Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ArturKolski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ArturKolski

  1. Jestem po wykonaniu wylewki, niestety brak doświadczenia spowodował, że podczas wykonywania wylewki rurki w kilku miejscach oderwały się od podłoża( zbyt słabe zamocowanie), a mi brakło czasu na ich ponowne przymocowanie ( wylewka już zaczynała wiązać ) i w kilku miejscach ( głównie łuki rurek, nie po całej długości ) mogą być nawet 1cm pod powierzchnią wylewki, zostawić czy dolewać kolejną warstwę ?
  2. Przerabiał ktoś może temat mieszania wylewek gotowych z worków np. Knauf FE50 Largo w betoniarce ? Nie powoduje to zbytniego napowietrzenia masy ? Pozdrawiam
  3. Dzięki ale niestety nie ma tam info o dylatacjach roboczych, zwłaszcza jak później te pola połączyć gdy oba jeszcze nie związały ale mają różnicę około 2h.
  4. Jakieś propozycje ?
  5. Dziękuję za informację, trochę obawiam się o grubość bo zalecana to 2cm więcej, a w okolicy nikt nawet nie ma wylewki anhydrytowej żeby cokolwiek zapytać.
  6. Ponawiam pytanie: Mam jeszcze pytanie o rodzaj wylewki samopoziomującej, na razie stawiam na Knauf FE50 Largo jednak jak pisałem wcześniej będzie ona w mniejszej grubości, a mianowicie około 2cm nad rurkami. Czy ktoś miał doświadczenie z wytrzymałością takich wylewek, ewentualnie może polecić inną firmę ?
  7. Witam, czy ktoś mógł by nakreślić jak wykonuje się dylatacje robocze ? Chodzi o wykonanie wylewki w sporym pomieszczeniu, gdzie nie dam rady samodzielnie urobić tyle wylewki aby pokryć wszystko.
  8. Dzięki za poradę, zdecydowałem się na perlit z gipsem po przeczytaniu kilku tematów i kontakcie z @adam_mk
  9. Witam, czy ktoś może polecić dobry sposób na wyrównanie pod wylewkę zamiast styropianu w warstwie około 0,5 do 2cm ? Chcę wyrównać podłoże pod wylewkę ale wolał bym zamiast układania kawałków styropianu wykorzystać jakąś ciepłą wylewkę w cienkiej warstwie typu perlitobeton tylko nie wiem na którą się zdecydować.
  10. Mam jeszcze pytanie o rodzaj wylewki samopoziomującej, na razie stawiam na Knauf FE50 Largo jednak jak pisałem wcześniej będzie ona w mniejszej grubości, a mianowicie około 1,5-2cm nad rurkami. Czy ktoś miał doświadczenie z wytrzymałością takich wylewek, ewentualnie może polecić inną firmę ?
  11. Niestety nigdzie nie znalazłem takiej informacji.
  12. Witam, nigdzie n ie mogę znaleźć informacji jaka jest zalecana proporcja wody dla tynku maszynowego Zeta w litrach. Może ktoś nakładał ręcznie i pamięta najlepszą proporcję ?
  13. Zabrałem się za tynkowanie i okazało się, że Zeta jest w obróbce dużo gorsza od Diamanta, przynajmniej tak mi się wydaje. Nigdzie w karcie nie znalazłem informacji ile wody jest zalecane do użycia na jeden worek ?
  14. Dziękuję za poradę, już wcześniej typowałem właśnie tą wylewkę Czy jest coś jeszcze lepszego/mocniejszego na rynku ?
  15. Mało informacji na ten temat znalazłem, a jeszcze mniej opinii, trochę obawiał bym się takiej instalacji.
  16. Dzięki za odpowiedź, zainteresuję się tym bardziej przed założeniem instalacji. Czy uważasz, że moja rozwiązanie opisane w tym poście ma sens ?
  17. Nie szukam tutaj żadnej oszczędności, robię to z uwagi, że grzanie mebli od spodu, które będą stały na samej podłodze, bez jakikolwiek przestrzeni wydawało mi się bezcelowe. Rozumiem, że według Ciebie w tym konkretnym przypadku nie warto pomijać tego odcinka ?
  18. Pisałem wyżej, od spodu jest garaż, gdzie planuję dać 10cm styropianu na sufit.
  19. Poprowadzę monolog, może kiedyś się komuś przyda Po wymierzeniu średnio mam dostępna 6-7cm, a w opisanym miejscu 3cm, wymyśliłem to tak, że w narożniku położę tylko 1cm styropianu xps ( poszukam najlepszego ) i nie będzie tam ogrzewania, a będzie rozłożone na pozostałej części podłogi oczywiście z pominięciem 70cm od ściany na której będzie zabudowa. Miejscami styropian będzie na 2-3 warstwach więc po każdej warstwie będę przesypywał piaskiem/perlitem tak aby nie tworzyły się puste przestrzenie. Na ogrzewanie rurka 16 i na to wylewka anhydrytowa samopoziomująca ( będę szukał najmocniejszej, ewentualnie dam cienkie zbrojenie )
  20. A co z anhydrytową ? Jej zalecana grubość na rurkami to 35mm, myślę, że mógł bym to delikatnie zmniejszyć i nie było by problememu ? Inna kwestia to styropian, który nie zmieści mi się w normalnej grubości więc zostaje mata izolacyjna, a od spodu ( garaż ) przykleję styropian 10cm o i tak miałem w planach.
  21. Może zapytam inaczej, jaką wylewką samopoziomującą użyć jeśli miejscami będzie miała grubość około 1cm nad rurkami ?
  22. Sam wszystko robię więc gwarancja mi nie potrzebna Zastanawiam się czy koś miał podobny problem i jak go rozwiązał.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...