
Stef-x
Użytkownicy-
Liczba zawartości
12 -
Rejestracja
O Stef-x
- Urodziny 08.07.1987
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Gdańsk
-
Województwo
pomorskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Stef-x's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Dzięki za odpowiedź za taką cenę mogę sobie pozwolić na ten komfort. Mogę wiedzieć skąd wziąłeś tą wartość?
- 12 odpowiedzi
-
Domek cały zaizolowany, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i wilgoci, żeby straty ograniczyć do minimum. Oczywiście, że przez winyl będzie łatwiej przenikać niż przez styropian, ale np. przez 30cm ściany i 20cm styropian tracimy ciepło z domów co jest znacznie lepszym izolatorem niż 10cm styropianu na podłodze. Dlatego pytam o straty, bo tutaj na forum widziałem już wyliczenia do których nie mogę się teraz dokopać, na pewno ktoś liczył lub może ma nawet porównanie. Co do komfortu ciepły panel/zimny kafelek to wiem, bo tak mam w obecnym miejscu gdzie mieszkam, dlatego w nowo budowanym domu z żoną stwierdziliśmy, iż wolimy panele winylowe, ale jak się to będzie miało do rachunków? Ile ten komfort będzie kosztował?
- 12 odpowiedzi
-
Na parterze mam obniżane sufity, więc to też będzie strata, piwnica też będzie nie ogrzewana, a więc kolejna strata. Właśnie chodzi mi o tą różnicę, jaka będzie mniej więcej procentowa. Tu jest tyle tematów, że ciężko się dokopać do konkretów gdzie niestety większość to posty sponsorowane. Dziwie się, że takich rzeczy nikt nie podwiesza lub nie dodaje do FAQ. Dlatego pytam, są tutaj stali bywalcy, więc może mają informacje na temat, który pytam.
- 12 odpowiedzi
-
Ciepło się rozchodzi w każdym kierunku, więc im gorszy przewodnik/lepszy izolator u góry, to więcej ciepła idzie w dół styropian i strop. Dlatego pytam o różnicę między winylami, a kaflami.
- 12 odpowiedzi
-
Cześć, mam domek 3 kondygnacje w kwadracie 85m2, piwnica, parter 10cm styropianu + 5 cm anhydryt, poddasze 5cm styropianu + 5cm anhydryt. W całym domu (nie licząc piwnicy), ogrzewanie podłogowe z mieszaczem, które grzeje piec kondensacyjny. Chcę prawie po całości położyć panele winylowe, natomiast kafle w łazienkach, wiatrołapie oraz kuchni. Trochę czytałem, różnych tematów i pytanie brzmi, jakie będą realne straty w grzaniu? Wzrost ceny rachunku za gaz? Mniej więcej z tego co się doczytałem to wzrost ceny rachunku za gaz powinien być max 1-2%? Grzać przy w miarę cienkich panelach winylowych (do 5mm) i bardzo cienkim podkładzie (wylewka wydaje się być ok) to będę musiał o 1 stopień więcej niż w przypadku kafli? Widziałem podobne wątki nawet tutaj na forum z konkretnymi wyliczeniami po prostu w historii i lupce nie mogę znaleźć dlatego pytam, tylko żeby się utwierdzić. Będę wdzięczny za pomoc oraz odpowiedź.
- 12 odpowiedzi
-
Witam, założyłem taki sam temat w zrób to sam, lecz tam nie było żadnej odpowiedzi, mam nadzieję, iż tutaj ktoś mi pomoże/doradzi. mam projekt domu w kwadracie z małym wiatrołapem na zewnątrz, fundamenty po linii zewnętrznej po 10m każdy bok. Dom 3 kondygnacyjny, piwnica obsypana z 3 stron. Chciałbym sam zrobić GWC, czy można ułożyć rurę wzdłuż fundamentów? Ekipa będzie potrzebowała jakiś 2 metrów od ścian, więc będzie sporo miejsca na układania rur do GWC. Pomysł wydaje mi się być niezły, dziura też będzie wykonana już, jak bym ułożył sobie jakieś 3-4 rzędy to by mi dało +/- 200 metrów rury w ziemi na głębokości od 4 metrów do 2. Co o tym sądzicie? Ktoś robił to sam? Polecacie jakieś konkretnie rurki, żeby później nie było przykrych niespodzianek po zalaniu glikolem? Dziękuje serdecznie za odpowiedzi.
-
Witam, mam projekt domu w kwadracie z małym wiatrołapem na zewnątrz, fundamenty po linii zewnętrznej po 10m każdy bok. Dom 3 kondygnacyjny, piwnica obsypana z 3 stron. Chciałbym sam zrobić GWC, czy można ułożyć rurę wzdłuż fundamentów? Ekipa będzie potrzebowała jakiś 2 metrów od ścian, więc będzie sporo miejsca na układania rur do GWC. Pomysł wydaje mi się być niezły, dziura też będzie wykonana już, jak bym ułożył sobie jakieś 3-4 rzędy to by mi dało +/- 200 metrów rury w ziemi na głębokości od 4 metrów do 2. Co o tym sądzicie? Ktoś robił to sam? Polecacie jakieś konkretnie rurki, żeby później nie było przykrych niespodzianek po zalaniu glikolem? Dziękuje serdecznie za odpowiedzi.
-
mialem na mysli pompe ciepla gruntowa, gdzie pompa w tym wszystkim jest najtansza, a gdzie odwierty montaz? Napisalem cene od A do Z, za wszystko, czasem trzeba zrobic kilka odwirtow wiecej, a to nie kosztuje tylko pare zl wiecej...
- 18 odpowiedzi
-
- grzewczej
- instalacji
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie ceny isntalacji wahają sie miedzy 50-80tys zl PC na gaz jakies 10-15tys, gaz i tak bede podlaczal, zeby do konca zycia nie uzerac sie z butlami gazowymi, ceny grzania pradem natomiast nalezy rozliczac w moim przypadku po taryfie dziennej. dom bedzie uzytkowany 24h na dobe, ceny 30gr jest cena przzesadna, wlasnie popatrzylem sobie na rachunek i za 627kwh zaplacilismy 455zl co daje jakies 70gr brutto za 1kwh zuzyty. za gaz natomiast 8900kwh za 1526zl, czyli jakies 17gr brutto za 1kwh zuzyty czyli jak roznica w sezonie miedzy gazem a pc wynosi 600zl, to po 10 latach mam zaledwie 6tyz zl nawet jesli nic by sie nie zepsulo i smigalo elegancko to na zero wyjde po jakis ~30 latach? czy mzoe cos gdzies zle policzylem?
- 18 odpowiedzi
-
- grzewczej
- instalacji
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
z Twoich wyliczen wychodzi, iz trzeba brac gaz ekonomie domu mozna dodatkowo wspomoc solarami/fotowoltaikami, czy mam racje?
- 18 odpowiedzi
-
- grzewczej
- instalacji
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
na ociepleniu na pewno nie bede oszczedzal, poki co nie jestem w krytycznej sytuacji, wiec nie musze sie wprowadzac na wczoraj, moi rodzice oraz zony, mieszkaja w domach, wiec jakies tam pojecie mam, oba domy z lat 80-90, niedawno docieplone, widac znaczaca roznice kolektory i fotowoltaiki chyba chcialbym potraktowac bardziej jako lokate pieniedzy, jezeli zwracaja sie po 7-9 latach, to wychodze na zero, kolejne lata to czysty zysk, znacznie wiekszy niz przy wlozeniu 10tys zl do banku na lokate o oprocentowaniu 0,5%, jezeli sie na to popatrzy z tej perespektywy, mozna mowic o ewentualnym zysku ciagnie sie temat 'czym grzac?', ktory ma ponad 170 stron, zaczalem czytac od konca ciezko wyniesc konkretne wnioski fotowaltaiki chyba lepiej zrobic na 100% zuzycia, bo z teog co czytam, ewentualna sprzedaz prad, pozniej watpliwe odbeirnie srednio sie zwraca, wiec chyba lepiej zeby troche zabraklo i wziac z sieci, niz przewymiarowac instalacje, jak sadzicie?
- 18 odpowiedzi
-
- grzewczej
- instalacji
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, zabieram sie za budowe domu, piwnica, parter i poddasze. Klocek jakies max 10x10. W domu bede mieszkaly docelowe 2 doroslych + 2 dzieci. Za plotem mam gaz wiec przylacze bede robil na 100%, teraz pytanie brzmi: czy sie oplaca/warto instalowac odatkowe instalacje w stylu: pompa ciepla, rekuperacja, solary, fotowoltaika? Interesuje mnie glownie askpt czysto ekonomiczny, jak to jest z tym zwracaniem sie pieniedzy? Generalnie w wyzej wymienionych instalacjach wychodzi ze na wyjscie na zero w zainwestowanych pieniadzach trzeba czekac +/- 10 lat i co dalej? Po 10 latach wszystko moze sie zdarzyc, zepsuc, a w najlepszym wypadku spac tylko wydajnosc. Mam 30 lat, wiec teoeretycznie pouzytkuje teog troche dluzej niz 10 lat, ale czy jest sens, ze tak ujme czy to sie w ogole oplaca?
- 18 odpowiedzi
-
- grzewczej
- instalacji
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: