Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

irek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

irek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dorzucę swoje 5 groszy chyba mi wybaczycie. Przy okazji kupowania Styroduru Roofmate w firmie UniTrend koło W-wy ( dystrybutor ) firma jest z Krakowa http://www.unitrend.pl gorąco mnie namawiano na ocieplenie dachu właśnie Super Polinium, Właściwości wyrobu zachęcające, skusiłem się na 3 m2 ( cena i tak była barierą na mój dach) Zacząłem próbować przytwierdzać do krokwi i okazało się że każde przekłucie powoduje takie osłabienie, że natychmiast super materiał kosmitów rozrywał się. I tak skończyła się przygoda z tym cudem , wybrałem Delta –Fol-Reflex
  2. Nie wiem ile kosztuje wykonanie badań geologiczny ale za studnie 28m z rurą 115 zapłaciłem 5600PLN,ludzie którzy się tym zajmują znaleźli miejsce od razu. Jeśli chodzi o pompę wybór należy do Ciebie. Jest tego mnóstwo na rynku. Ja kupiłem Grunfosa SQL5-70 + zbiornik ciśnieniowy 100l + regulator ciśnienia cały zestaw kosztował 2800 w hurtowni. Zaznaczam, że jest studnia głębinowa o dużej wydajności ciśnienie do 7 Atm (dochodzą do tego jeszcze inne czynniki np.wysokość podnoszenia ) ale studnia nadaje się do ogrodu ze zraszaczami. Największy problem sprawiła mi studzienka, dlatego, że mam podmokły grunt uszczelniałem ją kilka razy w zwiazku z tym i koszty rosły. To co wykonała mi ekipa to rozpacz na wiosnę woda gruntowa nalewała mi się do rury z pompą. jeśli nie planujesz dużego zapotrzebowania polecam hydrofor w pomieszczeniu koszt dużo mniejszy.
  3. Mam ten sam problem cięknące kominy bez wakaflexu, tyle, że za namową dekarza zaufałem wyrobowi pod nazwą SPECJALISTYCZNY USZCZELNIACZ DEKARSKI który po miesiącu odkleił się od klinkieru, a miał być doskonały.W tej chwili czekam na poprawki które ma wykonać, czyli nacięcie komina i wpuszczenie blachy w sczelinę jest to chyba najpewniejsza metoda którą preferowałem od początku niestety zamiast własnej intuicji zaufałem dekarzowi.
  4. Obiecałem przedstawicielom firmy Euronit, że wolnej chwili zrobię im wspaniałą reklamę i właśnie chciałbym podzielić się z wszystkimi moim doświadczeniem z tą firmą. W połowie sierpnia za namową ekipy wykonującej dachy zamówiłem dachówkę tejże firmy. Nie uwierzycie co przywieziono mi na plac budowy, dostarczono mi dachówkę z 99 roku która była porośnięta mchem i zamiast koloru grafitowego przeważała zieleń. Na domiar tego 30% procent było w kawałkach. Jedynym szczęściem było to, że jeszcze nie uregulowałem płatości. Po zgłoszeniu problemu do hurtowni dowiedziałem się, że na oględziny muszę poczekać dwa tygodnie bo przedstawiciel jest na urlopie. Niestety mimo wielu prób robota została wstrzymana. Kiedy już się zjawił pan zwany przedstawicielem pierwsze jego słowa były ( no czego pan chce to normalne że materiał jest z roku 99 i część z 00) W takim razie odpowiedziałem , że może to zabierać ja za nic nie zapłacę. w tym momencie pan spuścił z tonu i oddalił sie w celu wykonania telefonu. Z całej rozmowy słyszałem tylko kilka przekleństw i po dwóch dniach znalazła się nowa dachówka . Po długim oczekiwaniu ekipa przystąpiła do pracy i znowu zdziwienie przy rozpakowywaniu jedna dachówka była przyklejona do drugiej po oderwaniu zostawał goły beton , farba zostawała na kolejnej, kolejny problem przy gąsiorach, połowa nie nadawała się z powodu połamanych rogów w transporcie . Nie miałem już czasu na przestoje wybraliśmy to co się nadawało, resztę znowu wymieniano ale już załatwił to hurtownik. Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o info na priv prześlę zdjęcia jak wygląda dachówka EURONIT bez farby. To tyle w dużym skrócie bez opisywania reakcji psychicznych na zaistniałą sytuację.
  5. Myślę, że wszyscy w tym temacie mają po części rację, ale jest jedna sprawa którą proponowałbym przestrzegać mianowicie ŻADNEGO łĄCZENIA W PODŁODZE. Miałem wykonaną instalację co w miedzi cwo i zw w PCV. Stało się tak, że po miesiącu zauważyłem mokrą ścianę , okazało się że pod naciskiem posadzki pękło kolanko plastikowe, jak by tego było mało w innym pomieszczeniu przeciek na lutowaniu na szczęście jeszcze posadzka nie była wylana. Wszystko to wydarzyło się po próbie ciśnieniowej.W tej chwili wykonuję instalację prawie od nowa ale już w rurach PEX-AL-PEX firmy Valsir wszystko z rozdzielaczy. Nie chcę nawet o tym myśleć co by było gdybym położył już terakotę i parkiet można by już tylko skakać z mostu.
  6. Mam problem jaki wybrać wkład kominkowy do ciągłego ogrzewania w granicach 15 KW. Słyszałem,że najlepsze są wkłady norweskie, czy wiecie gdzie w W-wie można je obejrzeć i czy naprawdę są najlepsze. Oglądałem francuskie Supra - też ponoć dobre, ale nie jestem do końca przekonany. Bardzo proszę o opinie i wasze doświadczenia. Zależy mi na bardzo solidnym wkładzie, bo zamierzam głównie kominkiem ogrzewać dom.
  7. Nie polecam płyty g-k,zdecydowalem sie na tynk gipsowy Knaufa 75 jest rewalacyjny. Wszystko oczywiście zależy od fachowców u mnie zrobili bardzo dobrze. Płyta ma zbyt wiele wad przede wszystkim często zarysowuja sie laczenia,nawet bardzo dobrze obsadzone gniazdka po pewnym czasie sie wyrywaja, trudno cokolwiek zawiesic bez specjalnych kolkow, nie oddycha tak jak tynk gipsowy raz namoczona nie odda tej wilgoci bez uszczerbku na strukturze. Także jeszcze raz odradzam.
  8. Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi doradzić jak sobie z tym badziewiem poradzić. Zastosowałem się do wszelkich zasad murowania klinkieru stosując specjalną zaprawę Quick-Mix, klinkier firmy Hanson I gatunek (niby), odpowiednia konsystencja itd. Niestety nadal białe plamy się pojawiają. Jedni doradzają żeby cegły wyczyścić chemią i zaimpregnować inni żeby tego nie robić.Napiszcie co o tym sądzicie, może ktoś miał podobne doświadczenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...