Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bartek04

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

O bartek04

  • Urodziny 10.01.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    GB
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Bartek

Dane osobowe

  • Miejscowość
    GB
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Tytuł
    miArramXD
  • URL Twojej strony
    London
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Health
  • Kategoria
    produkty

bartek04's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W ogrodzeniu będą ozdobne drzwiczki, a za nimi skrzynka od ZE.
  2. Bardzo dziękuję za pomoc i wyjaśnienie, Pana status na forum nieprzypadkowy.
  3. Bardzo dziękuję za pomoc. Chciałbym jeszcze zapytać, czy skrzynkę prądową (podobnie jak gazową), można zmienić na nazwijmy to bardziej dekoracyjną, czy jej jednak zmieniać nie można?
  4. Wytyczne, które przytoczyłeś mówią o osłonach w przypadku montażu w ścianach (domu), czy to tyczy się również fundamentu pod ogrodzenie? Dziękuję za wskazówkę, problem polega na tym, że Tauron zainstalował skrzynkę, ale przewody (jest to chyba tylko jeden gruby kabel) w osłonie biegną jedynie po słupie, w ziemi - aż do skrzynki, jest już kabel bez arota. Trudno bez jego odpięcia (co może zrobić tylko Tauron, a oni tego nie robią bez awarii) będzie umieścić go w arocie (chyba, że rozciętym wzdłuż). Czy masz (lub ktoś) jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać? Wygląda na to, że Tauron i inni właściciele przyłączy tak właśnie zostawiają inwestorom przyłącz (kable NIE biegną w ziemi w osłonach). Uziemienie/bednarka jak rozumiem może być (a być może nawet powinno) biegnąć bez osłony w fundamencie i ziemi?
  5. Drodzy Forumowicze, Mam skrzynkę prądową w linii, gdzie będzie ogrodzenie (murowane, na fundamencie 100cm w głąb terenu i szerokości 30cm). Tutaj pojawia się problem z jej osadzeniem w fundamencie ogrodzenia. W przypadku skrzynki gazowej rury przyłączeniowe dam w osłonie z PCV 100mm i w około zaleję betonem. W przypadku skrzynki prądowej (jej w przeciwieństwie do skrzynki gazowej wymieniać nie można?) wychodzi kabel przyłączeniowy i uziemienie (bednarka). Czy one mogą być zalana betonem, czy również powinny znajdować się w jakichś rurach osłonowych (jakich)? Czy po prostu odcinek gdzie osadzona jest skrzynka elektryczna w ogóle nie powinno być ruszane i nie powinien tam przebiegać fundament? Problem tylko w tym, że kabel i uziemienie biegnąć przez pewien odcinek wzdłuż fundamentu/ogrodzenia. Z góry dziękuję za pomoc i informację jak to powinno być fachowo zrobione (niestety na wykonawcę nie mogę liczyć).
  6. Drodzy Forumowicze, Mam skrzynkę prądową w linii, gdzie będzie ogrodzenie (murowane, na fundamencie 100cm w głąb terenu i szerokości 30cm). Tutaj pojawia się problem z jej osadzeniem w fundamencie ogrodzenia. W przypadku skrzynki gazowej rury przyłączeniowe dam w osłonie z PCV 100mm i w około zaleję betonem. W przypadku skrzynki prądowej (jej w przeciwieństwie do skrzynki gazowej wymieniać nie można?) wychodzi kabel przyłączeniowy i uziemienie (bednarka). Czy one mogą być zalana betonem, czy również powinny znajdować się w jakichś rurach osłonowych (jakich)? Czy po prostu odcinek gdzie osadzona jest skrzynka elektryczna w ogóle nie powinno być ruszane i nie powinien tam przebiegać fundament? Problem tylko w tym, że kabel i uziemienie biegnąć przez pewien odcinek wzdłuż fundamentu/ogrodzenia. Z góry dziękuję za pomoc i informację jak to powinno być fachowo zrobione (niestety na wykonawcę nie mogę liczyć).
  7. Zleciłem wykonanie łazienek firmie eMajster Sylwester Moskwa, która gwarantowała profesjonalne przeprowadzenie prac, chciałbym zapytać tutejszych fachowców, czy wykonane prace są prawidłowe oraz czy ktoś miał styczność z tą firmą? Wykonywanie pierwszej łazienki ~20 m2 po podłodze (nie dokończone, gdyż wykonawca uciekł z pracy i pozostałych nie zrobił) trwało około 7 tygodni. Efekty prac z tego okresu na zdjęciach poniżej. Pytania: 1) Czy kładzenie płytek na pace jest zgodne ze sztuką budowlaną? 2) Czy równanie ścian lub klejenie płytek klejem na grubość 2cm, kiedy a opakowaniu widnieje informacja o maksymalnej grubości 12mm jest dopuszczalne? 3) Czy taki brak winkli to wykonanie "zgodnie z normami"? 4) Czy brak wykonania hydroizolacji folią w płynie na blacie w przypadku kiedy wykonywało się ją m.in. za grzejnikiem lub w innych miejscach nie mokrych, to błąd? 5) Czy tak wykonany sufit (łączenia i gładź) jest estetyczny i prawidłowo zrobiony? 6) Czy osadzanie półek narożnikowych w oparciu o jedną ścianę jest prawidłowe? Czy wniesienie ciężkiej dwuosobowej wanny przez dwie osoby następnego dnia po położeniu płytek na podłodze (część się pokrzywiła i je "fachowcy" kleili na nowo) to norma? Nie ma ryzyka, że te co się nie pokrzywiły będą solidnie trzymały się przy ogrzewaniu podłogowym? Przy ocenie prosiłbym jeszcze o uwzględnienie ceny. Obiecana jakość pracy 10/10, ceny 7/10, w rzeczywistości przykładowa cena to np. 220 zł za m2 układania płytek 100x20. Nie wspominam nawet o: - brak umowy (mimo obietnicy jej doręczenia w późniejszym terminie i przyjęcia zaliczki), - brak gwarancji, - brak rachunków, - marnowanie materiału, - ułożenie płytek na podłodze przed wykonaniem ścian i brak ich zabezpieczeń = porysowane płytki.
  8. Witajcie, Szukam dobrego fliziarza. Celowo podkreślam dobrego, gdyż miałem już styczność z takimi, którzy tylko we własnym mniemaniu uważają, że wykonują dobrze swój fach. Budynek do wykończenia znajduje się w okolicy Kalwarii Zebrzydowskiej (25km od Krakowa). Do wykonania są dwie duże łazienki, jedna mała i ewentualnie (jeśli fachowiec ma tyle czasu) garaż (ze ścianami), hol (ze ścianami), pokój rekreacyjny, kominek i kilka innych drobnych elementów w salonie/kuchni. Pracę można rozpocząć nawet od zaraz, materiał i armatura jest w całości zakupiona, wykonać należy jedynie drobne korekty wod-kan. Najważniejszy jest jednak dla mnie termin ukończenia pracy - najpóźniej 1 września tego roku. Wiem, że o dobrego fachowca trudno, dlatego zwracam się do forumowiczów, którzy cenią dobrze wykonaną robotę i mogą z własnego doświadczenia polecić solidnego fliziarza, będę bardzo zobowiązany.
  9. Witam, Poszukuję firmy, która wykona idealnie tynki w domu jednorodzinnym. Powierzchnia po podłogach to ~320 m2, więc jest tego sporo. Do tej pory mam przykre doświadczenia z "fachowcami" wszelkiej maści, dlatego zależałoby mi, by ktoś, kto stawia wysokie wymagania i miał doświadczenia z ekipą od tynków i/lub wylewek, mógł od siebie polecić jakąś ekipę. Dom znajduje się w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej/Wadowic, więc najlepiej by była to firma z małopolski. Oczywiście jeśli dana firma zajmuje się tylko tynkami lub tylko wylewkami, również będę wdzięczny za rekomendację. Z góry dziękuję
  10. Witam, Poszukuję produktów do wykonania hydroizolacji pionowej piwnicy. Interesuje mnie najlepszy stosunek ceny do jakości, ale jeśli coś będzie nieco droższe, a znacznie lepsze od innej opcji, to oczywiście z tego skorzystam. Buduję dom z piwnicą na gruntach nieprzepuszczalnych (glina, iły), wód gruntowych nie ma (kto wie co kiedyś będzie), piwnica stoi na płycie fundamentowej, ściany monolityczne betonowe, wszystko beton W8. Pod płytą fundamentową jest tylko 2x folia PE i XPS, a na styku płyty i ścian FUGENBLECH VB. Mam nadzieję, że jeśli chodzi o izolację poziomą to wystarczy. Na poziomie płyty fundamentowej jest drenaż opaskowy. Drugi drenaż będzie na poziomie zerowym (ma za zadanie ściągać wody opadowe, bo teren jest lekko pochyły). Martwi mnie jednak fakt, że w okół piwnicy sporo ziemi zostało wybranej i przy zasypywaniu fundamentów ziemia (mimo zagęszczania) nie będzie miała już takiej struktury jak pierwotnie i obawiam się czy nie będzie wzdłuż fundamentów spływała woda w mniejszym lub większym stopniu. Dlatego pomyślałem o solidnej hydroizolacji pionowej. Zainteresowały mnie masy 2K. Wykonawca poleca PCI Pecimor, a na różnych serwisach przewija się Botament BM 92. Oczywiście 99% opinii jakie znalazłem to bardziej lub mniej udany marketing szeptany. Czy może ktoś rzetelnie, jeśli nie z własnego doświadczenia to na podstawie parametrów technicznych, porównać oba produkty? Ktoś powiedział, że tak na prawdę surowiec tego typu mas 2K produkuje jedna i ta sama firma niemiecka, a producenci jedynie to konfekcjonują, ew. wzbogacają o mało znaczące składniki by odróżnić się od konkurencji. Popularnym produktem tego typu jest jeszcze Multi Baudich 2K, ale cena znacznie odstaje od powyższych, a różnić chyba nie ma (?). Panowie, doradźcie!
  11. Biorąc pod uwagę koszt całej piwnicy to koszt folii jest nieznaczącym promilem, nie chciałbym zaoszczędzić tysiąc czy dwa na materiale i potem mieć problem,którego już naprawić się nie będzie dało. Dlatego pytam, który materiał ma najlepsze parametry. Oczywiście nie chciałbym roziwązania za 100zł/m2, ale czy to będzie 20 zł czy 35 to już większej różnicy mi nie robi. EPDM z opisów jakie czytam rzadko stosuje się do fundamentów, raczej na dachy (pytanie czy tak się przyjęło, czy może w takich warunkach nie sprawdza się najlepiej jakie panują pod płytą fundamentową - np. bardzo duży nacisk). Z opisu na tej stronie http://sawcentrumfolii.com.pl/geomembrana.html wynika, że PVC ma większy współczynnik tarcia od PEHD/EPDM,
  12. Masz na myśli folie PVC? To chyba idealne rozwiązanie dla mnie, skoro ona będzie na XPSie, a pod płytą fundamentową. Tylko ja nie mam płyty w formie prostokąta, a wielokąta, będę musiał popytać czy zgrzeją na wymiar pod taką płytę taką jak na pierwszym rysunku. Zastanawiam się już tylko, który system jest najbardziej wytrzymały HDPE, PEHD czy PCV? Panowie, którą byście zastosowali nie patrząc na koszty? 1) https://www.technologie-budowlane.com/Carbofol_geomembrana_PEHD_2mm_gladka-3-100675-15_71_72.html 2) http://sklep.wodawogrodzie.pl/geomembrana-epdm-firestone/273-geomembrana-epdm-firestone.html 3) https://allegro.pl/geomembrana-pvc-1-5mm-do-zbiornika-zbiornik-stawu-i7506385978.html 4) inna, jaka?
  13. Wykonawca twierdzi, że lepszą opcją są "trójwarstwowe" folie (o ile to nie marketing) 0,3mm, jest w ogóle szansa, że jakakolwiek folia 0,3 będzie lepsza od 1mm? Zastanawiam się też jak zgrzewać folię na XPS by go nie uszkodzić...
  14. Z jakiego względu zasypujesz humusem, teoretycznie grunt rodzimy (w moim przypadku glina), lepiej zapobiega przenikaniu wody, co teoretycznie wydaje się lepszą opcją, gdyż woda powierzchniowa spłynie dalej, chyba, że wychodzimy z założenia, że glina jak już nasiąknie wodą to nie chce jej oddać i będzie wilgoć przy fundamentach? Zastanawiam się też jak zgrzewać folię na XPS by go nie uszkodzić...
  15. W przypadku takiego chudziaka to ciężko będzie zastosować skuteczną hydroizolację. Czy aby na pewno w przypadku stosowania XPS pomiędzy beton podkłądowy, a płytę, hydroizolacja ma być pod, a nie nad polistyrenem XPS?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...