Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marcinkowski13

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O Marcinkowski13

  • Urodziny 03.02.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    35-069
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Marcinkowski13's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mija już dwa miesiące od skończenia tynków c-w a w niektórych miejscach są dalej wilgotne. Majster mówi że po 2 miesiącach już im nic nie grozi ale mam obawy. Dogrzewanie kozą wchodzi w grę ale trzeba gdzieś rurę wpiąć, poza tym gdzie mam ja wstawić jak dom 120 m i w różnych miejscach jest wilgotno. Troche tu trochę tu, a co z ta rurą? trzeba by pewnie siedzieć non stop na budowie i dokładać drewna. Jest sens bawić się w grzanie?
  2. Mam pytanie, w połowie listopada skończyłem tynki cementowo wapienne w domu, dom w stanie surowym zamkniętym. Podczas aplikacji było ok 10 stopni, ale bardzo powoli to schnie, na ścianach gdzie niegdzie pojawiają się jeszcze krople wody, pytanie czy w takich temp ok 1-2 stopnie w plusie wietrzyć dom czy lepiej nie otwierać okien? na noc wiadomo zamykam bo przymrozki ale w dzień? Z tego co mówią tynkarze to już raczej nic nie powinno się z nimi stać ale jaką pielęgnacje polecacie?
  3. Możesz to rozwinąć? dlaczego nie wykonam tradycyjnej więźby? Planuję kopertę, wiadomo będą jakieś słupy. O jakich ścianach i podciągach piszesz?
  4. Nad piwnicą planuje Terive, wiadomo będzie intensywnie użytkowany ale zastanawiam się jaki strop zrobić nad parterem bo na poddasze nie planuje w ogóle wchodzić, no chyba że jakaś konserwacja albo naprawy połaci. Cały skład będe miał w dużej piwnicy.
  5. Podobno strop drewniany siłą rzeczy przepuszcza ciepło i dodatkowo trzeba docieplać połacie, tak dla pewności. Może się mylę?
  6. Chce ocieplać strop, tylko zaznaczyłem że oprócz docieplenia stropu musiałbym docieplić też połacie dachu, przy stropie lanym ten koszt by mi odpadł bo jak się dociepli strop odpowiednio grubym styropianem nie ma potrzeby docieplać dachu. Cenowo i tak drewniany wychodzi taniej tylko czy warto biorąc pod uwagę przyszłe użytkowanie. Mówisz że ściany mogą pękać co jeszcze?
  7. Witam. Z pewnych względów muszę budować dom z pełnym podpiwniczeniem, będzie to dom parterowy o wymiarach 12x12m i w związku z tym że będzie duża piwnica nie bedę potrzebował użytkowego poddasza i teraz pojawia się pytanie: czy nie lepiej nad parterem zrobić strop drewniany? będzie tańszy niż lany. Dach koperta o spadzie 25 stopni. Drewniany będzie tańszy ale nie wiem czy to się opłaci w przyszłości jeśli chodzi o grzanie, z tego o czytam to siłą rzeczy będę ogrzewał większą kubaturę. Gdybym robił lany to bym ocieplał tylko strop a tak to muszę ocieplić strop oraz dach. Czy stropy drewniane nie są kłopotliwe w późniejszym użytkowaniu? Podzielcie się waszym doświadczeniem.
  8. No własnie. Koszt piwnicy to 20-30% kosztów domu, ale mając już wylane ławy i zrobiony wykop to może opłaca się w to iść. Piwnica na tak małej działce bardzo sie przyda, tylko czy pod całym domem? to jakieś 120m2. Nie robiąc garażu to masa miejsca. Nie trzeba przypadkiem w piwnicy utrzymywać jakiejś temperatury żeby w domu się nie wychładzało? Może własnie dlatego opłaca się np. połowę zasypać. A czy jeśli zdecydowałbym się zasypać całość to w trakcie zasypywania musze chyba robić fundament pod nowy dom? Bo chyba bez sensu byłoby zasypywać do poziomu 0 a potem zaraz kopać pod nowe fundamenty. Wiem że wszystko się da, tylko mnie interesuję wersja budżetowa:)
  9. A jaki mniej wiecej byłby koszt zasypania takiego dołu? Moze opłaca sie zasypac i stawiać zupełnie nowy dom bez piwnicy taki jaki mi sie podoba a nie narzucony z gory obrys. Z drugiej strony juz mam wylane ławy, jakis koszt odpada, No i mialbym piwnicy co przy tak małej działce jest na korzyść. Mam dylemat.
  10. Ja ta dzialke dostalem po rodzinie co zrezygnowali z budowy. A czego doradzacie garaż w piwnicy? To moze chociaz jakies wejście z zewnątrz zeby mozna bylo wnieść cos większego w razie czego
  11. Czy ktoś może doradzić? Mam działkę 6 arów i an niej wykopany dół z wylanymi ławami pod dom z piwnicą na głębokości 1,4m. Dom miał być piętrowy z pełnym podpiwniczeniem o wymiarach 12x12m. Kawał chałupy. Ławy solidne 60cm i 40cm. Ze względu na obniżenie kosztów chciałbym zbudować dom na tych ławach, w tym obrysie, tylko parterowy z pełnym podpiwniczeniem, w piwnicy garaż. Zastanawiam się też czy potrzebuje aż tak dużęj piwnicy, opłaca sie część zasypać i wykorzystać tylko połowę? czy to bez sensu jak wykop już zrobiony? Rozważam również zasypanie całego dołu i bdowę małego domu piętrowego bez piwnicy? Jaki byłby koszt zasypania i utwardzenia tego gruntu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...