Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lyll

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lyll's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry, mam taki dylemat - gdy montujemy profil obwodowy UD do ściany to: 1. nawiercamy w UD otwory o małej średnicy - na sam wkręt kołka, przykładamy profil do ściany, zaznaczamy na ścianie miejsce na otwory, zdejmujemy profil, wiercimy w ścianie, wkładamy plastikowy element kołka, na to profil i dopiero wbijamy/wkręcamy wkręt by trzymał łbem 2. nawiercamy w UD otwory o średnicy na cały kołek, przykładamy profil do ściany, zaznaczamy miejsce na otwory, zdejmujemy profil, wiercimy w ścianie, zakładamy profil i wkładamy kołek tak by trzymał też kołnierzem 3. przykładamy UD do ściany i wiercimy przez profil wiertłem z widią (czy dziura przez widię nie będzie za duża?) Która metoda jest prawidłowa?
  2. Witam, mam pytanie odnośnie oryginalnych specjalnie zwężonych i zaokrąglonych krawędzi płyt gk (takich jak na pierwszym zdjęciu). Gdy łączą się dwie takie na ścianie to wiadomo, siatka czy tam fizelina i gips a moje pytania dotyczą: 1 - gdy robimy ściankę działową z gk, dajemy połączenie ślizgowe między istniejącą ścianą murowaną a pierwszą płytą gk i czy wówczas ta pierwsza płyta, która dochodzi do istniejącej ściany murowanej może zaczynać się właśnie tą oryginalną zwężaną i zaokrągloną krawędzią, wtedy słupek na 60cm i 120cm? I wówczas nierówność wyrównujemy gipsem do linii prostej z resztą płyty? czy ucinamy te parę cm żeby zakończenie płyty było bez oryginalnego zakończenia tylko kąty proste krawędzi i wówczas słupki już np 10cm wcześniej? 2 - a przy połączeniu sufitu podwieszanego z płyt GK z istniejącą ścianą murowaną czy może ona się łączyć tą oryginalną zwężaną i zaokrągloną krawędzią z taśmą ślizgową? bo na drugim boku, gdzie jest frezowana to nie ma problemu a wszędzie na rysunkach (obrazek drugi) widzę tylko te frezowane krawędzie stąd takie pytanie ( 3 - majster od kominka wstawił mi dwie ściany w narożniku tworząc kąt prosty i o zgrozo stykają się właśnie dwa takie narożniki z obrazka - czy przy wstawieniu narożnika aluminiowego (trzeci obrazek) i szpachlowaniu wyjdzie mi linia prosta z resztą płyty? Te narożniki mają specjalne wybrzuszenie zamiast idealnego kąta prostego ale czy wyrówna ono nierówność materiału w tym miejscu?
  3. Witam, chciałem zapytać jakimi wkrętami przy stawianiu ścianki działowej z profili stalowych i płyt gk zamocować kątownik ościeżnicowy do podłogi z płyty OSB leżącej na drewnianym lagarze? W instrukcji że do podłogi kołkiem rozporowym 6/40 więc czy taka śruba grubości 6mm odpowiednio dłuższa do drewna z łbem sześciokątym się nada? czy lepiej zwykłe wkręty ciesielskie z łbem płaskim? (bo chyba te z trójkątnym odpadają)
  4. Witam, chcę na piętrze zrobić podłogę z płyt wiórowych OSB przykręconych do legarów. Potrzebuję do tego wkrętów z łbem stożkowo-płaskim z gniazdem TORX (koniecznie), długość 80mm grubość 4,5-5mm. Zapoznałem się z ofertą okolicznych sklepów i widzę, że są dwa rodzaje wkrętów z niepełnym gwintem - z frezem rozwiercającym i bez tego frezu. Które będą lepsze do przykręcania OSB do drewnianych legarów? (zdjęcie poglądowe)
  5. Witam, zabieram się za remont. Będę kleił płytę gk na ścianę i robił sufit podwieszany na wieszakach. Czy przy takim połączeniu płyt wystarczy fizelina/siatka ? Czy muszę jakieś połączenie ślizgowe wziąć pod uwagę?
  6. Podepnę się pod temat bo też właśnie się zabieram - jakiej grubości dać wkręty do płyty OSB 25mm? wszędzie piszą o długości 2.5x większej niż grubość płyty ale nic o grubości wkręta. I jeszcze pytanie - lepiej wybrać z pełnym gwintem czy niepełnym?
  7. Witam, miesiąc temu zamontowano mi w piwnicy nowe okno w wymiarach 80x60cm. Otwiera się w bok normalnie ale gdy je uchylam to, gdy okno opada to coś trzyma i okno zatrzymuje się w połowie drogi możliwego otwarcia , gdy je siłą ściągnę do końca uchyłu to sprężynuje i cofa się tak z 2cm. Miesiąc czekałem na monterów żeby to zobaczyli ale oczywiście nie widzą problemu i wmawiają mi, że tak musi być. Chyba ten element okucia u góry trzyma ten metalowy, nie jestem pewien. Boję się, że za jakiś czas mocowanie się wyłamie albo jakiś plastik pęknie od tego naprężenia ale firma ma to gdzieś i olewają temat, ale jeszcze z nimi nie skończyłem. Mogę później wrzucić filmik jak to chodzi. Wiecie może co jest winne temu?
  8. Witam, zabieram się za ocieplanie dachu - krokwie nachylone około 7 stopni chcę zostawić to nachylenie na suficie żeby ładnie drewniane słupy i miecze było widać. Pierwsza warstwa wełny 15cm między krokwie, które mają 20cm, jest zrobiony otwór wentylacyjny plus ta szczelina 5cm od deskowania. Do krokwi gwoździki i wełna podwiązana sznurkiem. Teraz pytanie do do drugiej warstwy. Wobec tego, że sufit mam prawie płaski i obawiam się, że druga warstwa wełny (też 15cm), gdybym zamontował profile na wieszakach, dał paski wełny w profile i uzupełnił je pomiędzy profilami odpowiednio dociętymi kawałkami jak na filmie: https://youtu.be/0OBdfQngh_M?t=299 Ludzie komentujący pod filmem skarżą się, że ta wełna wcale taka sztywna nie jest a u mnie nawet przy prawie płaskim suficie będzie prawdopodobnie wypadać pionowo w dół bo nie ma sznurowania. Wobec czego, do krokwi chciałem dać wieszaki do poddaszy wysunięte na 15cm i wczepiane profile sufitowe i zakładać wełnę jako cały kawałek. Coś jak na filmikach: https://youtu.be/43ix3aM8Wvs?t=611 ale... tutaj z kolei w komentarzach wyczytałem, że wełna, którą posiadam czyli Rockwool jest bardzo trudna do przebicia tymi wieszakami. Tutaj chociaż profile by trzymały cały długi pas wełny ale i tak nie wiem czy to byłoby prawidłowo. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze przy takim prawie płaskim dachu/suficie?
  9. Witam serdecznie - zabieram się za ocieplanie dachu i chciałem dopytać - jest prawie płaski dach ale jednak lekki skosik, który wieszak lepiej się nada do krokwi nachylonych pod kątem 7 stopni, zdecydowaliśmy, że podwieszany sufit ma iść pod tym samym kątem co dach żeby ładnie odsłonić belki i miecze:) - wieszak ES (przykręcany pod krokwią) - czy wieszak płaski (przykręcany z boku krokwi)
  10. Tak, aluminiowy. A jeszcze pytanie - skoro w zestawie dają dwa haki - które montuje się tak jak na obrazku: To po zawieszeniu taki grzejnik będzie niestabilny - nie powinno być tez coś na dole? chociażby jakiś odbój żeby dół był tyle samo cm od ściany co góra?
  11. Witam, przymierzam się do zamontowania grzejników w mieszkaniu i na ścianie z oknami chcę zrobić stelaż i na to płyty GK, a pod regipsami mają iść ścianą rury od grzejników z zaworem kątowym. Rozmawiałem z panem, który ma to wykonać i mówi, że nie ma tak długich haków by po przykręceniu ich do samej ściany i odejściu potem od ściany stelażem 5cm i płytą GK 1.2cm to nie starczy nam długości. I faktycznie ma rację bo haki do tych grzejników wyglądają tak: Nie chciałbym montować tego haka do płyty GK na jakieś kołki do płyt GK. Pan monter podpowiada, że musiałbym załatwić łaty o grubości stelażu i je przykręcić do ściany i kołki z hakami do tych łat. Nie wiem czy to najlepsze wyście, macie jakieś pomysły na taki montaż?
  12. Witam, szukam piły tarczowej - wybór między Makitą HS7601 a HS7611, pierwsza 1200W druga 1600W i minimalne różnice w kątach i głębokościach. Cenowo HS7601 około 550-600zł a HS7611 od 440-500zł . Wie ktoś może czy jest jakiś haczyk, że niby mocniejsza a tańsza? Gdzieś w jakimś sklepie anglojęzycznym przeczytałem, że 11stka to upgraded version 01. Dzwoniłem do dwóch sklepów ale tłumaczą się, że akurat tę partię kupili taniej albo, że mają promocję (która jest w każdym sklepie w PL ) Wie ktoś czym to jest spowodowane?
  13. Witam serdecznie - oglądałem w jednym z sieciówek budowlanych podnośnik do płyt gk, koloru czerwonego za 648zł. Sprawdziłem na portalu aukcyjnym i ceny są od 400 do około 1000 złotych. Zacząłem szukać opinii i znalazłem na ceneo tylko jedną o firmie Geko, że rozjeżdzał się przy pierwszym montażu. Wszystkie te podnośniki wyglądają chyba tak samo ale nie chciałbym właśnie, żeby się rozklekotał pod ciężarem jednej płyty. Chcę taki podnośnik na własny użytek bo szykuje się remont a cena wydaje się przystępna Macie jakieś doświadczenie z tego typu sprzętem? *edit - wiem, że można bez tego i najlepiej z pomocnikiem ale będę to robił wieczorami a chętnych w takich godzinach może być jak na lekarstwo więc podnośnik mógłby się sprawdzić
  14. Witam mam pytanie - chciałem ułożyć w mieszkaniu panele w całym domu (poza łazienką) te same. Mieszkanie wygląda jak na obrazku - wszystko w jednej linii - moja pani mówi, że w korytarzyku powinny być odwrotnie niż w salonie i kuchni i oddzielone listwą. Ja wolałbym, żeby wszędzie leżały tak samo i ładnie połączone bez listew, jedna równa powierzchnia. W korytarzyku to są schody, a to niebieskie to okna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...