Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

edekzwa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

O edekzwa

  • Urodziny 11.07.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Koszalin
  • Kod pocztowy
    75-125
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

edekzwa's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mógłbyś polecić jakąś firmę co produkuje manualne odżelaziacze ? Znalazłem tylko Wimset i Aqva system. Ewentualnie coś takiego bym mógł że zbiornika spuszczać wodę na zimę ?
  2. Mógłbyś polecić jakąś firmę ? Znalazłem Aqva System, nowy jest kosztowny ok 5tys pln, zastanawiam się nad zakupem zbiornika używanego z początku lat 90tych i do tego nowe złoże, tylko nie wiem czy to jest dobry pomysł. Znowu Wimset jest tańszy, ale nie poradzi sobie z taką ilością manganu i żelaza.
  3. Udało się ustalić dokładne wyniki: Żelazo 2.984mg/l Mangan 0.212mg/l Może teraz uda się coś dobrać, najlepiej tak jak wcześniej pisałem jakiś manualny odżelaziaczo-odmanganiacz z możliwością spuszczania wody na zimę.
  4. Niestety za darmo nie zrobili, wojewódzka stacja sanitarno epidemiologiczna.
  5. Niestety tak mam podany wynik przez organ który robił badania, nie mam dokładnie określonej ilości żelaza i manganu. Dezynfekcja była robiona przeze mnie, być może nie dokładnie, albo taką woda, będę ją powtarzał. Pompa IBO SDM 3-15, lustro wody ok 7m poniżej poziomu ziemi, studnia 60m głębokości, odległość zbiornika od studni ok 20m. Zużycie ciężko określić na dzień dzisiejszy, w domku kabina prysznicowa, umywalka, zlewozmywak, wc. Wiadomo zużycie na domek będzie mniejsze niż w domu jednorodzinnym.
  6. Witam, potrzebuję dobrać odżelaziacz wody do domku na działce letniskowej, najlepiej z ręczną obsługą z możliwością spuszczania wody na zimę że względu na brak ogrzewania i dostępu do sieci energetycznej. Obecnie jest jeden domek, przyszłościowo chcę zwiększyć ilość o kilka domków. Pompa o wydajności 105l/m, zbiornik hydrofobowy 300 bezprzeponowy, zamontowany jest inżektor 3/4", ale chciałbym zamienić go na napowietrzacz sprężarkowy, tylko jaki dobrać ? Żelazo > 2mg/l Mangan > 0.2mg/l Twardość 278mg/l PH wody 7.6 Mikroorganizmy powyżej 300jtk Czy zwykły odżelaziacz 300L na złożu OTOMAN by wystarczył ?
  7. Niestety musiałem tak zrobić, zamieniłem klapowy na grzybkowy w studni, a klapowy dalem przy hydroforze. Widocznie potrzebuje on większego ciśnienia w układzie by się domknąć.
  8. Zdemontowałem plastikowy zaworek zwrotny inżektora, zamontowałem mosiężny i woda jak na razie się nie cofa, układ szczelny. Tylko cały czas mnie dziwi że zawór zwrotny w studni się nie zamykał przy cofającej się wodzie.
  9. Właśnie od razu jak pompa się wyłączy słychać jak inżektor zasysa powietrze i woda uchodzi z rury. Czyli jest uszkodzony zaworek w inżektorze ? Ale dla czego zawory zwrotne w układzie pozwalają się cofać wodzie ? Rozebrałem klapowy zawór, trzyma nawet jak jest bez wody, na samym podciśnieniu, ciężko jest go otworzyć. Jeszcze ciekawostka, zdażyło się kilka razy że woda się nie cofnęła do studni. Jestem bez pomysłu co mogę zrobić, jedyne jeszcze co mi przychodzi do głowy to zamontować mosiężny zawór zwrotny na inżektorze.
  10. Witam, mam problem z cofaniem się wody z rur do studni. Wygląda to tak, instalacja dopiero co zmontowana, studnia głębinowa, w niej pompa na głębokości ok 11m, pompa ma wbudowany zawór zwrotny, w studni jest zamontowany drugi zawór zwrotny klapowy, przed hydroforem zamontowany zawór zwrotny grzybkowy, instalacja z inżektorem i dyszą rozbryzgową w hydroforze. Po nabiciu ciśnienia wody do hydroforu, pompa się wyłącza i poprzez inżektor zostaje zassane powietrze w rury co powoduje opad wody do studni, hydrofor ciśnienie trzyma. Co jest powodem że woda się cofa, niemożliwe aby dwa zawory zwrotne w tym samym momencie puszczały ?
  11. Właśnie chodzi o to że jeszcze jestem przed zakupem inżektora, myślałem o tym do nawadniania co do zasysania nawozów są, bo jest czterokrotnie tańszy, ale jak plastik jest nie dostosowany do celów spożywczych to lepiej nie brac.
  12. Zawór zwrotny mam na wyjściu ze studni, zastanawiam się czy jest sens montować jeszcze jeden między inżektorem a zbiornikiem. Uniemiżliwi mi to pobór wody na lini zasilającej ze studni. Jak nie będzie tam zaworu, to powietrze ze zbiornika będzie się cofało w kierunku studni ?
  13. Witam, chcę zamontować inżektor do napowietrzania wody przed zbiornikiem hydroforowym na działce, woda jest mocno zażelaziona, mam pytanie: 1. Jaka jest różnica pomiędzy inżektorem który zasysa powietrze, a inżektorem który służy do nawożenia i zasysa nawóz ? Cenowo na pewno jest spora, te co zasysają nawóz sa dużo tańsze, czy nadają się także do napowietrzania wody ? 2. Czy na średnice rury PE40 montować inżektor 1 1/2 cala czy mniejszy ? Oczywiście inżektor w linii rury a obejście z zaworem nad nim. 3. Czy inżektor musi być zamontowany poziomo, czy będzie tez pracował w pionie ? 4. Czy konieczne jest montowanie zaworu zwrotnego między inżektorem a zbiornikiem ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...