Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

threnom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

threnom's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Zastanawiam się właśnie nad Kabe. W grę wchodzi też SKAŁA, warstwę zbrojącą robię na skała KS.
  2. Cały czas czytam o tych tynkach i mocno zastanawiam się nad mineralnym, to że trzeba 2 razy rozkładać rusztowania jakoś mnie nie przeraża. Na plus jakość bądź parametry, to że wybacza małe niedociągnięcia jakie mogą wystąpić przy pracy w pojedynkę (wszystko oprócz dachu w domu zrobiłem sam) no i oczywiście cena. Czy można taki tynk nakładać natryskiem? Czy dam radę z jednym pomocnikiem położyć taki tynk metodą zacieraną? Dodam że jakieś 15 lat temu pracowałem przy dociepleniach, zrobiłem może ze 3 domy i nie byłem osobą od mieszania kleju. Ale to było 15 lat temu.
  3. Dzięki fighter, po tych dwóch filmikach sicher to chyba NAJGORSZY tynk na rynku.Postawię na Caparol
  4. Czas mnie goni, może jednak ktoś stosował tynk Sicher?
  5. Witam, szukam szukam i nic nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tynku silikonowego firmy Sicher, mogę taki kupić za 140zł barwiony w masie kolor mi bardzo odpowiada. Czy ktoś z Państwa ma u siebie położony tynk Sicher? Jak jest z jakością innych materiałów tej firmy?
  6. U mnie nieco mniejszy metraż 175m2 ale w sumie bardzo podobny, ja też zakupiłem Valvex z nierdzewki, takie same jak u kolegi, z tym że na parterze 8 na poddaszu 7. Ale pex 20 na zasilanie to zdecydowanie za mało.
  7. Witam wszystkich w moim pierwszym poście na FM.Wątek już jakiś czas temu udało mi się przeczytać od deski do deski. Widzę że ostatnie wpisy dotyczą etapu na którym i ja się teraz znajduję.Podłogówka oczywiście w systemie DIY, jak i z resztą cały dom, ale do rzeczy. Kilka dni temu mocno zastanawiałem się jakimi rurami zasilić rozdzielacze, wybór padł na miedź 28mm. W lutowaniu miedzi nie mam żadnej praktyki a najgorsze było to że naczytałem się w internetach że od średnicy 28mm powinien być to lut twardy. Nic to decyzja padła na rurę 28mm i lut miękki, pojechałem do hurtowni po jakiś palnik a wyszedłem z tamtąd z rurami i kształtkami stalowymi w systemie zaprasowywanym steel press 28mm. Po hurtowni kręciło się sporo instalatorów, z jednymi porozmawiałem krócej z innymi dłużej, wszyscy jednak nie widzieli przeciwskazań do użycia tej rury. Taką więc kupiłem, decyzja była dosyć szybka. Cenowo podobnie do miedzi, złączki stalowe są drogie. Co najważniejsze wypożyczą mi prasę bo bez tego byłoby cieniutko. System bardzo przyjemny i ładnie wygląda, Ciekawe jakie wy macie opinie na ten temat.Tyle na temat rozdzielaczy, w sumie to się bardzo cieszę że wybrałem te rury.Pętle mam zamiar układać co 15cm, rurą blue floor 16, na podłogach panele, z zewnątrz styropian 15cm. Do ogrzania parter i poddasze w sumie 170m2 dzielone po połowie. Na razie zrobiłem sobie układ rurek w Sketchup i na parter wyszło mi 8 pętli - 75 67 51 63 61 71 86 i 61m czyli na całość ok 1200 m blue floor 16.Ważne, całkowicie zrezygnowałem z wodnych drabinek w łazienkach, będą drabinki elektryczne.Ciekaw jak mi to pójdzie??Zastanawiam się czy w piwnicy która jest tylko pod połową domu nie dać 2 pętli z rozstawem nawet co 30-40cm tylko do złamania temperatury, chyba tak zrobię, najwyżej ich nie podłączę pod kocioł, aha kocioł będzie kondensacyjny, jeszcze nie wiem jaki.Co myślicie o tych rurkach w piwnicy??Fajnie że akurat teraz wątek ruszył. Pozdrawiam. Artur. http://i1233.photobucket.com/albums/ff386/barmau/2018-06-15%2011.00.37_1.jpghttp://i1233.photobucket.com/albums/ff386/barmau/Zrzut%20ekranu%202018-06-15%2020.44.27.png
×
×
  • Dodaj nową pozycję...