Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fafikdog

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Fafikdog

  1. Płyta fundamentowa pod domek drewniany na zgłoszenie: - gruba folia budowlana x2 - docieplenia za pomocą styroduru wodoodpornego xps gr. 10cm po całości i obwodowo powierzchni domu - zbrojenie siatką zbrojeniową fi 8 po całości powierzchni domu plus dozbrojenie obwodowo drutami fi 12 - całość beton B-25 gr. 20cm Jaką izolację dać z zewnątrz? Papa, dysperbit?
  2. ziałka leśna (własność 1/1), na ~150m2 mam zgodę na wyłączenie z produkcji leśnej. Dostęp do tej działki odbywa się przez działkę, której jestem właścicielem w 1/3 (nazwijmy ją "dojazdowa"). Całość w MPZP oznaczone jako Ut/ML – teren zabudowy usług turystyki i zabudowy letniskowej. Czy działka "dojazdowa" musi zostać wyłączona z produkcji leśnej?
  3. Jak skrócić taką złączkę? Można rozciąć harmonijkę i wkręcić jedną w drugą na dajmy na to 10cm. na klej Mamut? Zda egzamin?
  4. Strop jest dużo grubszy. Zrezygnowaliśmy jednak z odpływu liniowego na rzecz takiego brodzika. Temat do zamknięcia.
  5. Chyba sobie odpowiem sam: nie wystarczy. Wysokość odpływu min. 7,5 cm + spadek na długości 140 cm to 3 cm daje 10,5 cm - pozamiatane.
  6. Nosimy się z zamiarem remontu łazienki i marzeniem jest odpływ liniowy, taki: Zestaw odpływ przyścienny DUO pod płytkę czarny i suchy syfon - VOGI (vogi-sklep.pl). Wysoki na 7,5 cm - odpływ jest bardzo blisko. Z pomiarów na klatce schodowej wynika, że grubość stropu to 11cm. Wystarczy?
  7. Okno drewniane, w celu uchylenia okna (zamiast otwarcia) trzeba zmienić ustawienie przekładni (zdjęcie). W przekładni złamał się jeden element i chciałem dokupić/wymienić. Jak to ustrojstwo się nazywa? Jak tego szukać?
  8. Okno jak na zdjęciu: - brak jakiegokolwiek logo - bliżej wnętrza jest uszczelka - bliżej zewnętrza tylko miejsce po uszczelce: → szerokość rowka 3 mm → głębokość rowka 4 mm Jakie uszczelki tam powinny być? [ATTACH=CONFIG]469210[/ATTACH]
  9. Ogrodzenia jeszcze nie ma
  10. Dzień dobry Wszystkim. Czy na działce leśnej (w MPZP oznaczonej jako ML - zabudowa letniskowa) można wyciąć drzewa na zgłoszenie/pozwolenie (w zależności od drzewa) czy najpierw trzeba wyłączyć dany obszar z uprawy leśnej?
  11. Po wystąpieniu o przyłącze elektryczne ziemne (i po wszystkich formalnościach) zakład energetyczny stawia skrzynkę, i tutaj mam pytanie do doświadczonych: 1- w skrzynce jest licznik czy dopiero na budynku? 2- jeżeli zostanie postawiona skrzynka, a nie będzie dalej instalacji (brak budynku) to czy są naliczane jakieś opłaty? Jeżeli tak to w jakiej wysokości? Dzięki z góry za podzielenie się informacjami.
  12. Dzięki. Okazało się, że na pierwszym miejscu jest Wyłączenie gruntów leśnych z produkcji.
  13. Aktualne przepisy dotyczące wycinki drzew wyglądają tak: "Konieczne będzie zgłoszenie zamiaru usunięcia, gdy obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm od ziemi przekracza: • 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego; • 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; • 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew. [...] Obowiązek uzyskania zezwolenia nie dotyczy m.in.: drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza: - 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego, - 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego, - 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew; [...] Jeżeli drzewo rośnie na nieruchomości, stanowiącej własność osób fizycznych i jest usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, to wymagane może się okazać dokonanie zgłoszenia zamiaru usunięcia drzewa. Obowiązek taki istnieje, gdy obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza: 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego; 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew." Czy dobrze rozumiem, że jeżeli drzewo na wysokości 5cm ma mniej niż 50cm obwodu mogę ściąć takie drzewo czy muszę taki fakt zgłosić? Jeżeli nie muszę zgłosić to czy ktoś to weryfikuje w jakikolwiek sposób? Jeżeli muszę zgłosić to czy wszystkie? Również takie, które mają np. 5cm obwodu? Działka rekreacyjna (Ut/ML) do użytku prywatnego. Do tego jak się okazało, ddziałka leży na obszarze Natura 2000 - obszary siedliskowe (w MPZP oznaczona jako Ut/ML: "Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami C1Ut/ML – C9Ut/ML ustala się przeznaczenie: 1) podstawowe: zabudowa usług turystyki, zabudowa letniskowa; 2) uzupełniające: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna."). Macie jakieś doświadczenia związane z takimi działkami, wycinką drzew na takich działkach?
  14. Nosimy się zamiarem kupna działki rekreacyjnej (w MPZP oznaczenie Ut/ML – teren zabudowy usług turystyki i zabudowy letniskowej) i chcemy tam postawić domek letniskowy (Link do MPZP). Ponieważ nie mamy w ogóle doświadczenia w tych tematach mam pytanie: co dalej? W jakiej kolejności powinno załatwiać formalności (po zakupie - jest blisko ). Na logikę wydaje się, że tak: 1- wystąpienie o przyłącze elektryczne 2- wystąpienie o przyłączenie do sieci wodociągowej 3- zrobienie ogrodzenia 4- wybór projektu/wykonawcy domku 5- zgłoszenie budowy domku 6- zrobienie instalacji przyłączeniowej prądu i wody pod domek 7- przygotowanie podłoża pod domek 8- budowa Dobrze myślę, czy coś zmienić, a może coś pominąłem?
  15. Są również MNL, ale nie ta, którą jestem zainteresowany... Ta jest MN.
  16. Bardzo obszerna i profesjonalna lektura
  17. Dzięki. A jakie warunki muszą zostać spełnione, aby domek do 70m2 był uznany za całoroczny nie letniskowy?
  18. Czy na działce oznaczonej w MPZP jako "MN1 - tereny zabudowy mieszkaniowej - uzupełniającej zabudowę istniejącą" można postawić domek letniskowy do 70m2 na zgłoszenie? Pytam bo interesująca mnie działka ma oznaczenie j/w, a w Planie są również działki opisane jako: "MNL - tereny zabudowy mieszkaniowej o charakterze letniskowym" i obawiam się, że taka zabudowa dopuszczalna jest tylko na MNL. Macie jakieś doświadczenia?
  19. Własność i użytkowanie wieczyste: jak rozróżnić/rozpoznać te dwie formy własności po wpisach w KW?
  20. Z tego co udało mi się w międzyczasie zorientować: 1- kupując tę działkę staję się współwłaścicielem tej drogi dojazdowej. 2- skrzynka jest po drugiej stronie drogi dojazdowej, przypisana do tej działki (licznik już jest wewnątrz?) 3- czy oprócz warunków przyłączenia potrzebne są jakieś plany? Np sposób poprowadzenia kabla na działce.
  21. Droga prywatna właścicieli 6 działek wokół.
  22. Działka rekreacyjna (jeszcze niezakupiona), po drugiej stronie drogi dojazdowej skrzynka jak na zdjęciu. Co dalej? Trzeba kopać rów pod kabel? Załatwiać jeszcze coś dostawcą prądu? Jakieś plany? Dzięki za porady.
  23. Płytki dwuwarstwowe: 5 mm ceramika + 3 mm stal nierdzewna. Czym to ciąć? Czy maszynką z tarczą 180mm i tarczą jak na zdjęciu da radę bezproblemowo? Jakieś inne pomysły?
  24. Ścianka działowa z cegły w przedpokoju grubości 9 cm. Chcę wywiercić w niej otwór o średnicy 10mm pod kołek rozporowy, ale nie w poprzek tylko wzdłuż - otwór wiercony w powierzchni o szerokości 9 cm - z boku kończącej się ścianki. Nie rozleci się ścianka? I drugie: znalazłem na internetach info, że kołek 10mm wytrzymuje obciążenie ~247 kg. Jaka jest realna wytrzymałość takiego mocowania?
  25. W momencie zgrzewania rury były prowadzone "na nowo", w chwili obecnej są doprowadzone do baterii prysznicowej (jeszcze ~1,2 metra), a wszystko jest zabudowane płytkami i kabiną. Dostęp tylko w postaci małego okienka...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...