
gregorio81
Użytkownicy-
Liczba zawartości
6 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
gregorio81's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
I tutaj mi już sporo rozjaśniliście w główce . Narysowałem to sobie i już wiem o co chodzi.Kolejne pytanie bo zamierzam robić płytę fundamentową i teraz czy będzie sens układać i iść w koszty właśnie na pow.garażu? Czy tak jak mówicie odizolować garaż w bryle, jedna ściana mi odpada na wieszanie na niej itd ale to akurat przeżyje.Bo jeśli wybiorę ten wariant z odizolowaniem to od razu logicznie nasuwa się , że bez sensu będzie płyta z docelową izolacją w pow.miejsca garażowego.Jak wtedy zabezpieczyć ten kawałek powierzchni? Czy są jakieś rozwiązania?
- 17 odpowiedzi
-
- energooszczędność
- niedoświadczonej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie bardzo rozumiem tego aby stawiać dwie ściany?? Skoro garaż chcę aby był w bryle będzie przecież jednością i ściany garażu będą ocieplone tak samo jak ściany całego budynku.Taką samą izolacja co ściany budynku, więc dlaczego piszesz że nic nie będę mógł na tych ścianach powiesić? Przecież izolacja ścian jest z zewnątrz a nie wewnątrz, no chyba że się mylę i nie znam tego rozwiązania.
- 17 odpowiedzi
-
- energooszczędność
- niedoświadczonej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
LDP05 Dziękuję ci za konkretną odpowiedź. Jeśli chodzi o powierzchnie jestem tego samego zdania, i nie chce mieć bezużytecznych pomieszczeń i dużej pow. użytkowej.Będę miał sporo jeszcze miejsca na poddaszu bo w warunkach mam że dach musi być od 35 stopni. Jak na razie tego poddasza w ogóle nie będę chciał ruszać, wyprowadzić tam tylko do góry rurki instalacyjne i stop. Co do materiałów, ekip budowlanych i wykonania. Właśnie tego będę poszukiwał naprawdę profesjonalistów , bo tak jak mówisz kupie drogie materiały i co z tego jak będzie to spieprzone.Co do czasu wybudowania domu pośpiechu nie ma wolę na spokojnie a dokładnie. Wszystko po kolei i etapami.Poczytałem tutaj troszkę różnych wypowiedzi , jak to w końcu jest z tym garażem wpasowanym w bryłę domu. Jedni mówią że garaż wpasowany w bryłę to nie jest to dom pasywny, inni inaczej Jestem w fazie projektu , projektant rozpoczął pracę nad planami domu więc każda rada cenna
- 17 odpowiedzi
-
- energooszczędność
- niedoświadczonej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Mam pytanie do tych co budowali lub budują. Czy korzystał ktoś z usług firm typowo i głównie zajmujących się robieniem płyt fundamentowych? Co moglibyście polecić? Chodzi mi o to aby firma przyjechała najlepiej z materiałem i wykonała bardzo dobrze zaplanowaną płytę. Jedna ekipa.
- 16 600 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 110 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamentowa
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przed
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- płyta
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- sswin
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- wysadzinami
- zabezpieczenie
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
No z tymi konsultantami jest różnie, zresztą jak ze wszystkim.Cenie sobie jakość i rzetelność a o to ciężko w tych czasach.Lubie konkretne informacje a najlepiej już od ludzi którzy użytkują , robili itd.Z tym liczeniem czy się zwróci to po prostu uważam to za bezsens. Zbudować dom który będzie dla mnie komfortowy i prosty w użytkowaniu.
- 17 odpowiedzi
-
- energooszczędność
- niedoświadczonej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Jestem nowy na forum, i jak koleżanka KarolinaCzar zamierzam wybudować dom energooszczędny podchodzący nawet pod pasywny. Aktualnie jestem na etapie projektowania wymarzonego domku. Dom będzie nie duży do 140m2 pow.użytkowej. Parterówka z garażem dwu stanowiskowym. Tak jak wspomniałem architekt rozpoczął projektowanie domu. Z wiedzy jaką posiadam na temat domów energooszczędnych i pasywnych to , to że trzeba wybrać właściwe materiały, rozwiazania technologiczne i izolację aby wybudować dom o statusie energoosczednym lub pasywnym.Konkretnie co do materiałów narazie wciąż się zastanawiam i czytam. Chciałbym aby dom stał na płycie fundamentowej z izolacja, jakis dobry materiał na ściany plus izolacja,wieżba dachowa plus dobra izolacja, jako ogrzewanie to pompa ciepła nie wiem jeszcze czy powietrzna czy gruntowa, wspomagana solarami, dobra stolarka okienna.Zastanawiam się nad rekuperacja powietrza czy przy moich rozwiązaniach naprawdę byłaby konieczna? Na co zwrócić uwagę w tych pierwszych krokach projektując taki dom? Nie chciałbym popełnić wielu błędów. Dodam tyle że przeliczenia typu czy się zwróci i po ilu latach to ( mało mnie interesują). Chciałbym wybudować dom raczej stawiając na jakość i solidność. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Może ktoś budował lub jest w trakcie co do podobnych przemyśleń i podpowiedziałby , lub posłużył dobrą radą co i jak zastosował?
- 17 odpowiedzi
-
- energooszczędność
- niedoświadczonej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: