Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kwasik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kwasik

  1. Cześć, Zastałem następującą sytuację w mieszkaniu: W pokojach nawiewniki, w łazience kratka wywiewnik. Salon z kuchnią: dwie kratki obok siebie, pod sufitem: jedna wyciąg a z drugiej powietrze wieje do środka aż strach. Kratka z której wieje do środka jest zatkana elementem z gumową klapką, która uniemożliwia ruch powietrza do mieszkania. Druga kratka - wyciąg powietrza z mieszkania. Okap mam na pochłaniacz, także to nie wpływa na sytuację. Gumowa klapka zamykająca obija i hałasuje, stąd zacząłem szukać o co chodzi. I teraz pytanie: jaki jest cel kratki nawiewowej, skoro powietrze do mieszkania dostaje się przez nawiewniki w oknach? Na mój rozum powietrze wchodzi przez nawiewniki, żeby potem było wyciągane kratka pod sufitem. Nie rozumiem celu i funkcji kratki nawiewowej. Czy mogę ją zamknąć na calego w takim przypadku, żeby nie hałasowała? Dziękuję i pozdrawiam
  2. Ok, aktualnie zrobiłem tak, że wyczyściłem każdy element, złożyłem jeszcze raz to wszystko, psiuknałem Wd40 i skręciłem nakrętkę (mocno, ale nie do przesady). Od wczoraj nie dostałem ani kropli, kaloryfer dawałem na 5 na jakiś czas dla testu. Zakończenie rurki PP jest płaskie. Potem gumowa uszczelka w nakrętce tak jak piszesz. Gdyby znowu ciekło, mam kilka pytań na zakończenie: 1. Czy ta uszczelka i mały oring mają jakąś swoją nazwę? W sensie jak o to pytać lub szukać, bo w sklepach rozkładają ręce i chcą mi sprzedawać kompletne zawory itd. 2. Czym i co przesmarować gdybym składał to jeszcze raz w całość? Dzięki za pomoc!
  3. Niestety okazało się, że połączenie jest inne. W portkach jest łącznik metalowy z oringiem, a w nakrętce uszczelka gumowa. Będę wdzięczny za pomoc, co mogę poprawić w takiej sytuacji.
  4. Tak, to istotna uwaga Na szczęście mam odcięcie na klatce schodowej + zamknę portki przy grzejniku. Nie powinno mam nadzieję dużo wody wypłynąć z rur.
  5. Ok, dzięki za pomocne odpowiedzi. W takim razie w weekend biorę się za robotę: - najpierw wymienię większy Oring i wyczyszczę gniazda + WD40 przy wejściu do portek Sprawdzę szczelność Jeżeli nie pomoże to zostanie opcja B, czyli wymiana całej złączki PEX.
  6. Instalacja w niezmienionej formie ma ok. 8 lat. Kilka miesięcy temu pojawiła się potrzeba rozkręcenia wspomnianego połączenia, wcześniej nie kapało. Po ponownym skręceniu zaczęło pokapywać co jakiś czas. Mam jeszcze jedno pytanie: z jakich powodów nie uszczelnia się tego cieknącego gwintowanego łączenia? Jeżeli mało inwazyjne metody nie przyniosą rezultatów, to czy nakręcenie pakuł na to łączenie jest niedopuszczalne?
  7. Obraz wart tysiąc słów Ostatnie pytanie: jak dobiorę odpowiednią złączkę PEX? Dobierane są pod średnicę rurki, tak? 16 albo 20?
  8. Dzięki. Chciałbym skupić się tylko na tym jednym połączeniu, wolałbym nie wymieniać całego zaworu odcinającego. Czyli podsumowując powinienem: - rozkręcić łączenie - oczyścić wejście do zaworu - wymienić złączkę PEX z rurki - skręcić całość i nie dawać żadnej uszczelki na łączeniu PEX - wejscie do zaworu ? "wtedy dobrze uszczelka się ułoży" => tutaj masz na myśli oring czy jest jednak jakaś uszczelka na łączeniu pex-zawór?
  9. Czesc, Mam problem z pokapującym zaworem dolnym od grzejnika. Kapie dokładnie z dołu nakrętki jak na zdjęciu. Dociągałem śrubę, ale niestety bez rezultatu, mocniej już się nie da dociągnąć. I tutaj moje pytanie: Czy pomiędzy złączką PEX a wejsciem do zawrou jest jeszcze jakaś uszczelka, którą mogę dołożyć/wymienić? Czy uszczelnia się gwint zaznaczony na zdjeciu np. pakułami lub taśmą teflonową? Czy złączkę PEX dam radę wymienić w miarę prosto i wyjąć ją z rurki? Dzięki!
  10. Nie, nic nie stosowałem. U mnie się to nie sprawdzi, zapach pojawia się i znika, także wiem, że to jakaś nieszczelność od strony kanalizacji.
  11. Czesc, Konserwator z bloku zlokalizował potencjalną przyczynę problemu - odejście WC. Konserwator widzi dwie możliwości: sama biała rura wc jest za płytko w rurze kanalizacji i na łączeniu przedostają się zapachy. Druga opcja to, że zapachy docierają z przestrzeni wokół rury wc, zaraz przy dociętych kaflach. Poniżej wstawiam zdjęcia. Nie było mnie przy kontroli dlatego potem zacząłem się zastanawiać. Nie za bardzo widzę to, żeby spoza całego systemu kanalizacji był smród - przecież biała rura wchodzi ładnie w rurę kanalizacji. Powietrze sobie śmiga przy kaflach to fakt. Z drugiej strony biała rura powinna mieć taki uszczelniający kołnierz, który izoluje to wejście w ścianę. Będę wdzięczny za poradę. Dzięki. https://drive.google.com/drive/folders/1rHMvypDvJXXOod8Conh66HqffLj1xCje?usp=sharing
  12. Dzięki. 1. Sprawdzę bulgotanie przy wypompowywaniu pralki - ale jeżeli tak się dzieje to jest jakiś sposób, żeby sobie w miarę łatwo z tym poradzić? 2. Tutaj podobne pytanie - sam to dam radę zlokalizować czy to już kwestia modernizacji budynku?
  13. Czesc, Od jakiegoś czasu borykam się ze smrodem kanalizacji w łazience w bloku wielorodzinnym na 2 piętrze. Co najdziwniejsze jest jednak, że nie śmierdzi stale. Nieraz smród się pojawia, żeby zniknąć po kilku dniach na kolejne kilka dni. Nie mam pomysłu jaka może być przyczyna. Urządzenia w łazience: - umywalka - syfon sprawdzony i jest w porządku - sedes z bocznym odejściem rury - sprawdzony - prysznic z syfonem - sprawdzony - odejście pralki zasyfonowane - sprawdzone, rura syfonu owinięta taśmą izolacyjną, żeby było ciaśniej w ścianie Nieraz mam wrażenie, jakby po kąpieli trochę bardziej cuchniało, nieraz czuję to prosto z sedesu, ale pewny nie jestem, nie mogę zlokalizować niczego na stałe. Czy macie jakiś pomysł jaka może być przyczyna lub jak ją namierzyć? Dzięki!
  14. Ok, fajne pomysły. Mam już nad czym pracować. Dzięki. Jak zabezpieczyć najlepiej ścianę i ościeżnicę drzwi balkonowych? Zwykła taśma malarska da radę?
  15. Z wymontowaniem sam nie dam rady, to już będzie za duża operacja. Muszę sobie poradzić z zamontowanym na miejscu.
  16. Dzien dobry, Chciałbym zabrać się za renowację drewnianego progu przy drzwiach balkonowych. Próg nie wygląda już za dobrze, na górze łuszczy się lakier itd. Jak podejść do kwestii oczyszczenia tego progu? Pod główną powierzchnią mam jeszcze uskok niewidoczny na zdjęciu, tam jest całkiem wąsko. Czy użyć "Środek do usuwania POWŁOK Z DREWNA SYNTILOR" czy może samym papierem ściernym spróbować? Ewentualnie co zastosować po zmywaczu? Skrobać szpachelką i potem papier ścierny? Jak najlepiej oczyścić boki i rogi, gdzie próg styka się ze ścianą i oknami? Będę bardzo wdzięczny za porady. Pozdrawiam. https://drive.google.com/file/d/1bJjPac27kdztzC0IXE0y2FfKvFsrwa0W/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/1Ia69UWNKM7Yp-lESK9AhUH9qJJ3LhC34/view?usp=sharing
×
×
  • Dodaj nową pozycję...