Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ngreen

Banned Users
  • Liczba zawartości

    147
  • Rejestracja

O ngreen

  • Urodziny 15.02.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Jacek Czarnota

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Kod pocztowy
    20-028
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ngreen's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. ngreen

    grill na balkonie

    Szczerze to nie jestem fanem takiego palenia grilli, u mnie na osiedlu już otwiera się sezon i każdy pali.
  2. Warto ale tylko w zakresie wizualizacji. Niestety piekno jakiegos produktu czy ustawienia nie zawsze idzie w parze z jego funkcjonalnoscia. Projektanci przynajmniej ci z ktorymi mialam stycznosc rzadko kiedy zwracaja uwage na to czy np lepsza bedzie umywalka wpuszczana w blat czy stawiana, czy dane kafelki sa antyposlizgowe czy nie, czy bateria jest glosna czy cicha, czy prysznic skierowany w dana strone bedzie bardzo chlapac na otoczenie (ma to glownie znaczenie przy wannach z prysznicem i parawanem) czy miske wc da sie np w trakcie remontu montowac i demontowac, czy zaproponowana zabudowa wanny umozliwi tzw rewizje itp. To sa takie techniczne aspekty z ktorymi styka sie kazdy w czasie remontu lub uzytkowania a o ktorych projektanci nie mowia... Ogólnie polecam ten sklep W dobrej cenie mozna kupić wiele ciekawych dekroacji
  3. Przez jakiś czas miałem takie meble na balkonie. NIe były to jednak meble kupione bezpośrdnio w sklepie, tylko samodzielnie je zrobiłem Potem zrezygnowałem, Po pierwsze meble zajmują dużo miejsca, po drugie nie rozumiem trochę zachwytu nad ich wyglądem. Najwiecej tutaj zależy chyba od tego jakie poduchy się na nich położy, Na minus poza tym wytrzymałość, trzeba je regularnie impregnować (co roku). No i wygoda, meble takie są niskie.
  4. Moim zdaniem nie warto jest rezygnować z okapu w przypadku rekuperacji. Rekuperacja dobrze radzi sobie z odprowadzaniem nieprzyjemnych zapachów, aczkolwiek może nie być wystarczająca podczas gotowania. Albo smażenia. Okap zagwarantuje, że nie będziemy czuli w całym mieszkaniu tego co się akurat gotuje. Poza tym wiele okapów pełni rolę dekoracyjną. https://krzywaprosta.pl/okap-sufitowy-nowoczesny-okap-kuchenny-montowany-bezposrednio-w-suficie/ Ciekawie wyglądają te montowaane w suficie.
  5. Temat ubezpieczenia domu w budowie. Próbuje sobie zrobić symulacje i wszędzie mimo, ze zaznaczam „dom w budowie” to zadawane są takie pytania jakbym tam mieszkał, miał milion zabezpieczeń i cena składki to 800zl minimum z tego co znajomi mówili o 150-200zl za takie ubezpieczenie?
  6. Tak jak powyżej. Dobrze jest zastanowić się jakie ma się priorytety, jaką kawę się preferuje. Jak również ile kaw dziennie będzie się robiło. W sytuacji w której robimy głównie czarną kawe, nie warto jest inwestować w ekspres z systemem mlecznym, bo on zwykle jest najbardziej awaryjny. Co było dla mnie ważne: Rurka do spieniania mleka zamiast pojemnika, możliwość zrobienia dwóch kaw na raz i to chyba by było tyle w moim przypadku kaw mam chyba 6 rodzajów a i tak zawsze robię latte. Jeśli ekspres ma być do uzytku profesjonalnego, dobrze jest skontaktować się z firmą, która oferuje ekspresy dedykowane firmom Od siebie polecam ich.
  7. Jakiś czas temu planowałem elektrykę w domu, tak wiec mogę podpowiedzieć na co zwrócić uwagę. Ja w każdym pokoju mam po kilka wejść na antenę tv, internet, gniazdka też na każdej ścianie. Oświetlenie krzyżowe. Na środku salonu mam gniazdko ukryte w podłodze (np oświetlenie choinki), które można włączyć włącznikiem na ścianie. To samo w biurkach dzieci lub przy łóżkach, mogę włączyć gniazdko włącznikiem. W kuchennej wyspie pamiętać też o kilku gniazdkach. Pamiętać o gniazdkach na zewnątrz. I taki bonus: pociągnąć wodę na zewnątrz, ja na każdej ścianie domu mam kranik. No i polecam zrobić wiele źródeł światła w domu, szczególnie w pomieszczeniach w których spędza się wiele czasu. Dzięki temu mozna dopasować oświetlenie do nastroju w jakim sie jest. dobrze jest przejrzeć sobie w Leroy Merlin. Mają tańsze, ale i dział premium.
  8. Jak dla mnie tylko spalinowa. Zawsze możesz dolać paliwa i kosić dalej nie czekając na naładowaniem akumulatora. Z tym zapachem spalin to bym nie przesadzał bo ja go nie czuję. Kosiarka spalinowa nie musi być ciężka wybiera się lekki model ze średnicą koszenia np 42 cm. Mi samobieg nie jest potrzebny bo mam działkę z różnicowaną formą terenu i sporo przeszkód rabat, krzewów itp. więc tylko by przeszkadzał. Dobrze jest na pewno przejrzeć sobie , w ostatnim czasie w sklepie mieli całkiem niezłe promocje na wiele modeli kosiarek. W przypadku jednak dużej powierzchni do koszenia, dobrze jest zastanowić się nad traktorkiem, kosiarka nadaje się na mniejsze trawniki, kiedy trawnika jest zbyt wiele można się kosiarką zajechać.
  9. Nie widać żadnych zdjęć. Montuj tak jakie są zalecenia producenta, sposobów montazu jest wiele i tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie są to panele ogrodzeniowe. Pozaznaczaj sobie na słupkach dokad możesz lac beton, żeby później podmorowka ładnie weszła, a druga sprawa dobrze sobie pierw wyrównać teren jeśli krzywy :spam:Montowałem go z bratem, nie miałem z tym większego problemu.
  10. Jak dla mnie dobrze jest zachować spójną kolorystycznie ramę: drzwi listy przypodłogowe jak również sztukaterie (ewentualnie boazeria angielska taka jak w tradycyjnych angielskich domach) Odradzam łączenie róznego koloru drzwi z róznymi kolorami listew przypodłogowych - moim zdaniem może to wygladać dobrze, ale koncepcja musi być wtedy dobrze przemyslana, w kazdym innym przypadku nie bedzie się to prezentowało korzystnie.
  11. Krótko mówiąc najtaniej sprawdzi się kamera z detekcją ruchu. Dodatkowo wiele z nich ma również komuniakcję audio dwustronną co też może się przydać. Zestawy z czujnikami np. Tuya lepiej się sprawdzą jako alarm zalania czy czadu gdzie np. dodatkowo można dodać zawór zakręcający wodę lub gniazdko włączające wentylator. Wyposażenie możecie dostać tutaj.
  12. Nie pomogę z konkretnym modelem, bo dawno nie sprawdzałem, ale przy zmywarce do zabudowy koniecznie sprawdź czy materiał, który wykorzystujesz do zabudowy jest odporny na temperaturę i wilgoć. Ja niestety nie byłem tego świadomy i odkształcił mi się front od temperatury i pary po otwieraniu zmywarki. No i przy zakupie polecam zerknąć sobie tutaj Na stronie mozna sprwdzić sobie aktualne promocje na sprzęty w sklepach .
  13. Och, aż się prosi, żeby coś napisać, bo pewne doświadczenie już mam. Z rzeczy nie-smart - rolety! I to nie chodzi o ochronę przed włamaniem, przy dzisiejszych izolacjach to ochrona przed słońcem A jak rolety, to oczywiście wypada tam podciągnąć prąd, nawet jeśli myślimy o przyszłości. Zaplanować (ale tak na poważnie) takie pomieszczenia jak kuchnie, łazienki i salon PRZED elektryką - wychodzi sporo rzeczy. Wyciągnąć sobie prąd na ogród (zarówno na taras, jak i dalej). Ja nie pomyślałem o tym, że wokół budynku będą ścieżki i trochę kolizji było. Byłem bardzo zadowolony z rekuperacji, nie mam możliwości podłaczenia gazu, tak wiec mam ogrzewanie elektryczne caleo I sprawdza się. Z bardziej smart spraw - uważam, że smart rzeczy na wifi dokłada się w stanie zastanym - nie planował bym tylu urządzeń wifi w fazie budowy. Instalacja ethernet - TAK. Och, nie zrobiłem bramy wjazdowej, teren przed garażem nie ogrodzony - wygoda w parkowaniu i masa miejsca na auta, jeśli ktoś nas odwiedza (nie wspomnę, że nie trzeba wydawać na bramę i jej automatykę).
  14. Ja mogę polecić Geberit - raz, że jakość, dwa, że nawet przy przewierceniu spłuczki da się ją załatać bez kucia ściany (przynajmniej w większości przypadków), trzy, że części zamienne są dostępne przez 25 lat od zakupu. Jesli chodzi o samą miske, to całkiem niezły stosunek jakości do ceny oferuje firma Rea.
  15. Ja powiem jak jest na swoim przykładzie. Pompa ciepła (porządna) na nasz dom to koszt ok 50-60 000zł. Do tego warto byłoby założyć panele, liczmy chociaż 5kw, koszt ok 19 000zł. Daje nam to 69 000zł inwestycji. Panele produkują na pompę, jest super. Dopóki nie skończy się 5letnia gwarancja na pompę i nie zacznie się coś psuć. Pieprzenie się z serwisami, wymiany części. Dajcie spokój A teraz opcja 2, na którą się zdecydowaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Maty i folie grzewcze na całym domu. Wyniosły nas ok 16 000zł. Mamy 15/20 lat gwarancji. Jedyne co się może zepsuć to termostat za 100zł. Do tego założyliśmy panele, no w tym wypadku 2x więcej bo maty pobierają więcej prądu, czyli założyliśmy 10kwp. To starczy nam na ogrzewanie domu. Na panele wydaliśmy 36 000zł. Zatem 16+36 = 52 000zł cały zestaw i mam gdzieś rachunki za ogrzewanie. Nie muszę robić przeglądów pieca, serwisów, pierdół. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Ostatni rachunek za prąd 80zł Tak, możecie wytykać co będzie jak zmienią zasady rozliczania fotowoltaiki. Wtedy będą banki energii i tyle. Na razie nie ma co gdybać, liczy się jak jest teraz. Jesli interesuje Was tematyka ogrzewania elektrycznego polecam kontakt z nimi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...