Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aniol83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O Aniol83

  • Urodziny 08.07.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bydgoszcz
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Aniol83's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Trzeba i przyjmuje na klatę natomiast nadal nie zgadzam się z opisanym przez Ciebie podejściem. Jedno to nieznajomość prawa a drugie to wprowadzanie w błąd wnioskodawcę. Jeśli ktoś wymaga dokumentu "Komisji (UE) 2016/631 – NC RfG" i go otrzymuje powinien go reflektować. Odnoszę się do regulaminu względem wypełnianego wniosku a tam widniało załączyć owy certyfikat a nie zapoznać się z listą. Natomiast samo NC RfG dotyczy zgodności urządzeń z unijnym kodeksem sieci, który przedstawiłem i oficjalnie nie ma nic wspólnego z listą. Dlatego prędzej czuje się oszukany przez polskie podejście niż producenta.
  2. Nie będę nikogo oczerniać, ponieważ mikroinwertery to mój wybór i to możliwie najlepsze rozwiązanie techniczne. Natomiast nie rozumiem potrzeby dołączania certyfikatów „Komisji (UE) 2016/631 – NC RfG” do wniosku, skoro taki posiadam i nie jest on brany pod uwagę. W zgłoszeniu powinna być informacja jawna sprawdzenia czy mikroinwerter jest na liście a nie prośba o załączenie certyfikatu, jeśli on nic nie zmienia. Natomiast zapoznanie się z NC RfG jest dla mnie normą sprawności urządzenia a nie listą PTPiREE, względem zgłoszenia do firmy Enea w całym wniosku nie występuje nic na temat listy PTPiREE. Wraz z początkiem sierpnia weszły w życie nowe zasady certyfikacji falowników, wynikające z Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/631 z dnia 14 kwietnia 2016 r. Producenci mają obowiązek potwierdzenia zgodności urządzeń z unijnym kodeksem sieci, przedstawiając operatorom certyfikat NC RfG (ang. Network Codes Requirements for Generators) Taki dokument otrzymałem od producenta i załączyłem do wniosku. Dlatego nie rozumiem, że jedne osoby mają zgłoszenie zaakceptowane a inne nie, posiadając podobny sprzęt. Do tego jeśli mam zgodność z normą to dlaczego nie został produkt uznany. Jak wspomniałem na liście nie widzę mikroinwerterów.
  3. Witam, składałem zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji do sieci przed 1 kwietnia 2022, aby zachować stare warunki. Zgodnie z pkt. 6 na stronie drugiej zgłoszenia rozumiem, że złożony dokument powinien być rozpatrzony w maksymalnie 30 dni, skoro we wspomnianym pkt. widnieje informacja „przewidywany termin dostarczania energii nie później niż 30 dni od daty zgłoszenia” a tak się nie stało. Na dniach, czyli po przekroczeniu wspomnianego terminu otrzymałem informację o odrzuconym zgłoszeniu. Jako powód odrzucenia poinformowano mnie, że „przyłączany inwerter (falownik) nie został wymieniony w wykazie certyfikowanych urządzeń na stronie PTPiREE". Odrzucenie zgłoszenia nie jest dla mnie zrozumiałe z paru powodów. • Nie było informacji w zgłoszeniu, iż przyłączone mają zostać produkty tylko z wymienionych na liście PTPiREE. • Sprzęt posiada deklaracje zgodności „Komisji (UE) 2016/631 – NC RfG” o której mowa w zgłoszeniu jak i piśmie zwrotnym dotyczącym odrzucenia. • Na liście PTPiREE nie ma żadnego modelu mikroinwertera WVC, natomiast jest to model dość powszechny i sprzedawany w kraju, chociażby na popularnych serwisach, wiele osób składało zgłoszenia z różnymi modelami WVC i nie ma odrzuconych zgłoszeń, jeśli posiadały załączone wspomniane deklaracje. • Przeglądając wspomnianą listę PTPiREE nie widzę klasyfikacji mikroinwerterów, spoglądając wyrywkowo modele sądzę, że lista dotyczy tylko inwerterów oraz falowników fotowoltaicznych. Proszę o pomoc forumowiczów w odwołaniu się od otrzymanego pisma, naprowadzenie na prawnika, który ma doświadczenie w danej dziedzinie i chętnie zająłby się sprawą. Załączam link do dokumentu pdf z omawianymi wcześniej aspektami. Poniżej znajduję się również krótka notka dotycząca dokumentu. Dokumenty dotyczące sprawy. Notka: - strona 1-2 | Pismo odnośnie odrzucenia zgłoszenia; - strona 3-4 | Dwie strony wniosku z występującymi aspektami dotyczącymi NC RfG; - strona 5 | Karta katalogowa omawianego modelu; - strona 6-7 | Deklaracja zgodności modelu z wymogami Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/631 – NC RfG - strona 8-9 | Deklaracja zgodności modelu składana przez dostawcę zawierająca Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/631 – NC RfG; - strona 10-12 | Certyfikaty CE, EMC, LVD.
  4. Witam, tzw. płaski dach i na nim (mida pv 250 s5, papa polimerobitumiczna dachowa i hydroizolacyjna) czyli wedle mnie asfaltowa - termozgrzewalna. Obecnie chcę położyć kolejną warstwę takiej papy i tu moje pytanie. Czy można użyć lepiku na zimno ABIZOL KL DM i jednocześnie podgrzewać papę przy kładzeniu? Czy rozpuszczalnik z lepiku nie zapali się? Czy lepiej kłaść na zimno czy metoda bez lepiku i zgrzewać.
  5. Wolałbym zachować drzwi 90-tki niż dawać po 5cm z każdej strony wypust. Zastanawiam się czy można stosować ościeżnice regulowane z jakimiś maskownicami.
  6. Witam, mam dylemat przed zakupem drzwi i ościeżnic. Mam parę miejsc w domu gdzie nie wiem, jakie ościeżnice zastosować a wolałbym nie mieszać, co drzwi inną. Chyba najprościej przedstawię zdjęcie. Zdjęcia: Rysunek uproszczony. Perspektywa nr1. Perspektywa nr2.
  7. Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Jak to wygląda ze zmianą taryfy bez odbioru w Enei? Zadzwoniłem na infolinie i powiedzieli, że nie ma na oświadczenie a nawet jak jest to muszą być papiery złożone odbioru już w starostwie. Biuro obsługi również odesłało mnie, że nie ma możliwości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...