Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hary979

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O hary979

  • Urodziny 22.08.1994

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Krynica-Zdrój
  • Kod pocztowy
    33-380
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

hary979's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mógłby ktoś powiedzieć co podłączam źle? Wentylatory nie pracują na żadnym biegu? Podłączam kolejno zasilanie z sieci, neutral z sieci, neutral z centrali i brązowy do zasilenia wentylatorów oraz łącze ochronę poza kostką. Załączam zdjęcie
  2. Tak jak myślałem- leje się z wymiennika, załączam zdjęcia zdjęcie od strony czerpni zdjęcie od strony rzutni
  3. Przypuszczalnie leje z wymiennika ale nie jestem pewien, muszę sprawdzić
  4. Pytanie do użytkowników- co zrobić ze skroplinami od strony czerpni? Wody mam tak dużo że już leje się z obudowy. Montować odpływ ? Nikt nie ma takiego problemu?
  5. Witam, od dwóch dni jestem posiadaczem owej centrali. Wyjąłem wymiennik aby wynieść centralę na strych a nie spojrzałem na jej orientację, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak on powinna być ustawiony ? Napisem w dół? Oraz co trzeba zamontować w otworze w puszcze na rekuperatorze aby wentylatory zaskoczyły? Obecnie zrobiłem zworkę ale czy tam nie powinien być bezpiecznik? Czy coś innego?
  6. Szukam instalatora LG na terenie małopolski, czy możecie kogoś polecić?
  7. Dzięki za wszelkie porady, jestem na etapie planowania jak na razie ale po przepisaniu działki ruszam na ostro, chciałbym w tym roku osiągnąć stan surowy, więc muszę wszystko przemyśleć i zaplanować. Celem jest zrobienie całej instalacji w płycie. Dom z poddaszem użytkowym więc myślę że nie ma co oszczędzać i dać XPS 20cm.
  8. Nie znam zapotrzebowania na energię. Mam 24 lata , patrzę otwarcie w przyszłość , nie boje się nowości, lecz wszyscy wokół palą drewnem lub gazem( utrzymując jak najniższa temperaturę byle tylko rachunki się zgadzały). Próbuje się dowiedzieć co i jak, nikt z rodziny czy znajomych nie ma rekuperacji, popmy ciepła, nikt nie grzeje prądem. Wszyscy palą drewnem bo jest relatywnie tanie, nie liczą w to swojej pracy ani czasu poświęconego na palenie czy utylrzymanie w czystości pieca/komina.
  9. A co do płyty , co polecacie xps czy eps wystarczy, czy montujecie podłogówkę w płycie czy dodatkowej wylewce ( ocieplonej ?). Bądźmy szczerzy ale betonu fundamentowego nie da się zrobić na gładko . Jakieś spostrzeżenia , porady dla planującego budowę w tym systemie?
  10. Węglem na bank nie, drewno ew gorszek/pellet. Wszystko chciałbym mniej więcej zaplanować Domek będzie 15 Km od Krynicy, około 140m2 zabudowy. Dzisiaj w nocy -10st O pompie nie mam żadnego pojęcia więc prosiłbym o pomoc, nikt znajomy nie używa, wielu hydraulików odradza bo prąd drogi.
  11. Witam, jestem nowy na forum, w krótkim czasie planuje zacząć budowę, wstępnie już wybrałem projekt, szukam kogoś kto zaadoptował by mi dobrze płytę fundamentową zamiast tradycyjnej ławy fundamentowej. BTW. czy budując dom i ogrzewając go paliwem stałym jest sens pchać się płytę? W miejscowości nie ma gazu, myślę ewentualnie nad rekuperacją. Za płytą przemawia szybkość wykonania oraz mały nakład prac ziemnych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...