Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jb_filip

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O jb_filip

  • Urodziny 14.12.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Swarzędz
  • Kod pocztowy
    62-020
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jb_filip's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Widzę, że Państwo chcecie mnie usilnie przekonać do wyższości gazu nad innymi źródłami energii. Do tego, abym nie rezygnował z gazu na rzecz prądu. Czyżby Panowie z gazowni? Na pocieszenie dodam, że jestem za gazem w samochodzie i w prawie wszystkich miałem instalacje lpg. Ale w domu wolę nie mieć... Zadałem w miarę konkretne pytania i liczyłem na odpowiedź na nie, a nie na to, aby rozmawiać o tym czy używanie gazu jest bezpieczne czy nie. Dziękuję za wszystkie dobre rady, ale jestem dorosłym człowiekiem, podjąłem już decyzję, komfort psychiczny jest dla mnie ważniejszy i zaakceptowałem wydanie większych pieniędzy na ogrzewanie prądem. Liczę się też z konsekwencjami mojego wyboru i może za rok znowu przejdę na ogrzewanie gazem. Jak na razie chcę zrzucić ciężar z mojej głowy związany z posiadaniem instalacji gazowej, przeglądami, kominiarzem, o wiele częstszymi (z tego co czytałem) awariami/problemami z kotłami gazowymi niż ogrzewaniem elektrycznym itd. Odradzacie mi tak, jakbym miał zaraz płacić 10 razy więcej za ogrzewanie, a z tego co wiem to różnice w kosztach nie są jakoś bardzo duże. Chyba, że się mylę? Jeśli wiecie coś więcej, to proszę o konkretne procentowe różnice w kosztach, które tak Was przerażają, że odradzacie mi zmianę. Pytam o średnie wartości, a nie że zaraz będzie odpowiedź: "To zależy" Pozdrawiam
  2. Znalazłem stronę sklepu z szerokim wyposażeniem: SPAM gdzie mają dodatkowo takie rzeczy, które zacząłem jeszcze brać pod uwagę, aby używać w parze z klimatyzacją: kominek elektryczny kilka promienników ciepła Nie wiem co o tym myślicie w porównaniu do grzejnika elektrycznego? PS. Chcę do Nich zadzwonić i pogadać. Jeśli macie jakieś rady, sugestie, to poproszę o ich przedstawienie Będzie mi się konkretniej z Nimi rozmawiało
  3. Zdaję sobie oczywiście sprawę, ale mam tylko jednego sąsiada, który zagraża mi wybuchem (nie mieszkam w bloku. Czad i/lub zatrucie gazem mi od sąsiada nie grozi) - nie chcę mieć gazu, aby nie było później problemów z ubezpieczeniem po mojej stronie (aby nie było później szukania "winnych"). Jeśli wiesz co mam na myśli.
  4. Dziękuję bardzo Wam za wszystkie odpowiedzi. Odpowiadając: Po prostu - nie chcę mieć gazu w domu A tak na poważnie: jakoś nie czuję się komfortowo posiadając gaz (czytaj: większe zagrożenia dla zdrowia (czad, nieszczelność, itp.), życia, budynku (wybuch), itp. - I przez to jestem skłonny płacić więcej, a przy moim metrażu jestem w stanie ponieść te koszty). A dodatkowo, mam wrażenie, że kaloryczność gazu jest bardzo kiepska w miejscu gdzie mieszkam, a nie chce walczyć z wiatrakami. Ja pytam o CO, a nie CWU CWU mam już ogarnięte Dzięki bardzo Tak też pewnie zrobię jeśli nie pojawią się lepsze propozycje. Jak koszty będą o wiele za duże lub rozwiązanie nie będzie efektywne, to pomyślę o innym rozwiązaniu. Dodatkowo pomyślę jeszcze o zmianie operatora na tańszego lub o grupowym kupnie prądu. Trochę zawsze zaoszczędzę.
  5. Dobry wieczór, Posiadam kocioł dwu-funkcyjny kondensacyjny gazowy Viessman. Zamierzam zrezygnować z ogrzewania gazowego i przejść na ogrzewanie elektryczne. Obecnie zakupiłem bojler ariston velis evo plus 80 i zamierzam też centralne ogrzewanie "przerobić" na elektryczne. Co rozważam: 1. Zakup kotła elektrycznego jedno-funkcyjnego (myślę o: KOSPEL EKCO.LN2 EKCO.LN2-04 4kw, ale może być inny) i podłączenie go do istniejącej instalacji 2. Zakup grzejników elektrycznych 3. Zakup ogrzewania akumulacyjnego (raczej odpada to rozwiązanie, bo drogie są te grzejniki) Mam dodatkowo klimatyzatory split z funkcją grzania (moc wystarczająca), więc mogę je wykorzystać do dogrzania pomieszczeń, a może również do ogrzania? Mieszkanie 40m2 (rok 2008) - instalacja i kaloryfery są pomieszczenie (sypialnia): 20m2 - ogrzewane codziennie pokól 10m2 - grzane 1-2 dni w tygodniu łazienka 10m2 - grzana w razie potrzeby Pytania: które rozwiązanie będzie najbardziej efektywne i najbardziej ekonomiczne? Może macie jakieś inne inne propozycje? Czy zakup grzejników elektrycznych + ogrzewanie klimatyzatorem będzie ok? Czy może lepszym wyjściem będzie kocioł jedno-funkcyjny? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...