Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cemol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O Cemol

  • Urodziny 23.08.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Cemol's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, - może pytanie wygląda na niepoważne, ale po prostu mam taki problem, na razie teoretyczny. Zasobnik kotła wypełniony po samą klapę, ogień rozpalony i kocioł grzeje jak się należy. Naraz przychodzi fala upałów i trzeba by kocioł zagasić, bo upały mają potrwać kilka dni. Proszę o łopatologiczne objaśnienie, jak to należy zrobić zgodnie ze sztuką, tzn. jakich czynności dokonać w sterowniku i jakich bezpośrednio w kotle, by ogień został fachowo zagaszony i by za jakiś czas nie trzeba by schodzić do kotłowni jeszcze sprawdzać. Z góry dzięki za poważne odpowiedzi. Pozdrawiam
  2. Kupiłem Baumit B30 "Szybki Beton". Z mojego punktu widzenia temat można uznać za zamknięty. Pozdrawiam
  3. Przeczytałem obydwie porady które są efektem zamieszczonego tu posta. Powiem tak: napisałem tu, bo myślałem, że jest to forum budowlane - tak w każdym razie się reklamuje. Przecież betony i zaprawy szybkowiążące to elementarz dla budowlanego fachury. A tu patrzcie, dwie jajcarskie odpowiedzi.
  4. Witam, nieco przegapiłem terminy i dziś na szybko muszę szukać rozwiązania następującej sprawy: - do wykonania mam niewielką - ok 100 x 80 x 8 cm betonową płytę, którą muszę wylać na istniejącej betonowej posadzce w piwnicy. Płyta musi być zazbrojona i jeszcze na dodatek pokryta z wierchu gresem, a termin obciążenie jej kotłem CO to czwartek w przyszłym tygodniu. Czyli jakbym tą płytę zrobił jutro, do do dnia w którym będzie na niej stał kocioł mam 5 dni Pytanie zasadnicze, a jest to jedyny problem do rozwiązania: jak się nazywa ten beton, z którego mam to wykonać? Po wpisaniu do wyszukiwarki frazy "beton szybkowiążący" otrzymuję nazwy jakichś produktów, ale jak się wczytuję w treść ulotki, to w zasadzie: a) nie można tego "betonu"(?) zbroić, b) nie nadaje się do przenoszenia obciążeń (???) c) służy raczej do napraw i wypełniania ubytków i w niektórych przypadkach można go stosować tylko do wykonań cienkowarstwowych. No i cechą tych produktów powodującą, że są okropnie drogie jest to,że wiążą w kilka albo kilkanaście minut, a mnie wystarczy, że zwiążą w kilka dni Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam
  5. Jak szwagier kupował kocioł to też kierowaliśmy się wyglądem. Mierzyliśmy nawet czujnikiem grubość powłoki lakierniczej i odchyłkę od deklarowanej barwy RAL Kupiliśmy seledynowo amarantowy ze względu na kolor kafelków w kotłowni.
  6. Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
  7. Całą zimę niczego innego nie robię, tylko siedzę na forach i czytam. Dawno doszedłem do wniosku wygłaszanego na tychże forach wielokrotnie - im więcej czytasz, tym mniej wiesz. Lada chwila będę musiał podjęć decyzję co kupić. Z zebranych informacji i ich (heh) obiektywnej analizy, na placu boju pozostały dwie firmy: Defro i Ogniwo. Jeśli chodzi o Defro, to jakby liczyć "ilościowo", ma mniej opinii skrajnie negatywnych. Ogniwo parę lat temu miał być kotłem cieknącym z chwilą końca gwarancji i ogólnie marnie wykonanym, a w szczególności z marnych blach, kiepsko pospawanych, nienajgrzeczniejszym serwisem i takie tam. Na dodatek użytkownicy mieli sporo uwag do palnika i drobnych innych detali. Cały czas piszę o kotle Ogniwo Eko Plus 14kW (wcześniej 26). Defro chwalony był za dizajn i bezproblemowe użytkowanie i otrzymywał całkiem sporo pozytywnych opinii. To co piszę to czasy historyczne, na forach dyskutuje się już nie o tych dwóch kotłach, ale dużej już liczbie konkurencyjnych w klasie 5. Nachodzi mnie pytanie, - czy popularność Defro nie jest wynikiem tego, że firma jest największym producentem kotłów i są one wszechobecne? Czy za Ogniwem, jak piszą nie przemawia fakt, że jego konstrukcja została oparta na wiedzy IChPW z Zabrza? I czy Ogniwo produkujące przecież niemało tych kociołków (nie wiem ile, ale pewnie tysiące) nie było parę lat temu poddane atakowi czarnego PR? Przecież gdyby im te kociołki ciekły, to powinni dawno splajtować? Pomóżcie, bo taki mam mętlik w głowie. Na dodatek Defro jest znacznie wyższy od Ogniowa i kupując go miałbym mały kłopot z sufitem kotłowni. To co w końcu kupić: Ogniwo EKO PLUS M 14kW, czy Defro Sigma Uni 16kW ? Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...