Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompeo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pompeo

  1. Dużo różnicówek. Ja u Siebie zrobiłem na dwóch różnicówkach dom i na osobnej wszystko na zewnątrz. Jeżeli będzie przebicie lub mały upływ w podbitce dachowej, przy latarenkach, bramie itp. lub używając podkaszarki to nie wyłączy się wewnątrz domu.
  2. ... i piętro będzie się opierało częściowo na jednej i częściowo na drugiej płycie? Projektowałeś i liczyłeś coś takiego?
  3. Rozumowanie ciekawe. Wysoka kultura w słowie pisanym aż miło. Rozumiem że Ty za oknem masz czyściutko i bez kurzu. Samochodu pewnie nigdy nie myjesz bo przecież syf to ludzie w domach mają a Ty samochodem jeździsz tylko na zewnątrz. Za ten temat co linkujesz to faktycznie nobla powinni Ci dać. Odkrycie na miarę odkrycia koła w XIX wieku. ŁAŁ. Moje gratulacje. Z TB możesz być na Ty.
  4. Ciekawe czy takie kobiety mówią o sobie "człowieczka"...
  5. Pod pompę trochę słabe, bo mała bezwładność cieplna i mało wody w układzie. Chyba że będzie to pompa inwerterowa z małą mocą minimalną.
  6. Nawiewniki przy WG to otwory w oknach, ścianach lub jakikolwiek inne sterowane ręcznie lub elektronicznie w celu umożliwienia wpadania powietrza do wnętrza budynku. Wywiewniki to przy WG kratki połączone z kanałami w kominach. Mogą być stale otwarte, przymykane, z wentylatorami lub bez. Jeżeli nie masz jednego i drugiego to masz niezgodnie z przepisami, bo nie masz żadnej wentylacji i dopóki nie otworzysz okien siedzisz jak w szczelnej puszce. Chyba znowu nie wiesz co piszesz. Wątpię żeby aż tak było.
  7. Zbiornik będzie miał powierzchnię wymiany 1,4m2, a to dużo za mało żeby oddać energię cieplną mocy aż 14kW pompy ciepła on/off. Temperatura czynnika szybko będzie rosła i nie zdąży mała wężownica jej oddać do wody. Jak czynnik osiągnie zbyt wysoką temperaturę (około 53-60 stopni), wyłączy elektronika lub zabezpieczenie mechaniczne pracę sprężarki. Temperatura wody w zbiorniku podniesie się niewiele. Po jakimś czasie (rożny zależny od ustawień i oprogramowania pompy) znowu się włączy i będzie próbowała dogrzewać wodę i efekt się powtórzy. Wieloma przerywanymi cyklami pompa będzie dogrzewała wodę aż do zadanej. Taka praca często nazywana jest potocznie taktowaniem. Jest to nieekonomiczne w zużycie energii, eksploatacyjnie będzie powodowało szybkie zużywanie się sprężarki oraz przerwy w dostępie ciepłej wody użytkowej. Wężownica musi być odpowiednia do parametrów i mocy pompy ciepła.
  8. Pierwsze zdanie to bzdura bo inni też muszą oddychać i potrzebują powietrza. Drugie zdanie też bzdura, bo to akurat zaleta, że niezależnie od warunków zawsze jest czym oddychać w domu. Jak ktoś ma WG to bez filtrów wpada powietrze, więc WG nawiewa sobie kurz i wszystko prosto z zewnątrz. WG latem dział niekontrolowanie i jak okien nie otworzymy (brak różnicy temperatur i ciągu kominowego, wiec nie wiadomo czy leci i w jakim kierunku) i jak je otworzymy (ruch powietrza w kanałach w kominach przypadkowy, w obu kierunkach zależnie od wiatru). Przecież Ty piszesz kompletnie bez sensu.
  9. Pod taką moc pompy pasowałby ten 400l, gdzie można go za 2000 zł brutto kupić? Wiesz coś ile mają lat gwarancji?
  10. Do pompy on/off 14kW zbiornik z pow. wymiennika 1,4m2 polecasz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...