Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szpieg20

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    pozwolenia na budowę
  • imię i nazwisko
    Marcin

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Legionowo
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

szpieg20's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. mozesz napisac jak to u ciebie technicznie jest zrobione?
  2. Co zrobic zeby ustawic temp w sypialni na 19? Tylko oddzielny termostat? Czy to nie utrudni instalacji? Gdyby isc w calym domu z podlogowka, co z drabinkami w lazience, dadza rade czy trzeba elektryczne?
  3. Zastanawiamy sie nad ogrzewaniem w sypialniach. Sporo osob odradza kaloryfery. Z roznych powodow. Mi najwiekszym mankamentem podlogowki sa brak mozliwosci szbkiego schlodzenia-ogrzania, oraz bliskosc glowy do podlogi. Czy np idac w sypialni w podlogowke dobrym pomyslem jest zrobienie jej nie co np 20cm a co 30 cm? Wtedy teoretycznie nie bedzie tam grzalo. Ale czy to ma sens?
  4. ok wyjąłeś jeden kontekst z całego wątku (zmiana bezobsługowego kominka), i napisałeś co ty byś zrobił. zmieniając kominek gazowy na pellet, jak widzisz rozwiązanie kaloryferów na piętrze? poproszę o całościowe podejście do tematy, choć miło usłyszeć jaki kominek być wolał wybrać. sama zmiana kominka powinna pociągnąć za sobą kwestie rodzaju źródła ogrzewania domu
  5. Twoj post nic nie wniosl. Duzo mozna pisac czego nie robic. Trudniej co.
  6. pytanie jest czy jest inny rodzaj kominka (praktycznie bezobsługowy)?, gdybym robił inny rodzaj ogrzewania niż gazowe. bo jeśli nie, to robiąc ogrzewanie domu gazowe od razu mam kominek gazowy do kompletu.
  7. Piętro to sypialnie, gdzie przy podłogówce bezwładność podłogi nie sprzyja szybkiej zmianie temperatur. meble które się dziś wstawia do domów to głównie zabudowy + łóżko. przy podłogówce, spora część powierzchni jest wyjęta z grzania (albo inaczej grzeje pod meblami). jak napisałem my rezygnujemy z reku (jesteśmy zimno lubni i sporo wietrzymy mieszkanie zimnym powietrzem przed snem), czyli nagrzane podłogówka + wietrzenie (według mnie to tak jakbym miał kaloryfer odkręcony na 5 i okno otwierał). Z tego co się orientowałem to różnica w kosztach nie jest potężnie większa (ok 2 k pln na korzyść kaloryferów w moim przypadku). możesz wyjaśnić dlaczego nie będzie ekonomiczniej?
  8. witajcie, nasze zmagania z budową domu zweryfikowało zdrowie, i cała budowa się przesunęła. trzeba z tego plusy wyciągnąć u nas decyzja że gaz. głównie przez kominek gazowy (żona chce mieć kominek, ja chce mieć spokój), na dole będzie podłogówka, a że jesteśmy zimnolubni to na górze kaloryfery (oraz brak rekuperacji). PCPW nie udźwignie kaloryferów, a i tak do kominka potrzebowałbym robić przyłącze gazowe. No chyba że ktoś zna inny bezobsługowy kominek (nie biokominek), ale i tak pozostawałaby kwestia kaloryferów.
  9. Zmiana taryf w gospodarstwach domowych oglaszana jest okolo 15 grudnia i wchodzi w zycie od 1 stycznia. Wczesniej nie zmienia. Taryfa jest zatwierdzana na 12 miesiecy. Osyluje ze podwyzka bedzie ok 7%, CO2 mieli kupione wczesniej tansze.
  10. Witam

    Poproszę o podanie, jaki koszt ostateczny wyszedł (bez podłóg, wyposażenia domu etc), chcemy robić dom z praefa. Rozpoczęcia 2019. Marcin

    Pokaż więcej  
  11. czy po tych namowach coś zrobiłeś według ich propozycji?
  12. czy budując ściany zewnętrzne z porothermu 25, mogę ściny działowe wewnętrzne budować z silki? Chodzi mi o wzmocnioną akustyczność w pomieszczeniach w domu. Proszę tylko nie piszę że wszystko można, chodzi mi o poradę czy się da (jesli tak może ktoś wie jak to najlepiej zrobić), a jeśli się nie da to dlaczego.
  13. 1. Jeśli zależy Ci na tym samym materiale i cienkiej spoinie to porotherm Profi (też szlifowane ale nie na piankę ale na zaprawe). 2. To powinien architekt dobrać do projektu 3. J.w.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...