprawy jako nawiązanie do aktualnego pytania. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane." Zrozumiałem.. Odpuściłem. Moduł schowałem głęboko na dnie najgłębszej szuflady w komodzie. Bez niego pompa pracuje bezproblemowo.. i niech już tak będzie jak najdłużej.
  2. AK11

    Panasonic Aquarea

    Kontrolera raczej nie zamienię. Nasze pompy zbyt się różnią (moc, rodzaj zasilania, moja jest AIO jego nie, u mnie jest podłogówka u niego kaloryfery i bufor itp...). Trzeba byłoby zmieniać wiele ustawień.. Sprawdziłem za to wczoraj jak zachowuje się jego moduł CZ-TAW1 we współpracy z moją pompą. Jest identycznie jak z moim modułem (CZ-TAW1B). Jak tylko włączy się pompa jej obroty zaczynają falować i po chwili wyskakuje błąd H76 i pompa się wyłącza.
  3. AK11

    Panasonic Aquarea

    Udało mi się sprawdzić mój moduł CZ-TAW1B u kolegi, w jego pompie. No i zaskoczenie.. w jego pompie podpięcie mojego modułu nie powoduje żadnego błędu. Postanowiliśmy więc zmierzyć napięcie na złączu Remote Controller w jego płycie i porównać z napięciem u mnie. I kolejne zaskoczenie: różnica napięć poniżej 0,5V. U mnie 18,36V u niego 17,90V. O pomyśle oddania modułu chyba trzeba zapomnieć. Pozostało mi tylko spróbować inny moduł CZ-TAW podłączyć u siebie i jeszcze raz sprawdzić czy też będzie generował błąd H76. Ciągle liczę na to, że może odezwie się ktoś kumaty, kto mi wytłumaczy w jaki sposób podłączenie CZ-TAW może zakłócać komunikację między płytą a sterownikiem pompy
  4. AK11

    Panasonic Aquarea

    Połączenie mam bezprzewodowe. Jakość połączenia, po wciśnięciu przycisku Check pokazywana jest jako NORMALNY. Po kilkunastu minutach od pierwszego włączenia moduł się zaktualizował (migała środkowa dioda w kolorach: czerwony, niebieski i zielony, następnie moduł się zresetował i szybko ponownie nawiązał połączenie z siecią) . Podłączyłem też skrętkę i zmieniłem ustawienia modułu na połączenie przewodowe ale efekt jest ten sam: w momencie gdy pompa zaczyna grzać lub chłodzić wyskakują wspomniane wcześniej błędy.
  5. AK11

    Panasonic Aquarea

    Ferryt jest założony, przełożyłem go bliżej gniazda ale też nic to nie dało W załączniki wrzuciłem zrzuty ekranu z panelu i z telefonu, zrobione w momencie wystąpienia błędu.
  6. AK11

    Panasonic Aquarea

    Moja pompa to All in one. Panel mam standardowo w jednostce wewnętrznej. Dopóki pompa nie pracuje to wszystko wydaje się w porządku; z aplikacji Panasonic Smart Cloud mogę zmieniać nastawione temperatury i od razu widać to na panelu miejscowym. Tak samo w drugą stronę; zmiana nastawionej temperatury wody na panelu miejscowym powoduje zmianę widoczną po krótkiej chwili w aplikacji. Jednak po uruchomieniu się pompy po chwili wyskakuje błąd H76 i po kolejnych kilku sekundach pompa się wyłącza. Wypięcie kabla CN-CNT z płyty głównej lub z modułu CZ-TAW1B powoduje, że pompę można uruchomić i pompa pracuje bez jakichkolwiek błędów. Ponowne podłączenie modułu CZ-TAW powoduje, że przy kolejnym starcie pompy wyskakuje znów błąd H76. Zgodnie z Twoimi (MIG25) sugestiami sprawdziłem kabel łączący panel sterowania z płytą główną - kabel jest ok, samo mocowanie zarówno do płyty głównej do gniazda Remote Controller jak również mocowanie do panelu sterującego jest pewne. Zgodnie z broszurą "Autodiagnostyka Pompy Ciepła Powietrze - Woda Gen. H, J, K" następnym etapem diagnostyki w przypadku wystąpienia takiego błędu jest sprawdzenie czy jest generowane napięcie zdalnego sterowania na Remote Controller 17VDC? Jeżeli nie to płyta główna jest uszkodzona. Jeżeli napięcie wynosi 17V DC to uszkodzony jest panel sterowania. Mój multimetr (staruszek 20 letni chińskiego pochodzenia) pokazuje 18,35V DC. Więc nie wiem, uszkodzona jest płyta czy panel? I dlaczego jak moduł CZ-TAW jest odpięty to wszystko chodzi bezbłędnie?
  7. AK11

    Panasonic Aquarea

    Dzień dobry. Kilka dni temu kupiłem na olx moduł CZ-TAW1B.Po podłączeniu bezproblemowo połączył się z domową siecią wifi. Proces rejestracji też przebiegł bezproblemowo. Następnie zainstalowałem na telefonie program Panasonic Comfort Cloud. Początkowo wszystko wyglądało ok... dopóki pompa nie była włączona. Po jej uruchomieniu, niezależnie czy to z panelu na pompie czy też z aplikacji wyskakuje błąd H76 "Błąd komunikacji sterown. i jedn. wewn,":confused::confused: Po wypięciu kabla z modułu pompa startuje i działa bezproblemowo. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł, co może być przyczyną błędu? Bo ja na razie obstawiam uszkodzony moduł
  8. Wystarczy. Ja kupiłem sobie drugi wkład do filtru (siatkę) w komplecie z oringiem, okresowo je zamieniam i ten zdemontowany czyszczę.
  9. Mam tak samo jak waka i polecam takie rozwiązanie; drabinka w łazience i grzejnik w garażu są zasilane na tej samej temperaturze co podłogówka. W garażu temperaturę utrzymuję na ok 13 stopniach. W łazience ok 23 stopnie. Ręczniki na drabince rano są zawsze suche. W drabince jest też grzałka (sterowana również z telefonu) ale bardzo rzadko ją uruchamiamy, zwykle gdy ktoś z domowników jest chory lub przeziębiony.
  10. BioDisc BA działa u mnie dwa lata. Najprostsza wersja bez żadnych dodatków. Jak na razie wszystko działa bezproblemowo. Raz na dwa miesiące z czystej ciekawości podnoszę pokrywę i patrzę do środka. Tarcze pokryte błoną biologiczną powoli się obracają, smrodek wydobywający się z oczyszczalni po otwarciu pokrywy nie jest zbyt intensywny, a ścieki oczyszczone w zbiorniku za oczyszczalnią mają bardzo niską mętność, słomkowy kolor i delikatny zapach. Po roku użytkowania zamówiłem szambowóz i opróżniłem oczyszczalnię (bardziej z ciekawości niż z potrzeby, jak się okazało). Podczas normalnej eksploatacji z oczyszczalni nie wydobywają się żadne zapachy, a jedynie stojąc nie dalej niż dwa metry od oczyszczalni można usłyszeć delikatny szum pracującego napędu i przelewających się ścieków. Minęły dalsze trzy lata i ....... nic się nie zmieniło. Na co dzień nie pamiętam już, że mam oczyszczalnię. Jesienią przypomina mi się tylko, że trzeba zamówić szambowóz (już raz miałem kontrolę - na szczęście pokwitowania z wywozu miałem w teczce z instrukcją oczyszczalni .).
  11. Sprawdź najpierw, czy Twoja działka jest na pewno w granicy aglomeracji (w rozumieniu prawa wodnego). Granica aglomeracji w rozumieniu prawa wodnego to nie to samo co granica administracyjna miasta.
  12. AK11

    Panasonic Aquarea

    A ja u siebie nie dałem kratki chociaż w pomieszczeniu jest główny zawór wody, filtr, zmiękczacz i pralka. Ostatnie 20 lat miałem pralkę w kuchni gdzie też nie było kratki i nigdy nie nastąpiła awaria przy której kratka byłaby potrzebna. Dodatkowo planuję dołożyć w swojej "kotłowni" czujnik zalania, być może sprzężony z zaworem odcinającym.
  13. Chciałbym w tym roku wprowadzić się do nowego domu, który stoi na działce wchodzącej w skład aglomeracji o liczbie mieszkańców powyżej 100 000. W MPZP obejmującym działkę na której znajduje się mój dom znajduje się zapis: “.. na całym obszarze planu zakaz lokalizacji przydomowych oczyszczalni ścieków z systemem doczyszczającym opartym na rozsączaniu ścieków w gruncie, .. do czasu wybudowania kanalizacji sanitarnej dopuszcza się budowę zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków z zastosowaniem technologii zapewniającej kompletne oczyszczenie ścieków przed ich kontaktem z gruntem lub wodami powierzchniowymi…” Na pytanie skierowane do Wodociągów o możliwość przyłączenia do kanalizacji otrzymałem odpowiedź iż nie ma technicznej możliwości odprowadzenia ścieków z mojej działki do kanalizacji miejskiej gdyż w jej rejonie Wodociągi nie posiadają sieci kanalizacyjnej. Tak więc została mi tylko własna oczyszczalnia. Czy istnieją przydomowe oczyszczalnie ścieków spełniające wymagania dotyczące ścieków oczyszczonych dla aglomeracji o RLM > 100 000 i spełniające również przytoczone powyżej wymagania wynikające z MPZP?
  14. Czy mógłbyś to wyjaśnić? Sam zastanawiam się nad pompą PW. W granicy działki nie będę miał co prawda pól uprawnych ale jeszcze parę lat będą tam łąki. Ciekaw jestem jaki to może mieć związek z pompą PW?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...