Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Slawek88

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O Slawek88

  • Urodziny 01.01.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    50-001
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Slawek88's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Mam mieszkanie (parter) na etapie stanu deweloperskiego i chciałbym wyciszyć sypialnię. Interesuje mnie przede wszystkim odcięcie się od dźwięków wchodzących do sypialni (odcięcie się od dźwięków zewnętrznych). Zakładam, że dominujące dźwięki zewnętrzne z za ścian będą dźwiękami rozmów, muzyki i pracy urządzeń AGD. Dźwięki z góry będą raczej dźwiękami uderzeniowymi (stąpanie po podłodze itp. ewentualne jęki i stękania sąsiadów gdyż sypialnie są jedna nad drugą). Zastanawiam się nad wyciszeniem sypialni od strony sufitu oraz trzech ścian (bez łazienki). Chciałbym zastosować piankę akustyczną o grubości 4 cm i gęstości 140 kg/m3. Pianka będzie klejona do tynków, na piankę przykleję płytę karton gips akustyczną (12,5lub 15 mm). Nie będę stosował stelaża aluminiowego gdyż wg producenta do tej pianki można bezpośrednio kleić płytę i nie odpadnie. Moje wątpliwości budzi to, czy takie rozwiązanie będzie efektywne i obniży w sposób znaczący poziom dźwięków wpadających do sypialni czy będzie to raczej pic na wodę? Pytanie kieruję do akustyków oraz osób, które miały/mają doświadczenie z takimi systemami i stosowały u siebie takie rozwiązania i zauważyły poprawę. Opis sypialni wraz z rzutem poniżej: Ściana długa po lewej zbudowana z bloczków silka 24 cm Ściana krótka u dołu z oknem z silka 24 cm, okno 3 szybowe, pięciokomorowe. Ściana długa z prawej wewnątrz mojego mieszkania silka 18 cm + drzwi wew. Ściana krótka u góry sąsiaduje z moją łazienką i będzie w całości zabudowana szafą. Podłoga z pełnej deski, klejona do posadzki. Strop monolityczny (nie znam grubości).
  2. Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Deweloper powiedział, że wszystkie obliczenia w projekcie są prowadzone tylko dla grzejników. Dla nich jest określone zapotrzebowanie na ciepło. Co ciekawe, nie przeprowadzono takich obliczeń dla podłogówki a instalują ją tylko na życzenie klienta, za dopłatą oczywiście. Problematyczne jest jednak podjęcie optymalnej decyzji, ponieważ nie mam żadnych liczbowych danych. Ot każdy przyjmuje, że da radę ale ja osobiście nie znam się na tym i wolałbym, jak ktoś by mi to udowodnił. Rozstaw rurek to około 10 cm ale dokładnej wartości nie znam. O temperaturach też niestety nic nie wiem. Ostatecznie poprosiłem o zainstalowanie podłogówki i pozostawienie jednego grzejnika (zamiast 3) w miejscu, gdzie nie będzie on bardzo przeszkadzał w aranżacji wnętrza. Łatwiej będzie mi zakręcić grzejnik niż kuć podłogę albo ścianę jak okaże się, że mi zimno. @klaudiusz_x Na obecnym etapie nie mam jeszcze wylewki więc można dowolnie modyfikować projekt pod kątem ogrzewania. Pozdrwiam i dziękuję
  3. Witam. Zastanawiam się nad zmianą ogrzewania z grzejnikowego na podłogowe. Czy takie ogrzewanie podoła ogrzaniu mieszkania nazwijmy to, w stopniu zapewniającym komfort? Przyjmuję, że komfort to około 20 st C. Z projektu mieszkania wynika, że przy ogrzewaniu grzejnikami, moc potrzebna do ogrzania salonu, kuchni i przedpokoju to około 1687 W. Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń to 36.37 m2. Zamiast grzejników chciałbym założyć podłogówkę. Powierzchnia ogrzewanej podłogi to 33 m2. Jak obliczyć (zweryfikować), czy podłoga o takiej powierzchni wystarczy do ogrzania mieszkania w stopniu co najmniej równym grzejnikom? Jakie dane potrzebuję do obliczeń? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...