Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aceman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

aceman's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Po co rury zostaną ocieplone? Gdyż poddasze jest nieocieplone a przy nieocieplonych rurach spiroflex nie wytworzą się skropliny? a w prosty sposób tłumacząc czy nie będzie ciekła tamtędy woda gdy w zimie w pomieszczeniach ogrzewanych, przy nieogrzewanym poddaszu różnica temperatur nie spowoduje skraplania się? taki test przeprowadziłem w ubiegłym roku (na rurze PCV która tylko do testu wyprowadziłem na poddasze i 50cm nie ociepliłem to kapała woda w zimie). Czy ktoś już stosował zwykłe aluminiowe spiroflexy do wentylacji?
  2. Nie, chodzi oto że komin(kanał) wentylacyjny jest zrobiony natomiast te 0.5m to odległość która muszę dorobić aby połączyć pokój do kanału wentylacyjnego. Najważniejsze pytanie moje dotyczy tego czy mogę je wykonać z rur spiroflex (aluminiowe), które zostaną ocieplone czy jedyną opcją jest wykonanie ich z rur spiro (ocynk) jednak bardzo ciężko będzie mi nimi to wykonać. I czy rurą także spiroflex ocieploną (aluminiową) mogę wykonać wyprowadzenie z drugiego pokoju do daszku które jest wyprowadzone nad dach.
  3. Witam, Chcę wykonać wentylację grawitacyjną 3 pomieszczeń (każda oddzielnym kanałem). Wentylacja będzie przechodziła z pomieszczeń ogrzewanych przez poddasze nieogrzewane, jedna do komina wentylacyjnego druga bezpośrednio do dachu zakończona daszkiem. Rury które zastosuje oczywiście zostaną ocieplone. Moje pytanie jest takie: Czy mogę w tym przypadku zastosować rurę spiroflex? ocieploną 25mm / ewentualnie nieocieploną i docieplić 50mm. Przewód z jednego pomieszczenia będzie miał ~0.5m dostęp dość trudny trzeba wykonać 2 niewygodne zgięcia które ciężko było by wykonać rura spiro ocynk. Drugi przewód będzie przechodził przez poddasze nad dach i długość to w moim przypadku wysokość strychu ~2.5m. Oczywiście rura zostanie docieplona 5mm Czy takie zastosowanie może zostać wykonane? Nie są to długie odcinki, a wykonanie ich z rur ocynkowanych spiro może być trudne do wykonania. Czy przepływ powietrza w rurach spiro np 125 bądź 150 będzie wystarczający. Oczywiście pragnę dodać że będą to tylko i wyłącznie kanały do wentylacji grawitacyjnej z całkowitym brakiem dostępu do kominów spalinowych.
  4. To w takim wypadku jak rozwiązać problem wentylacji? Z tego co słyszałem nie wolno łączyć wentylacji do jednego komina w przypadku różnych poziomów wpięcia. To jak robiona jest wentylacja u osób które mają tylko 1 kanał wentylacyjny? (Czy coś może się stać złego gdy zostaną rury PCV?) ich jest raptem po pół metra z każdego pomieszczenie.. jak nie to czym zastąpić?
  5. Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym prosić o nie krytykowanie rysunku gdyż jest tylko poglądowy jak wentylacja wygląda. Otóż w ubiegłym roku nie posiadałem wentylacji w tych pomieszczeniach i wykonałem "prowizorkę", która wygląda jak na obrazku Sytuacja wygląda następująco: 1 obieg wentylacyjny podpięty rurami PCV do komina wentylacyjnego (stary komin spalinowy, który przerobiłem na wentylacyjny gdyż nie miałem innego wyboru.) Czy takie rozwiązanie może pozostać? Zdaję sobie sprawę że pomieszczenia powinny być podpięte do jednego komina wentylacyjnego własnym obiegiem jednak będzie to bardzo ciężkie do wykonania w mojej sytuacji. Chcę dodać że wentylacja wykonana jest na stropie w jednym poziomie.
  6. Szczerze nie mam pojęcia czy chodzi tutaj o byle jaką glinę i wapno.. czy o coś specjalnie przeznaczonego do tego.. Nie znam nikogo kto by takim sposobem ocieplał a poza tym nikt mi tego jeszcze nie proponował... I nie widziałem że coś takiego się jeszcze wykonuje.
  7. Bardzo dziękuję za zainteresowanie się tym tematem.. owszem prostej odpowiedzi na to nie ma.. ja rozumiem że informację na pewne rzeczy muszę znać, uczyć sie, douczyć, jak coś działa... zdaję sobie sprawę że jedni odpowiedzą tak drudzy inaczej. Bo gdyby pod kasetonami była folia paraizolacyjna nie było by tematu.. ale jej nie ma i boje się różnicy temperatur pomiędzy pomieszczeniem mieszkalnym np w zimie +20 a stropem -10 i utworzenia skroplin pomiędzy deskami.. dlatego tez paraprzepuszczalna (membrana) wydaje się rozsądnym wyjściem, a paroizolację chyba będę musiał sobie odpuścić... Jeżeli chodzi o przestrzenie wentylacyjne jest to grubszy temat, nie na moją wiedzę więc mogę tylko słuchać czytać szukać różnych rozwiązań.
  8. A odpowiadając na pytanie z serii. Dlaczego wełna - Bo mam. (Nie jest to kwestia tego że ją posiadam ale także kwestia finansowa...) Nie każdy śpi na kasie i może sobie wydawać tysiące na lewo i prawo.. Prawda jest taka. Przykładowo: gdybm miał wolne 5 tysięcy to bym zrobił to inaczej.. zerwał trzcine i zrobił tak jak ma być ale nie mam ... gdybym miał 20 tys zminiłbym dach.. zrobiłnym strop od nowa.. ale nie mam dlatego to w odpowiedzi "Bo mam wełne to jej użyję:
  9. Gdybym znał odpowiedzi na te pytania które napisałeś w poście powyżej... to nie byłoby mnie tutaj... Nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat DLATEGO SIĘ PYTAM.. jak wykonać "JAKIES KONCEPCJE?" jak to można zrobić inaczej? A nie tylko kontrpytania na te które ja zadaję.. Ja zadaję pytanie bo się nie znam i chcę odpowiedzi.. a puki co sam muszę sobie odpowiadać na własne pytania dlaczego chce tak robić itp... kompletnie nie wiem czy moja koncepcja jest dobra... jak jest to można odpowiedzieć RÓB, jak nie ... to jak inaczej postąpić?!
  10. Proszę nie oceniać ilustracji a to czy wykonanie w ten sposób warstw stropu.
  11. Ponadto zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem będzie pewny rodzaj uszczelnienia dachu poprzez nałożenie paraizolacji na krokwie? Jeżeli chodzi o przestrzeń nadal pozostanie ok20cm wolnej do swobodnego odparowania gdybyb już faktycznie coś przeciekło.
  12. Dzięki za odpowiedź właśnie czegoś takiego się boję. Dlatego nie chcę dawać paraizolacji bezpośrednio na deski - tzn wg nie będę jej dawał, natomiast zamierzam dać wełne bezpośrednio na deski, na wełnę folię paraprzepuszczalną (membranę), kontrłaty krzyżowe dzięki którym uzyskam tą przestrzeń wentylacyjną. Jeżeli chodzi o poddasze: nie jest ocieplone więc z wentylacją grawitacyjną tam nie będzie problemu. Zastanawia mnie tylko jeszcze jedna rzecz... czy bezpośrednio na deski mogę położyć wełnę? Czy tam też należy zachować przestrzeń wentylacyjną np 2cm? rozciągnięty sznurek, żyłka na której będzie spoczywała wełna??
  13. Jak to mówią ilu fachowców tyle różnych rozwiązań.. Ja po prostu nie chcę nic głupiego zrobić dlatego chcę się doradzić? A szczelina wentylacyjna po to aby w przypadku dostania się skroplin na folię paroprzepuszczalna mogły swobodnie odparować.
  14. Taką poradę dostałem od "Fachowca" osoby która się tym zajmuje ja tylko przytoczyłem jego słowa. Równie dobrze mogę jej nie dawać tylko całość zapełnić wełną mineralna.
  15. Całość będzie wyglądała tak: Od strony mieszkalnej: -Kasetony -Styropian -Tynk z trzciną -Deska - Tutaj miała być folia paraizolacyjna lecz mi ją odradzono ponieważ może wytworzyć "punkt rosy" pomiedzy folią a deskami -Wełna -Folia paraprzepuszczalna -Szczelina wentylacyjna 2-3cm -Płyty OSB Nad plytami OSB zostaje więźba dachowa nieocieplona. Czy takie ułożenie może być zastosowane???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...