Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

skinek1987

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O skinek1987

  • Urodziny 06.02.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zamość
  • Kod pocztowy
    22-400
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

skinek1987's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Miejsce w tablicy mam. Mogę dołożyć drugą różnicówkę i przełożyć do niej gniazdka pralki i suszarki. Tylko doradźcie jaka charakterystyka i prąd? Przypominam że oba urządzenia będą zabezpieczone indywidualnie wyłącznikami B16. Wyłącznik B10 klimatyzacji podepnę do różnicówki istniejącej, po przełożeniu wyłącznika pralki. Dzisiaj będę miał możliwość zerknąć do szafki licznikowej. Z ciekawości sprawdzę jakie zabezpieczenie mam puszczone na całe mieszkanie. Odnośnie remontu - przez 2 lata remontowałem pomieszczenia jedno po drugim. Na koniec została łazienka. Instalację będę musiał wkuwać częściowo na wykończonym korytarzu. Dla mnie to nie problem ale musiałem przekonać żonę.
  2. No i dałem się przekonać i zdołałem przekonać żonę. Skoro robię remont łazienki to wykucie kilku dodatkowych metrów na osobny przewód dla suszarki nie będzie dużym problemem. Założę B16, przewód 3x2,5mm2 i osobne gniazdko, a do klimy B10 i przewód 3x1,5mm2. Dziękuję wszystkim za cenne porady. Czy autor może zamykać temat? Jeżeli nie to proszę moderację o zamknięcie.
  3. Instalację mam 1 fazową - mieszkanie w bloku. Niedawno był robiony remont i prowadzenie nowego przewodu dla suszarki odpada. Ogólnie suszarka pracuje już pół roku, ale uczuliłem żonę żeby nie włączała obu urządzeń na raz. Pranie przerzuca do suszarki i dopóki nie skończy suszyć to nie nastawia drugiego prania. Skoro jesteśmy przy temacie zabezpieczeń i przewodów to zapytam jeszcze o klimatyzację. Przymierzam się do zamontowania klimy w salonie. Producent podaje następujące dane: przewód 3x1,5mm2, pobór prądu 1,9-4,8[A], pobór mocy 390-1100[W] i zaleca zastosowanie wyłącznika C16! W poprzedniej wersji katalogu (2017 rok) nie było dobranego zabezpieczenia a jedynie sugestia, aby było ono nie mniejsze niż 1,5x maksymalny pobór prądu. W związku z tym wywnioskowałem że wystarczy wyłącznik B10. Czy instalacja 3x1,5mm2 może być zabezpieczona wyłącznikiem C16? Jeżeli producent podaje taki wyłącznik to wolę wstawić właśnie taki. Ewentualnie mogę podłączyć klimę przewodem 3x2,5mm2 i mieć spokojną głowę.
  4. Instalacja w mieszkaniu własnościowym. Wydzielona księga wieczysta dla mieszkania. W załączeniu przesyłam zdjęcia tablicy z zewnątrz oraz podłączeń esów.Gniazdko opisane jako "Łazienka prawa strona" to właśnie gniazdko pralki. Z tego co widzę przewód napięciowy z różnicówki jest podpięty do wyłączników gniazdkowych. Oświetlenie idzie na jednym wyłączniku, który jest podpięty przed różnicówką. Czy trzeba będzie wymienić esa pralki/suszarki z B16 na B20? Czy instalacja miedziana 3x2,5mm2 wytrzyma?
  5. Witam forumowiczów. W łazience posiadam gniazdko podwójne, zabezpieczone esem B16A, przewód miedziany 3x2,5mm2. Według danych producenta pralki, pobierana moc wynosi 2,2kW (wymagane zabezpieczenie 10A), natomiast moc pobierana przez suszarkę to 2,25kW i zabezpieczenie również 10A. Czy mogę podłączyć oba urządzenia do jednego gniazdka zakładając ich jednoczesną pracę? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...