Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZzKB

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ZzKB

  1. Aktualizacja!!! Wprowadziliśmy się we wrześniu 2020. Projekt z381, powierzchnia 103 m, ogrzewanie podłogowe w całym domu, gaz, strop teriva, meble, sprzęt, armatura że średniej półki, bez luksusów. Koszt domu w chwili wprowadzki 350 tysięcy... Duży wkład własny przy wykończeniu. Teraz sukcesywnie dowyposażamy się... (Bez rekuperacji, rolet zewnętrznych i takich innych bajerów, podstawowa wersja domu)
  2. Mieliśmy podobny dylemat... Jutro wchodzi tynkarz. Dom nieocieplony, jedynie kozę mamy zamiar zamontować.
  3. https://z500.pl/projekt/16128/Z381,parterowy-dom-z-dachem-2spadowym-oraz-3-sypialniami-na-100m2/dane-ogolne.html woj. mazowieckie Z tym, że zrezygnujemy prawdopodobnie z zabudowy tarasu oraz zostaniemy przy wiązarach ( wstępnie wliczono nam w wycenę strop lany). Mam nadzieję, że jeszcze parę groszy nam opuszczą.
  4. No niestety robocizna zżera większość pieniędzy. Ekipa budowlana za postawienie naszego domu do stanu surowego otwartego zażyczyła sobie 32 tys. Zgadzam się z tym, że oszczędzić można jedynie wykonując część prac we własnym zakresie.
  5. Ale tak summa summarum, czy tylko mi jako laikowi budowlanemu wydaje się, że projekt raczej nie należy do tych budżetożernych i skromnie da radę zamieszkać w takim domu, nie przekraczając założonego budżetu 300 tys.? Słowa pokrzepienia - Yes, you can Niestety pracy własnej w realizacji nie będzie zbyt wiele, natomiast nie przewidujemy marmurów, etc.
  6. Niestety też się tego obawiam, że stracę przestrzeń przy zmianie stropu z drewnianego na terivę. Ścianki kolankowej nie ma. W planie wiązary. Jeszcze nie konsultowaliśmy tego projektu szczegółowo z murarzem ani innym fachowcem. Wstępnie powiedziano nam, że zmienić strop możemy w porozumieniu z kierownikiem budowy bez zmian w papierach. Generalnie większość osób odradza nam drewniany strop jako ten gorszy.
  7. poszerzenie domu? około 4 tysięcy zmiana w samym projekcie, plus wiadomo większy, metraż większe koszty budowy. Bez stropu, zwiększy się również kubatura, większe koszty ogrzewania. Teraz nie ma miejsca na schody, przewidziany jedynie właz na strych. A poddasze tak czy siak jest w tym projekcie, wolna przestrzeń. Zdaję sobie sprawę, że strop lany czy teriva wyjdzie o wieeeleee drożej niż drewniany... Można postawić blaszak obok domu i problem rozwiązany
  8. chcemy mieć składzik różnych gratów na strychu Dom jest dość mały i wydaje mi się, że dobrze byłoby zagospodarować poddasze w tym celu. Podobno stropy drewniane równie dobrze się sprawdzają, wystarczy wyłożyć płytami OSB.
  9. Witam wszystkich. A oto moje marzenie https://z500.pl/projekt/16128/Z381,parterowy-dom-z-dachem-2spadowym-oraz-3-sypialniami-na-100m2 , które mamy zamiar zrealizować za kwotę do 300 tys. Do wyrzucenia zabudowa nad tarasem, która wydaje się być kosztochłonna. Poza tym zastanawiamy się nad zmianą stropu z drewnianego na terivę. Wahamy się co będzie w tym przypadku lepszym rozwiązaniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...