Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pipit

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pipit's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A w sieci dostaje 6 i więcej bar, to dopiero się męczy.
  2. Jaka ekspansja termiczna? Delta T tam jest żadne, ciśnienie również mierne. Poza tym ekspansja termiczna i tak będzie - przecież to jest wymiennik ciepła. Bez względu, czy damy tam naczynie, czy też nie.
  3. Wszystko rozumiem, tylko kulibob napisał: 'Mam gwc bez naczynia i ciśnienie utrzymuje się praktycznie cały czas okolicy 2+-0,2 barów. Temperatura pod ziemią zmienia się nie znacznie W skali roku jest to może 10*'. I wydaje mi się to sensowne. Wahnięcia temperatury w układzie, nawet doliczając to co schłodzi/ogrzeje powietrze wentylacyjne, to chyba max 20 st.
  4. Żeby była jasność: ta wanienka ma być tylko na chwilę napełniania. Po zamknięciu układu planuję, tak jak Ty, bez naczynia.
  5. Jakie ma znaczenie izolacja termiczna miedzi, w której płynie czynnik naszych klimatyzatorów? Jaka jest temperatura (orientacyjne) tych dwóch rurek, w których krąży czynnik między jednostkami?
  6. Ok, dzięki za opis. Ja planuję inaczej. Jeśli macie spostrzeżenia czemu nie tak, to bardzo proszę o uwagi krytyczne. Wymiennik mam na poddaszu, czyli z okładem ok 5m nad złożem. Po poskładaniu wszystkiego wraz z pompą 28-80 (przed i za pompą zawory, ok metr przed i za pompą przewody gumowe chłodnicze samochodowe dla łatwości manipulacji). Blisko pompy wanienka z glikolem 50L, układ przerwany w części ssawnej pompy, wąż ssawny do wanienki, drugi wąż też do wanienki i włączamy pompę. Pompa wypycha całe powietrze z układu, w pewnym momencie DO wanienki wpływa tylko sam glikol bez powietrza. Zamykamy zawory, dopełniamy fragment rury między zaworami i gotowe.
  7. Wiesz, w aucie też są zamknięte, a mimo to trzeba dolewać co jakiś czas. Ale wiem, temperatury inne. Czy możesz napisać jak odpowietrzałeś i wrzucić jakieś zdjęcie układu przy wymienniku?
  8. Czy nie masz ubytków roztworu roboczego?
  9. No, durszlak straszny. 15 cm grafitu na ścianach, 50 cm celulozy na stropie... Nie wiem, czy jest sens porównywać ogrzewanie pompą ciepła ze spalaniem węgla w domowym kotle. To są dla mnie standarty trzeciego świata, jakkolwiek przedrostek 'eko' przed groszek fajnie i 'zielono' brzmi.
  10. Dlaczego utrudniać? Masz na myśli parowanie czynnika? Tak sobie myślę, że z naczyniem otwartym łatwiej byłoby napełnić i odpowietrzyć układ.
  11. Dzięki za informację. Przy moim układzie (40L) i Twoim założeniu potrzeba bardzo małego naczynka: 2-4L Czy takie się nada: https://sklep.argotech.pl/de2-naczynie-przeponowe-cwu-2l-10-bar-7200300-reflex-p-18702.html ? I czy nie można zastosować naczynia bez membrany, tzn otwartego?
  12. Masz rację, źle nie jest. Jednak liczyłem na mniej przy takich izolacjach. Pytanie, czy winna jest izolacja budynku, czy raczej nierealny SCOP podawany przez GREE. Wydaje się, że to drugie.
  13. Mały update, od miesiąca grzeję moje puste 140m2 sześcioma splitami, temp nastawiona 20 st. Średnia z miesiąca wyszła 830W/h.
  14. Drodzy Forumowicze, Przeczytałem chyba ze 60 stron wątku, przeszukiwałem temat, ale nie znalazłem odpowiedzi na prozaiczne pytanie: Jakie dokładnie naczynie wzbiorcze/zbiornik wyrównawczy kupić? Napiszcie proszę, bo potomni będą mieli podobne rozterki. Najlepiej cały schemat z pompą no i filtrem przed nią + linki do sklepów/dokładna nazwa modeli. Mam zakopaną 1 pętlę ok 2m pod ziemią o długości 110m fi 25mm i solidny, przewymiarowany wymiennik z króćcami fi 315. Moja Thessla 650h ustawiona ma 100% bierze raptem 120W. Zostało mi tylko podłączenie króćców PEX i zalanie ich glikolem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...