Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bald

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bald's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. bald

    Obróbki blacharskie bez wkrętów

    Właśnie nie mam kontaktu do wykonawcy, który potrafiłby robić tak estetyczne obróbki Ba, nawet nie widziałem nigdzie na żywo czegoś takiego, a tylko na zdjęciach. Dlatego zastanawiałem się jak to jest zrobione. Nie mogę znaleźć nawet na youtube żadnego wideo, który pokazywałby proces realizacji takiej obróbki. Widziałeś to może gdzieś na youtube?
  2. bald

    Obróbki blacharskie bez wkrętów

    Dzięki za odpowiedź. Możesz napisać coś więcej? Jaka kratownica? Pytałem bowiem wykonawcę i nie za bardzo wie o co chodzi.
  3. Witam Spójrzcie na te dachy: https://imgur.com/a/3OkDxeB "Opaska" tych dachów to blacha, tak? Jeżeli tak, to nie widać żadnych wkrętów i wygląda to estetycznie. Czy blacha jest wobec tego klejona? Czy nie jest to w ogóle blacha?
  4. Od dawna marzy mi się posadzka żywiczna w kuchni, przedpokoju oraz wiatrołapie. Znalazłem wykonawce, który twierdzi*że taką posadzkę może wylać na stare płytki gresowe. Wysokość podłogi wzrośnie o 4 mm. Co myślicie o takim pomyśle? Czy zda to egzamin? Najbardziej obawiam się zarysowań na żywicy. Czy ktoś kto posiada taką podłogę kilka lat może potwierdzić czy posadzka rzeczywiście tak łatwo się rysuje? Czy wy byście raczej skuwali płytki i położyli nowe?
  5. Czegoś takiego jeszcze nie wiedzieliście. "Fachowiec" tak spieprzył fugi, że to jakieś nieporozumienie. Cały klinkier zachlapany przez fuge. Fachowca pogoniłem i zabrałem się za kucie fugi. I tu pierwsze rozczarowanie. Nie mogę wyczyścić tych płytek. Na domiar złego, na fugowanej wcześniej powierzchni pojawiły się wykwity. Zakupiłem w Castoramie, dwa różne środki do czyszczenia. Nanosiłem na klinkier szczotką (w proporcjach 1:1, a czasem 1:0), a następnie zmywałem myjką ciśnieniową. Mam wrażenie, że nie tylko nic nie pomogło, ale teraz jest jeszcze gorzej! Jestem zrozpaczony, czy jest jakaś szansa, jakiś środek który byłby w stanie wyczyścić te płytki? Zresztą sami zobaczcie jaka masakra: https://imgur.com/a/EoiODvO
  6. Jeżeli ktoś jest ciekawy jak skończyła się cała sytuacja to: 1. Należało zwiększyć temp. na kotle do 60 stopni. 2. Na zaworze mieszającym należało ustawić temperaturę 40 stopni (do ogrzewania podłogowego). 3. Termostat był źle zamontowany. Po tych zabiegach przepływomierze wskazują na 2l na każdym obiegu i ogrzewanie teraz działa prawidłowo Dziękuje wszystkim za wypowiedź.
  7. Mareks77: masz rację, termostat steruje pracą pompy. Po ustawieniu go na temp +50 stopni (czyli większa niż temperatura na kotle) słychać wyraźnie jak zwiększają się obroty pompki. Po ustawieniu na 50 stopni, pompka zwalnia i pływaki w przepływomierzu opadają. Problemem jest to, że gdy termostat ustawiony jest na 50 stopni (lub mniej) to nie mogę zwiększyć przepływu wody w przepływomierzu. Kręcę rotometrem, a pływak się nie podnosi. Boje się mocniej kręcić aby woda nie poleciała. Jak przepływ wody jest niski, to podłoga - im bardziej oddalona od kotła - tym zimniejsza.
  8. Dziękuje za wszystkie opinie. Rzeczywiście zadzwonię do hydraulika i przekażę mu te uwagi, bo sam tego nie ogarnę.
  9. Jest to nasz pierwszy sezon zimowy w nowym domu i mamy problem z ogrzewaniem podłogowym (zdjęcie instalacji załączam). Otóż nie działa ona równomiernie. Zasilana jest kotłem De Dietrich MCR3 PLUS 24 T. Temperatura ustawiona na kotle to 50 stopni. Podłogówka jest na dole plus w łazience na górze (w reszcie pomieszczeń są grzejniki). Zauważyłem, że podłoga grzeje fajnie w korytarzu, czyli w miejscu najbliższym kotła. W dalszych częściach pomieszczeń podłoga jest zimna (pow. podłogi to 50 m2). Hydraulik polecił zwiększenie przepływomierzy, ale nic to nie dało dopóki nie zwiększyłem temperatury na pokrętle termostatycznym na 60 stopni. Wtedy pompa zaczęła mocniej pracować, przepływomierze skoczyły do góry i podłoga ładnie grzała równomiernie. Wtedy jednak ogrzewanie na górze domu przestało działać. Teraz mam więc wybór: ogrzewać tylko część podłogi na dole oraz całą górę albo ogrzewać tylko podłogę na dole domu. Proszę o podpowiedź, co tu może być nie tak? Zdjęcie instalacji: https://imgur.com/a/oeXyx3n
  10. Witam Przymierzam się do montażu tarasu na wylewce betonowej. W związku z tym mam dwa pytania, które mnie nurtują: 1) Montaż deski maskującej z przodu oraz po boku wylewki: czy deski można przymocować bezpośrednio do betonu (wraz z podkładkami bitumicznymi) oraz do boku legara? Czy jednak na bokach wylewki również trzeba przymocować legary? 2) Czy deskę należy najpierw olejować, a dopiero potem pomalować lazurą/lakierem? Czy samo pomalowanie powinno wystarczyć? i malujemy przed montażem deski czy już po przykręceniu do legara? Z góry dzięki za odpowiedź
  11. Witam Chciałem wybudować murek oporowy o długości 6 m (chciałbym go zbudować z cegły klinkierowej), wzdłuż podjazdu z kostki brukowej. Zacząłem kopać fundament i póki co wygląda to tak: https://imgur.com/Y1T3yUh Pomiędzy murkiem a podjazdem chciałbym wsypać ziemię i posadzić jakieś rośliny. W związku z tym mam pytanie: 1. Murek będzie miał wysokość zaledwie 30 cm. Czy szerokość 10 cm będzie ok? 2. Czy fundament z betonu o głębokości 30 cm, będzie ok? 3. Czy fundament trzeba zbroić przy tak niewielkiej wysokości murka? Z góry dziękuje za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...