Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

masera

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    197
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

masera's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

18

Reputacja

  1. Mam wylaną płytę betonową na której chce ustawić domek narzędziowy. Jak położę kantówkę bezpośrednio na betonie czy na papie to i tak będzie stała w wodzie jak popada woda plus woda może przesiąkać do środka. Jak to zlikwidować już teraz? Podmurować na 20 cm z czegoś? Na dół jakiś legar kompozytowy i uszczelnić do betonu jakąś masą?
  2. Jak to w końcu jest z tymi schronami na zgłoszenie? 29 marca niby przyjęli projekt, po 8 dniach powinien być w dzienniku ustaw a tam jest z 12.04 jest tekst bez słowa o damach pow. 70m2 i schronach na zgłoszenie. To zdechło w ogóle?
  3. Dół ław fundamentowych na poziomie 0,9 m pod terenem, woda przy odwiertach geotechnicznych na około 1,6 m z wahaniami rocznymi +/- 0,5m. Grunt to piasek średni / drobny o dobrej przepuszczalności. Czy w takim przypadku obkopywać i robić w ogóle drenaż wokół fundamentów? Z czego lepiej zrobić opaskę wokół domy - jakaś kostka czy przepuszczalną opaskę ze żwiry/kamieni?
  4. Ja to wszystko rozumiem skąd te 70 cm itp. Chodziło mi czy to nie problem że taki odcinek profila nie ma mocowania - dla sufitów poziomych podają, że około 40 cm to max odległość od wieszaka do ściany (patrząc od wieszaka wzdłuż profila). W instrukcjach systemowych do poddaszy nie znalazłem jednak jak to wygląda dla poddaszy a tym bardziej jakiegoś detalu dla mocowania wieszaka w innej płaszczyźnie niż pozostałe. Podsumowując w takim miejscu po prostu nie będzie wieszaka.
  5. Dzięki, ale nie o to mi chodzi. Skręcenie profili w miejscu się ich spotkania mam opanowane. Chodzi o profile, które mają ostanie wieszaki daleko od zakończenia - u mnie np. około 70 cm niektóre. Czy je czymś i jak przykręcić do belki kosza - ona jest pod innym kątem niż "zwykłe" krokwie i grzybek się nie przyda. Na fot. 4 z artykułu widać, że chyba profile przykręcone są esami do tej skośnej belki, ale może są lepsze patenty.
  6. Jak przymocować w takim miejscu jak poniżej profil do krokwi, która jest skośna w porównaniu do innych? Złapać Esem? Czy po prostu nic nie dają i usztywniają to profile niżej i wyżej? W tych wszystkich poradnika tego kawałka nigdzie nie pokazują (zdjęcie z kanału karton gips itd. z youtube)
  7. Mam ocieplenie z płyt PIR w okładzinie z aluminium - stanowi ona dobrą paraizolację. Czy dublować ją klejąc paraizolację z foli na ruszt do kartnogipsu (jak się standardowo robi przy ociepleniu wełną? Powstanie wtedy "kieszeń" o grubości profila CD60 ~ 3 cm. Kondensacja wilgoci w tym miejscu jest praktycznie niemożliwa, ale czy są jakieś zagrożenia przy czymś takim?
  8. Płytkarz u mnie kleił na klej do płytek. Jak jak dorabiałem to kleiłem mamutem do anhydrytu - nie do ruszenia na 2 dzień. Jak się zachowa po latach to nie wiem.
  9. Żeby było jak najcieniej i dodatkowo żeby było mniej roboty czy można dokręcić profil kapeluszowy przez 10 cm płytę PIR bezpośrednio do krokwi zamiast przykręcać esy i do nich normalnie profile? I jak już pytałem wcześniej czy ma ktoś doświadczenie z wieszakami klikfix regipsa w sufitach powieszanych?
  10. Komin murowany z cegły - po kilku sezonach palenia drewnem w za małej temperaturze przez zaprawę przelazła smoła w okolicy góry komina i wylazła na ścianach. W pomieszczeniu śmierdzi jak w wędzarni. Co z tym teraz zrobić w aspekcie wnętrza i "zewnętrza" komina? Rozbierać? Skuć ściany i zabezpieczyć jakimiś środkami a do komina wpuścić komin stalowy?
  11. Muszę przykręcić do krokwi wieszaki Es przez 12 cm izolacji PIR. Jakich wkrętów do tego użyć?
  12. Styk ściana fundamentowa - ława i tak jest w ziemi - to chyba bardziej do zdylatowania ścian fundamentowych i ław się daje (nie wiem żeby nie pękały?) bo przeciwwilgociowo to jest przecież nic nie warte. Lepiej dopilnować papy pod ścianami nośnymi żaby nie dali takiej co się w łapach drze albo folii.
  13. Użytkowe oczywiście
  14. Dokąd lepiej dojechać ociepleniem między krokwiowym przy małej różnicy wysokości między kleszczami a płatwią kalenicową (wełna na żółto, membrana wysoko paroprzepuszczalna oddzielająca wełna od szczeliny wentylacyjnej - kolor czerwony): - Wersja A - Ocieplenie do samej kalenicy - minus taki, że przy oparciu krokwi o płatew wejdzie max. wełna 100 mm. - Wersja B - ocieplenie do kleszczy - z minusów zimna płatew kalenicowa stykająca się z kleszczami. Membrana przerzucona po prostu nad płatwią kalenicową Warstwa pod krokwiowa w obu przypadkach będzie oczywiście taka sama - od dolnej krawędzi krokwi i kleszczy. https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/db3cc983f28146f3
  15. Czy pomysł zasypania ścian powyżej ich izolacji poziomej jest do końca przemyślany?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...